Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH JAK SIĘ UCZYĆ EFEKTYWNIE?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH JAK SIĘ UCZYĆ EFEKTYWNIE?"— Zapis prezentacji:

1 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH JAK SIĘ UCZYĆ EFEKTYWNIE?

2 JĘZYKI ROZWIJAJĄ MÓZG Mózg można trenować – tak, jak mięśnie. Im intensywniej używamy struktur mózgu odpowiedzialnych za przyswajanie mowy, tym szybciej się one powiększają, czyniąc naukę łatwiejszą.

3 Stąd wniosek, że jeśli ktoś zna kilka języków, łatwiej jest mu nauczyć się kolejnego. Mózg można wyćwiczyć do łatwiejszego przyswajania nowych języków.

4 Naukowcy uważają, że najlepiej się uczyć języka poprzez słuchanie go, nawet, jeśli nic z niego nie rozumiemy. Jest to lepsza nauka, niż bezmyślne uczenie się na pamięć słówek.

5 Warto ‘bombardować’ się językiem, zmuszając organizm do wykorzystywania wszystkich swoich zmysłów, np.: słuchać muzyki w obcym języku patrząc na tekst piosenki, oglądać filmy w wersji oryginalnej,

6 czytać artykuły, opowiadania i wiersze w danym języku Wiele satysfakcji i motywacji daje świadomość, że chociaż fragment oryginalnego tekstu byliśmy w stanie zrozumieć.

7 UCZ SIĘ EFEKTYWNIE JĘZYKA OBCEGO KILKA CENNYCH WSKAZÓWEK

8 1. Nie bój się mówić. Błędy popełniamy mówiąc w ojczystym języku. Ważniejsze od poprawności jest znaczenie i przekazanie go odbiorcy.

9 2. Rozmawiaj i pisz do ludzi on-line Nic tak nie motywuje do mówienia w obcym języku, jak chęć przekazania własnych myśli innemu człowiekowi.

10 3. Ćwiczenie czyni mistrza Wykonuj ćwiczenia (gramatyka/ słownictwo). Im więcej i częściej, tym lepiej.

11 4. Jeśli nie chcesz się nauczyć, nie nauczysz się. Pisz kiedy chcesz i o czym chcesz, rozwijaj się słowotwórczo w interesujących Cię tematach. Reszta przyjdzie z czasem.

12 5. Nie tłumacz dosłownie. Koncentruj się na połączeniach słów, frazach i gotowych konstrukcjach.

13 6. Bądź kreatywny. Zaznaczaj, podkreślaj, rysuj. Dobry sposób robienia notatek to szybsze i łatwiejsze zrozumienie i zapamiętanie.

14 7. Czasem mniej znaczy więcej Codziennie czytaj i słuchaj (wiadomości w TV/radio; na obcojęzycznych kanałach np. BBC).

15

16 Opracowała: Agnieszka Zbrzyzna-Pietuszko


Pobierz ppt "EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH JAK SIĘ UCZYĆ EFEKTYWNIE?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google