Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum nr 41 im. S. Żeromskiego ul. Bohdanowicza 11 Łódź 93-552 tel/fax: 42 648-59-26

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum nr 41 im. S. Żeromskiego ul. Bohdanowicza 11 Łódź 93-552 tel/fax: 42 648-59-26"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum nr 41 im. S. Żeromskiego ul. Bohdanowicza 11 Łódź 93-552 tel/fax: 42 648-59-26 http://gim41.szkoly.lodz.pl http://gim41.szkoly.lodz.pl

2 Psycholog i pedagog szkolny Psycholog i pedagog szkolny udzielają wsparcia i pomocy uczniom i ich rodzicom. Uczniowie zgłaszają się z problemami natury emocjonalnej związanej z okresem dojrzewania. Gimnazjaliści poszukują wsparcia w sytuacjach kryzysowych zaistniałych w domu i w szkole, potrzebują poradnictwa psychologicznego. Psycholog i pedagog współpracują z instytucjami zewnętrznymi, aby udzielana pomoc była efektywna. Pedagog zajmuje się też pomocą materialną dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Psycholog-doradca zawodowy udziela grupowego i indywidualnego doradztwa przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Proces ten oparty jest na diagnozie psychologicznej.

3 Bawimy się podczas wyjazdów integracyjnych i Europejskiego Dnia Języków;

4 - na Koncercie Noworocznym i podczas zawodów sportowych;

5 - na balu klas trzecich.

6 Uroczystości szkolne z udziałem uczniów: Dzień Otwarty, rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Patrona.

7 Typy klas na rok szkolny 2011/2012: z elementami dziennikarstwa i grafiki komputerowej, zajęcia warsztatowe w redakcji Ekspresu Ilustrowanego, audycje w Radiu Łódź, spotkania z dziennikarzami, redagowanie gazetki szkolnej i udział w konkursach dziennikarskich, dodatkowo warsztaty grafiki komputerowej i obróbki zdjęć cyfrowych, jako drugi język niemiecki; z elementami edukacji filmowej i teatralnej, lekcje w teatrze, współpraca z Domem Kultury, seanse filmowe, spotkania z reżyserami, jako drugi język niemiecki; z elementami biologii i chemii dla uczniów zainteresowanych dalszą edukacją medyczną, ekologiczną i przyrodniczą, jako drugi język niemiecki; z elementami matematyki i fizyki dla uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i dalszą edukacją politechniczną, współpraca z Politechniką Łódzką, jako drugi język niemiecki lub rosyjski do wyboru; dwujęzyczna z nauczaniem dwóch przedmiotów w j. polskim i j. angielskim – dodatkowo j. rosyjski lub j. niemiecki do wyboru, 6 godzin języka angielskiego z podziałem na grupy, podczas lekcji realizowany będzie program z poszerzeniem tematów związanych z wiedzą o kulturze i historii krajów angielskiego obszaru językowego. We wszystkich klasach podstawowym językiem obcym jest j. angielski.

8 Chwalimy się: kameralną atmosferą; bezpieczną szkołą z monitoringiem; certyfikatami: „Szkoła zaangażowana społecznie”, „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”, „Bezpieczna szkoła”, „Szkoła innowacyjna”, „Szkoła promująca zdrowie”, „Szkoła bez korepetycji”; stałą opieką pedagoga i psychologa; stałą opieką pielęgniarską; dziennikiem elektronicznym Librus; określeniem „Szkoła sukcesu” w rankingu wyników egzaminów gimnazjalnych.

9 Realizujemy projekty: Projekt „Szkoły patronackie” wspólnie ze szkołą w Miednikach na Litwie; Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją – zasady oceniania są dostosowane do możliwości uczniów z dysfunkcjami; Szkoła promująca zdrowie – poprzez zajęcia i warsztaty, promujemy wśród uczniów zdrowy tryb życia; e-Akademia Przyszłości.

10 Zajęcia dodatkowe jakie proponujemy w roku szkolnym 2011/2012: zajęcia wyrównawcze ze wszystkich przedmiotów, fakultety przygotowujące do konkursów, zajęcia dziennikarskie, z grafiki komputerowej i fotograficzne, Klub „FAME ACADEMY” – w j. angielskim – zespół muzyczno-wokalny, zajęcia z jogi i aerobiku, zajęcia z rugby, koła przedmiotowe i językowe (j. angielski, j. niemiecki i j. rosyjski), rajdy z kołem geograficznym, Szkolny Ośrodek Kariery SZOK, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, Szkolny Klub Przyjaciół Łodzi, zajęcia przygotowujące do Certyfikatu FCE z j. angielskiego i TELC A2 z j. niemieckiego, Szkolne Koło Caritas i wolontariat.

11 Zaplecze sportowe i medialne W szkole jest jedna pracownia komputerowa. Uczniowie pracują na 14 komputerach. W bibliotece szkolnej znajduje się kącik multimedialny z 4 nowymi komputerami, z których uczniowie i nauczyciele mogą korzystać przygotowując materiały do lekcji i innych zajęć. Jest tam również dostęp do Internetu. W dwóch pracowniach przedmiotowych są komputery z dostępem do Internetu, a także w dwóch pracowniach są tablice interaktywne i laptopy. W szkole znajdują się 2 boiska do piłki nożnej: trawiaste i betonowe, 2 boiska do koszykówki oraz skocznia do skoków w dal. Zajęcia sportowe odbywają się w sali gimnastycznej. Szkoła posiada też małą salę do zajęć z aerobiku.

12 Zachęcamy do nauki w naszej szkole! Tu nikt się nie nudzi, a czas upływa przyjemnie i pożytecznie.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum nr 41 im. S. Żeromskiego ul. Bohdanowicza 11 Łódź 93-552 tel/fax: 42 648-59-26"

Podobne prezentacje


Reklamy Google