Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CHEMIA DAWNIEJ I DZI Ś. JUŻ OD NAJDAWNIEJSZYCH CZASÓW LUDZIE WYKORZYSTYWALI PROCESY CHEMICZNE W ŻYCIU CODZIENNYM, WYTWARZAJĄC RÓŻNE POTRZEBNE IM PRODUKTY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CHEMIA DAWNIEJ I DZI Ś. JUŻ OD NAJDAWNIEJSZYCH CZASÓW LUDZIE WYKORZYSTYWALI PROCESY CHEMICZNE W ŻYCIU CODZIENNYM, WYTWARZAJĄC RÓŻNE POTRZEBNE IM PRODUKTY."— Zapis prezentacji:

1 CHEMIA DAWNIEJ I DZI Ś

2 JUŻ OD NAJDAWNIEJSZYCH CZASÓW LUDZIE WYKORZYSTYWALI PROCESY CHEMICZNE W ŻYCIU CODZIENNYM, WYTWARZAJĄC RÓŻNE POTRZEBNE IM PRODUKTY. Z CZASEM PODJĘLI PRÓBĘ ICH WYJAŚNIENIA I UDOSKONALENIA CZASY PREHISTORYCZNE ŚREDNIOWIECZE Czasy Nowożytne Czasy Współczesne

3 --wypalanie przedmiotów z gliny --- wytwarzanie przedmiotów z żelaza oraz z miedzi i jej stopów CZASY PREHISTORYCZNE

4 STAROŻYTNOŚĆ Otrzymywanie papieru i porcelany Wytwarzanie barwników i leków z roślin Mumifikowanie zwłok Demokryt (460 -370 p.n.e) pierwsze próby wyjaśnienia budowy materii – świat zbudowany jest z atomów

5 ŚREDNIOWIECZE

6 CZASY NOWOŻYTNE (XVII – XIX) - rozwój metalurgii - otrzymanie gazów: wodoru, tlenu, azotu CHEMIA STAJE SIĘ NAUKĄ

7 Dmitrij Mendelejew w 1869 porządkuje pierwiastki, tworzy układ okresowy

8 Formułowane są pierwsze prawa chemiczne

9 CZASY WSPÓŁCZESNE Następuje gwałtowny rozwój badań naukowych nad budową materii i wytworzeniem nowych użytecznych substancji. CHEMIA JEST OBECNA W KAŻDEJ DZIEDZINIE ŻYCIA.

10 WYKONANIE: PAULINA WIŚNIEWSKA WIKTORIA LISZKA NATALIA LIS KARINA SOWA


Pobierz ppt "CHEMIA DAWNIEJ I DZI Ś. JUŻ OD NAJDAWNIEJSZYCH CZASÓW LUDZIE WYKORZYSTYWALI PROCESY CHEMICZNE W ŻYCIU CODZIENNYM, WYTWARZAJĄC RÓŻNE POTRZEBNE IM PRODUKTY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google