Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„A KCJE CHARYTATYWNE I DOBROCZYNNE ” Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Śremie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„A KCJE CHARYTATYWNE I DOBROCZYNNE ” Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Śremie."— Zapis prezentacji:

1 „A KCJE CHARYTATYWNE I DOBROCZYNNE ” Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Śremie

2 SPRZĄTANIE ŚWIATA Uczestniczymy w akcjach „Sprzątanie świata”.

3 Porządkujemy teren wokół szkoły, tzw. Stary Rynek oraz wały ciągnące się wzdłuż Warty.

4

5

6 GÓRA GROSZA Zbieramy drobne monety. Pomagamy dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

7

8

9 ZBIERAMY NAKRĘTKI „ Pomóżmy Stasiowi” Celem przedsięwzięcia jest pomoc rodzicom chłopca w zbiórce plastikowych nakrętek, dzięki którym Stasiu jest coraz bliżej wymarzonego sprzętu – nowego wózka.

10

11 UCZYMY SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE Przystąpiliśmy do próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej, organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu „Cała Polska Uczy Ratować”.

12

13

14

15 TYTKA MIŁOSIERDZIA Kolejny raz włączyliśmy się do hasła Caritas – uwrażliwiliśmy serca, by dzielić się artykułami spożywczymi i środkami czystości z potrzebującymi.

16

17 MIKOŁAJE SĄ WŚRÓD NAS Przed Bożym Narodzeniem udowadniamy obecność Mikołajów. Jako jego pomocnicy sprawiamy niespodzianki (tym, co sami wykonamy) losowo wybranym zespołom klasowym.

18

19 PROJEKT SIŁOWNIA

20 planujemy wzbogacić boisko szkolne o sprzęt z siłowni na świeżym powietrzu pojawienie się takiego urządzenia na boisku szkolnym uatrakcyjniłoby przerwy uczniom naszej szkoły pozyskujemy pieniądze między innymi poprzez zbiórkę surowców wtórnych.

21 Na razie trenujemy w parku

22 WYSMYCZ PSA W ramach akcji „TACY SAMI” spotkaliśmy się z pracownikami Schroniska dla Zwierząt w Gaju. Poznaliśmy możliwości pomagania porzuconym podopiecznym.

23

24

25 KAWIARENKA Z PYSZNOŚCIAMI Sałatki owocowe, ciasto drożdżowe, lody dla ochłody, galaretki z owocami, sok karotka na piękną cerę, koktajl na dobry humor – to tylko przykładowe pyszności, które są dostępne w szkolnej kawiarence. W każdy poniedziałek można nabyć za symboliczny grosik i skosztować zdrowych specjałów przygotowanych przez kolegów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

26

27 SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY Uczniowie doskonalą umiejętności zawodowe. Swoją działalnością w różnych środowiskach zmieniają świat na lepszy.

28 Dom Pomocy Społecznej przy ul. Farnej Koledzy z PdP: pomagają w przygotowaniu uroczystości wykonują czynności porządkowe uczestniczą w terapii zajęciowej z mieszkańcami.

29

30

31 Salon meblowy „Black Red White” Młodzież wykonuje czynności porządkowe: ściera kurz z mebli myje okna przyjmuje i wydaje towar z magazynu mebli.

32

33 Zakład krawiecki Koleżanki: porządkują przybory krawieckie przyszywają guziki szyją na maszynie wypruwają zamki.

34

35 Park Miejski w Śremie Uczniowie wykonują czynności porządkowe: pielęgnują zieleń grabią liście.

36

37

38 „Pomaganie jest trendy!” Wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez PCK pod hasłem „Pomaganie jest trendy!”, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu.

39

40 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ! Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej 63-100 Śrem ul. Piłsudskiego 15


Pobierz ppt "„A KCJE CHARYTATYWNE I DOBROCZYNNE ” Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Śremie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google