Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Anna Onichimowska. Ż yciorys Poetki Anna Onichimowska urodziła się w Warszawie w styczniowy poniedziałek w drugiej połowie XX w, pod znakiem Wodnika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Anna Onichimowska. Ż yciorys Poetki Anna Onichimowska urodziła się w Warszawie w styczniowy poniedziałek w drugiej połowie XX w, pod znakiem Wodnika."— Zapis prezentacji:

1 Anna Onichimowska

2 Ż yciorys Poetki Anna Onichimowska urodziła się w Warszawie w styczniowy poniedziałek w drugiej połowie XX w, pod znakiem Wodnika. Podobno miała włosy czerwone jak marchewka, jeszcze w szkole niektórzy określali ją "ta ruda", potem to niestety, minęło. Ojciec autorki był dziennikarzem, mama lekarką. To tato właśnie zaszczepił w niej bakcyla podróży – sam zapuszczał się w najdalsze zakątki naszego globu. Mając sześć lat, doczekała się brata.

3 Osi ą gni ę cia Autorka ponad czterdziestu książek – głównie dla dzieci i młodzieży, wielu scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych, laureatka licznych prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Jej „Dobry potwór” nie jest zły, otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, ”Najwyższa góra świata” została wpisana na Listę Honorową IBBY. Autorka nominowana była do nagrody Prezydenta RP i głównej nagrody w Cannes, w konkursie im. K. Kieślowskiego za scenariusz do ”Dnia Czekolady” (razem z J.P. Bławutem ). Jej książki, opowiadania i dramaty tłumaczone są na włoski, francuski, angielski, słoweński, niemiecki, koreański, chiński. Trzy książki zostały opublikowane w Finlandii po szwedzku.

4 Ksi ąż ki napisane przez autork ę Aleksander Będę dzielna Bliscy nieznajomi Daleki rejs Daleko czy blisko Demony na smyczy Dobry potwór nie jest zły Duch starej kamienicy Dzieci zorzy polarnej Dzień czekolady Dziesięć stron świata Galaktyczni szpiedzy Gdybym miała konia Gdzie jesteś,tatusiu Głęboko czy płytko Hera, moja miłość Koniec gry Koniec świata i poziomki Krzysztofa Pączka droga do sławy Lot komety Piecyk czapeczka i budyń Żegnaj na zawsze I wiele, wiele innych.

5 Oto niektóre z nich

6

7

8 Ksi ąż ki,które znajduj ą si ę w naszej szkole

9 Dzi ę kuj ę


Pobierz ppt "Anna Onichimowska. Ż yciorys Poetki Anna Onichimowska urodziła się w Warszawie w styczniowy poniedziałek w drugiej połowie XX w, pod znakiem Wodnika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google