Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to właściwie jest wolontariat ?  Wolontariat - to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to właściwie jest wolontariat ?  Wolontariat - to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to właściwie jest wolontariat ?  Wolontariat - to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko - przyjacielskie.

3 Kto to wolontariusz ?  Wolontariusz - to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

4 Jakie działania podejmuje nasz wolontariat ?  Intensywnie współpracujemy z schroniskiem,,Psitul mnie” w Zabrzu. Zbieraliśmy koce, karmę i inne zabawki dla zwierząt, oraz wyprowadzając psy.

5

6

7

8  Wyjeżdżamy do domu dziecka w Sarnowie. Bawimy się z dziećmi, zbieramy książeczki i artykuły papiernicze dla dzieci.

9

10

11  Pomagamy chorym biorąc udział w akcji „Marsz Nadziei” na rzecz sosnowieckiego hospicjum.

12

13  Tradycyjnie jak co roku w styczniu, kwestujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

14

15  Zaadoptowaliśmy wirtualnie chłopca z Madagaskaru.  Zaadoptowaliśmy wirtualnie psiaka z „Psitul mnie”.  Zbieramy kolorowe zakrętki dla Olinka.  Zbieramy zawieszki z Liptona.


Pobierz ppt "Co to właściwie jest wolontariat ?  Wolontariat - to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google