Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LET’S EAT! Przygotowała: Aleksandra Hoffmann i Marysia Grzeszyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LET’S EAT! Przygotowała: Aleksandra Hoffmann i Marysia Grzeszyk."— Zapis prezentacji:

1 LET’S EAT! Przygotowała: Aleksandra Hoffmann i Marysia Grzeszyk

2 FOOD Nabiał – Dairy Mięso – Meat Ryba - Fish Warzywa – Vegetables Owoce - Fruits

3 STEK PORK

4 BEFSZTYK BEEF

5 TUŃCZYK TUNA

6 KURCZAK CHICKEN

7 KIEŁBASKI SAUSAGES

8 ŚMIETANA CREAM

9 SER CHEESE

10 YOGHURT JOGURT

11 WODA WATER

12 POLICZALNE I NIEPOLICZALNE Rzeczowniki w języku angielskim dzielimy na policzalne i niepoliczalne. W języku polskim też jest taki podział,ale nie ma on większego znaczenia. W języku angielskim taki podział jednak ma znaczenie. Zastanówmy się czy możemy policzyć piasek? Nie możemy, choćbyśmy bardzo chcieli, nie doliczymy się wszystkich ziarenek piasku. Tutaj sprawa jest oczywista. W języku angielskim nie wszystkie przykłady są tak oczywiste. Anglicy na przykład uważają pieniądze (money) za rzeczownik niepoliczalny. Podobnie jak chleb (bread) czy mleko (milk) to dla nich także rzeczowniki niepoliczalne. Anglicy uzasadniają to tak: pieniędzy nie jesteśmy w stanie policzyć, ponieważ jest to zbiorowisko walut. Możemy za to policzyć na przykład banknoty. Chleba nie możemy policzyć, ale możemy policzyć kromki albo bochenki chleba. Mleka nie policzymy, ale już szklanki mleka jak najbardziej.

13 ZAPROSZENIE

14 Jak napisać zaproszenie po angielsku? Pisząc zaproszenie po angielsku, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, do których należy : 1. Zachowanie odpowiedniej formy i objętości: – Na samej górze zaproszenia wielkimi literami powinniśmy je zatytułować INVITATION lub BIRTHDAY PARTY. 2. Zawarcie w zaproszeniu następujących elementów: – Wstęp/Przywitanie oraz imię osoby do której piszemy. np. Dear Mary ! 3. Właściwe zaproszenie. Tutaj powinniśmy podać wszystkie niezbędne informacje takie, jak : miejsce, data i godzina przyjęcia 4. Zakończenie 5. Podpis.

15 PRZYKŁADOWE ZAPROSZENIE INVITATION Dear Mary! I would like you to come to my flat on Saturday to celebrate my birthday. I am organising a party at 6 p.m. A lot of my friends are coming and it's going to be a great fun. Please let me know, if you can be there. Ola

16 A AN SOME ANY ? ? ? ?

17 Przedimków nieokreślonych a/an używamy przed rzeczownikami w liczbie pojedynczej.,, a’’ występuje przed rzeczownikami zaczynającymi się na spółgłoski, np.: a book.,,an’’ natomiast występuje przed rzeczownikami zaczynającymi się na samogłoski, np.: an apple Zaimków nieokreślonych some/any używamy przed rzeczownikami w liczbie mnogiej. Some używamy w zdaniach twierdzących, np.: There are some books on the table. – Na stole jest kilka książek. Any używamy w zdaniach przeczących i pytających: There aren't any books on the table. – Na stole nie ma żadnych książek. Are there any books on the table? – Czy na stole są jakieś książki?

18 DATY… ZAPISYWANIE DAT:CZYTANIE DAT: 25th DECEMBERthe twenty - fifth of December 1st Januarythe first of January 20th Novemberthe twentieth of November 3rd Aprilthe third of April W datach używamy liczebników porządkowych!

19 PODSUMOWANIE DZIAŁU 1.Jedzenie dzielimy na 5 podstawowych grup (dairy, meat, fish, fruits, vegetables) 2. Rzeczowniki w języku angielskim dzielimy na policzalne i niepoliczalne. 3. Gdy piszemy zaproszenie, musimy pamiętać o jego 5 podstawowych elementach. 4. Przyimków A oraz An używamy w liczbie pojedynczej; w liczbie mnogiej i w zdaniach twierdzących używamy SOME, a ANY w pytaniach i przeczeniach. 5. Przy zapisywaniu dat musimy pamiętać o LICZEBNIKACH PORZĄDKOWYCH!!!!!!!

20 POWODZENIA NA TEŚCIE THANKS FOR YOU ATTENTION!!!


Pobierz ppt "LET’S EAT! Przygotowała: Aleksandra Hoffmann i Marysia Grzeszyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google