Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Inżynier biomedyczny. Inżynieria biomedyczna dzieli się na następujące działy: biomateriały biomechanika bioinformatyka informatyka i elektronika medyczna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Inżynier biomedyczny. Inżynieria biomedyczna dzieli się na następujące działy: biomateriały biomechanika bioinformatyka informatyka i elektronika medyczna."— Zapis prezentacji:

1 Inżynier biomedyczny

2 Inżynieria biomedyczna dzieli się na następujące działy: biomateriały biomechanika bioinformatyka informatyka i elektronika medyczna

3 Głównym celem inżynierii biomedycznej jest ciągły rozwój techniki medycznej. Obszar, na jaki roztacza się inżynieria biomedyczna jest bardzo szeroki. Konieczna jest ciągła współpraca specjalistów zajmujących się elektroniką i aparaturą medyczną, biomechaniką oraz biomateriałami.

4 Opis zawodu Inżynier biomedyczny:  łączy wiedzę z biologii i medycyny z zasadami techniki i praktyki inżynierskiej,  stara się sprostać wyzwaniom współczesnej medycyny,  pomaga projektować i rozwijać nowoczesną aparaturę medyczną.

5 Opis zawodu projektuje sprzęt medyczny i systemy obrazowej diagnostyki, sporządza dokumentację technologiczną urządzeń, prowadzi szkolenia personelu stosującego nową aparaturę medyczną, prowadzi prace kontrolno-pomiarowe urządzeń medycznych, nadzoruje przebieg produkcji sprzętu medycznego, Inżynier biomedyczny:

6 Opis zawodu nadzoruje obsługę, remonty i eksploatację urządzeń w placówkach służby zdrowia, serwisuje aparaturę medyczną, konstruuje układy biomechaniczne, w uczestniczy w pracach naukowo-badawczych związanych z inżynierią biomedyczną.

7 Absolwenci inżynierii medycznej znajdują zatrudnienie w: placówkach służby zdrowia przedsiębiorstwach produkujących aparaturę medyczną przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem handlowym urządzeń medycznych instytutach i ośrodkach naukowo -badawczych Jednostkach projektujących urządzenia medyczne administracji medycznej

8 Wymagania zawodu Wiedza:  techniczna,  przyrodnicza,  medyczna,  biochemiczna,  biofizyczna.

9 Wymagania zawodu Zainteresowania:  techniczne,  medyczne,  naukowe. Predyspozycje psychofizyczne :  sprawność narządu wzroku,  dokładność,  cierpliwość,  precyzja. Zdolności i umiejętności:  analityczne,  logicznego i twórczego myślenia,  organizacyjne.

10 Kształcenie Inżynierię biomedyczną można studiować na uczelniach publicznych i niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów I stopnia (inżynier) oraz II stopnia (magister).

11 Kształcenie Uczelnie Politechnika Krakowska Politechnika Wrocławska Politechnika Warszawska Politechnika Poznańska Politechnika Częstochowska Politechnika Białostocka Politechnika Łódzka Politechnika Gdańska

12 Kształcenie Uczelnie Politechnika Śląska Uniwersytet Śląski Politechnika Lubelska Uniwersytet Technologiczno -Przyrodniczy w Bydgoszczy Politechnika Koszalińska Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

13 Ciekawostki Sztuczne serce JARVIK-7 to przykład zastosowania inżynierii biomedycznej wykorzystującej urządzenia mechaniczne w kardiologii. Implanty silikonowe to przykład zastosowania inżynierii biomedycznej bazującej na materiałach biokompatybilnych w chirurgii kosmetycznej.

14 Możliwości zatrudnienia w inżynierii biomedycznej mają wzrastać o wiele szybciej niż w pozostałych branżach. Starzejące się społeczeństwo i skoncentrowana na kwestiach zdrowia polityka państw zwiększa zapotrzebowanie na sprzęt medyczny. Zarobki inżynierów biomedycznych rozpoczynają się od kwoty 4000 złotych brutto miesięcznie.

15 Inżynieria biomedyczna to obecnie najszybciej rozwijająca się dziedzina nauki na świecie. Inżynieria biomedyczna wszystkie swoje działania koncentruje na człowieku, dlatego też dynamika jej rozwoju jest mocno odczuwalna przez wszystkich. Ciągłe ulepszanie sprzętu medycznego jest po to, aby lepiej i skuteczniej leczyć, diagnozować, a co dla nas ważne, by lepiej żyć.


Pobierz ppt "Inżynier biomedyczny. Inżynieria biomedyczna dzieli się na następujące działy: biomateriały biomechanika bioinformatyka informatyka i elektronika medyczna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google