Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kaczka krzyżówka Anas platyrhynchos Jedne z największych kaczek właściwych występujących w Polsce. Charakterystycznie ubarwione w szacie godowej samce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kaczka krzyżówka Anas platyrhynchos Jedne z największych kaczek właściwych występujących w Polsce. Charakterystycznie ubarwione w szacie godowej samce."— Zapis prezentacji:

1

2 Kaczka krzyżówka Anas platyrhynchos

3 Jedne z największych kaczek właściwych występujących w Polsce. Charakterystycznie ubarwione w szacie godowej samce są nie do pomylenia z innymi gatunkami. Ptak bardzo pospolicie spotykany na terenie całego kraju. Powszechnie zasiedla miasta i doskonale adaptuje się do nowych warunków.

4 Kaczki te gniazdują na lądzie, przy czym mogą być to bardzo różne miejsca: powierzchnia ziemi, nory, dziuple, załomy budynków czy sterty kamieni. Samica składa jaja od marca do lipca, a następnie, po wykluciu, opiekuje się młodymi. Wśród krzyżówek powszechnie zdarzają się mieszańce międzygatunkowe z ponad 20 gatunkami kaczek. Jak podaje Kruszewicz, samce krzyżówek chętnie gwałcą kaczki, które znajdą w swoim pobliżu, nawet jeżeli nie są to przedstawicielki ich gatunku.

5 Ptaki te szybko się uczą i potrafią dostosować swoje zachowanie do warunków otoczenia – inaczej na przykład zachowują się w mieście, inaczej w środowisku naturalnym. Występują powszechnie w miastach, które wykorzystują jako miejsce zimowania i żerowania w trudnych okresach. Nikogo nie dziwią już krzyżówki spacerujące po chodnikach i trawnikach osiedli a całe stada tych ptaków oczekują zimą na karmiących je ludzi i jedzą praktycznie z ręki. Pamiętajmy jednak o tym, że najlepszym dla nich pokarmem nie jest wcale pieczywo, lecz kasza, płatki owsiane lub tarta marchew.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31 Elwira 31 maja 2016


Pobierz ppt "Kaczka krzyżówka Anas platyrhynchos Jedne z największych kaczek właściwych występujących w Polsce. Charakterystycznie ubarwione w szacie godowej samce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google