Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

”FALSE FRIENDS” (Źródła ilustracji:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "”FALSE FRIENDS” (Źródła ilustracji:"— Zapis prezentacji:

1 ”FALSE FRIENDS” (Źródła ilustracji: http://andrzejm.superhost.pl/naklejki-gruzin-pl/sklep/images/uk%20land.jpg http://czasrozwoju.pl/wp-content/uploads/2012/11/Thinkingboy_Outline_clip_art_hight11.jpg?9d7bd4 )

2 CO TO JEST? FALSE FRIENDS (fałszywi przyjaciele) para słów lub wyrażeń, które brzmią w dwóch językach tak samo lub podobnie, ale mają inne znaczenie. "Fałszywi przyjaciele" mogą sprawiać problemy podczas nauki obcych języków. Z problemem tym spotykają się lektorzy i nauczyciele danego języka. Trudności z właściwym rozpoznaniem takich wyrazów mają też niekiedy tłumacze i to nie tylko początkujący, stąd też często mówi się też o "fałszywych przyjaciołach tłumacza". Fałszywi przyjaciele są czasami wykorzystywani w komediach i różnych grach słów.

3

4

5

6

7 Opis źródeł: 1.Unleashed English. Język angielski bez tajemnic, Wyszukano 21.04.2015, w: http://engleash.net/false-friends-falszywi- przyjaciele 2.Fałszywi przyjaciele – false friends, Wyszukano 21.04.2015, w: http://www.angielski.slowka.pl/gramatyka,falszy wi-przyjaciele-false-friends,m,775.html Autor: Patrycja Zembala


Pobierz ppt "”FALSE FRIENDS” (Źródła ilustracji:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google