Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stacja I – Pan Jezus na śmierć skazany.. Droga krzyżowa w moim życiu Często bywa, że my w swoim życiu wydajemy sąd nad kimś kogo nie lubimy, aby inni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stacja I – Pan Jezus na śmierć skazany.. Droga krzyżowa w moim życiu Często bywa, że my w swoim życiu wydajemy sąd nad kimś kogo nie lubimy, aby inni."— Zapis prezentacji:

1 Stacja I – Pan Jezus na śmierć skazany.

2 Droga krzyżowa w moim życiu Często bywa, że my w swoim życiu wydajemy sąd nad kimś kogo nie lubimy, aby inni także go skreślili.

3 Droga Krzy ż owa Stacja II Jezus krzy ż em obarczony

4 Stacja II Jezus został skazany niczym zwyczajny rzezimieszek. Na rozkaz wydany przez Piłata, żołnierze zabrali Go do pretorium i zebrali wokół kohortę. Szaty Jezusa zabrali, a włożyli na Niego płaszcz w kolorze szkarłatu. Następnie włożyli Mu na głowę wieniec spleciony w gałązek cierniowych jako koronę, a do ręki dali trzcinę - karykaturę berła. Zrobiwszy to, wyśmiewali Go i szydzili, klękając i śmiejąc się, że jest Królem Żydowskim. Opluwali Go, a następnie zdjęli z Niego płaszcz, po czym ubrali Go w Jego własne szaty i poprowadzili, by ukrzyżować. Następnie obarczyli Go krzyżem, na którym miał zostać uśmiercony.

5 Stacja II nasze ż ycie My także często trzymamy koleżanki i kolegów na marginesie. Czyli uważamy ich za gorszych od nas, ponieważ chodzą gorzej ubrani, mają mniej pieniędzy lub gorzej się uczą. Wyśmiewamy się z nich,a nie zwracamy uwagi jak oni się czują. Tak samo jak nikt nie interesował się tym co czuł Pan Jezus kiedy brał krzyż na swe ramiona.

6 Stacja 3 Stacja ta przedstawia Jezusa upadającego z krzyżem

7 Ja upadam pod ciężarem grzechu, gdy wyśmiewam się z innych, ale mogę się zawsze się podnieść i stać się lepszym człowiekiem.

8

9 Droga krzyżowa stacja 4 Jezus spotyka swoją Matkę Jezus kontynuuje podróż ku szubienicy. Matka była zawiadamiona o tym co się stało. Nie mogła wytrzymać krzykliwych głosów blisko twierdzy Antonia. Próbowała wszystkich sposobów, żeby zobaczyć syna. Jak ktoś mógłby wyobrażać sobie inaczej ? Była matką, która kochała swojego syna. Była matką, która znała swego syna i chciała z nim być. Nawet w tym strasznym czasie chciała być z nim na "Drodze Krzyżowej". Stojąc z boku wspominała swoje życie z synem. Jak ona mogła w tamtych chwilach nie pamiętać zdarzeń z ich nierozłącznego życia ? Jej syn stał teraz przed nią. Jego stopy drżały pod ciężarem krzyża, jego twarz była zeszpecona, a jego ciało jeszcze krwawiło od biczów. On tam był i ona jeszcze widziała w nim swego jedynego rodzonego syna. Po jej stronie stały też inne kobiety. One nie bały się wyjść na spotkanie Pana na "Drodze Krzyżowej".twierdzy Antonia

10 Stacja4 - życie codzienne P RZEMOC – nie możemy być obojętni wobec przemocy, która widzimy wokół siebie. Jak Maryja powinniśmy pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

11 Droga krzyżowa stacja v Stacja V przedstawia Jezusa niosącego krzyż. Pomaga mu w tym Szymon z Cyreny. Za Jezusem widać strażników i ludzi.

12 Stacja V z naszego życia Wokół mnie są osoby, które potrzebują mojej pomocy. Tak jak Szymon z Cyreny powinnam pomagać innym w byciu dobrym człowiekiem.

13 Droga krzyżowa stacja 6 na ty obrazie widać jak święta Weronika ociera twarz Jezusa chustą.

14 Na tym obrazie widać jak jakaś osoba pomaga innemu.

15 Droga krzyżowa stacja 7 Na tym obrazie widać jak Jezus upada na ziemię z krzyżem.

16 Stacja 7 z mojego życia Często upadam pod ciężarem grzechu, ale mogę się podnieść i iść dalej. Pan Jezus przebacza mi moje błędy i ja powinienem przebaczać innym.

17 Stacja 8 Stacja ta przedstawia Jezusa pocieszającego płaczące niewiasty.

18 POMOC POMOC Pomagaj innym gdy ktoś potrzebuje twojej pomocy.

19 Droga krzyżowa stacja 9

20 Agresja wobec drugiego człowieka Agresja wobec drugiego człowieka.

21 stacja Stacja X Rozerwanie szat Stacja przedstawia Jezusa rozebranego z szat. Pokazuje też jak rzymianie poniżali Jezusa.

22 Stacja X z naszego życia Zachowuje się jak żołnierze rzymscy gdy: Poniżam kogoś np. w szkole Dokuczam, że ktoś jest taki i siaki Śmieje się z kogoś

23 Stacja XI Pan Jezus do krzyża przybity.

24 Często widzę jak ktoś bije kogoś słabszego od siebie. Wokół nich jest tłum który dopinguje silniejszego. To jest podobny przypadek gdy przybijano Jezusa do krzyża. Ludzie dopingowali żołnierza który przybijał Jezusa. Gdy widzimy taką sytuację powinniśmy pomóc osobie krzywdzonej.

25 Droga krzyżowa stacja XII Stacja XII- Jezus umiera na krzyżu. Jezus wisi bez silnie na krzyżu. Pod krzyżem stoi Maryja, Maria Magdalena i najwierniejszy z uczniów– Jan. Jest godzina 15.00, niebo stało się ciemne jak w nocy, Jezus ostatkiem sił wypowiedział te słowa : ” Ojcze w twoje ręce oddaje ducha mego „(Łk)

26 Droga krzyżowa w moim życiu W szkole pani poinformowała dzieci że ich kolega Jacek leży w szpitalu. Zaproponowała też że może się z chętnymi wybrać do szpitala by odwiedzić Jacka. Zgłosiła się cała klasa ale ani powiedziała że jednak ona nie może więc niech się wybiorą sami. Niestety prawda boli ;do Jacka przyszła tylko Marysia, Ania i Piotrek. Ania i Marysia kolegowały się z Jackiem, Piotrek był jego przyjacielem. Jacek zawiódł się na Franku który też był jego „przyjacielem”

27 13 Pieta Moim zdaniem jest to najpiękniejsza stacja drogi krzyżowej.Pokazuje że nawet w chwili zwątpienia możemy liczyć na swoich bliskich

28 Gdy czasem dostanę gorszy stopień zawsze mogę liczyć na pomoc mojej mamy.

29 Złożenie Jezusa do grobu DROGA KRZYŻOWA STACJA XIV

30 Pamiętam w modlitwie o tych, którzy już zmarli w nadziei ich i swojego ZMARTYWCHWSTANIA.


Pobierz ppt "Stacja I – Pan Jezus na śmierć skazany.. Droga krzyżowa w moim życiu Często bywa, że my w swoim życiu wydajemy sąd nad kimś kogo nie lubimy, aby inni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google