Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Efekt Starych Fotografii. Inspirując się fotografią z książki,,Zamek Królewski w Warszawie” autorstwa Marii i Andrzeja Szypowskich przedstawiającej Bibliotekę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Efekt Starych Fotografii. Inspirując się fotografią z książki,,Zamek Królewski w Warszawie” autorstwa Marii i Andrzeja Szypowskich przedstawiającej Bibliotekę."— Zapis prezentacji:

1 Efekt Starych Fotografii

2 Inspirując się fotografią z książki,,Zamek Królewski w Warszawie” autorstwa Marii i Andrzeja Szypowskich przedstawiającej Bibliotekę Stanisławowską- jedną z najpiękniejszych w Polsce salklasycystycznych, chciałyśmy zaprezentować w jaki sposób można obrobić zdjęcie za pomocą programu Photo shop. Fotografia która podlegnie przekształceniu jest autorstwa ucznia naszej szkoły ZSF. Obróbka tej fotografii wyglądała następująco:

3 Przed i po obróbce cyfrowej

4 Zadanie : Efekt starych fotografii

5 1.Otwórz plik ze zdjęciem, które chcesz postarzyć. 2.Używamy Opcji Zaznacz-Wszystko (aby objąć cały obszar zdjęcia) 3.Następnie używamy opcji Zaznacz - Przekształć zaznaczenie i przytrzymując wciśnięte przyciski Shift oraz Alt manipulujemy jednym z punktów skrajnych selekcji w taki sposób, aby pomniejszyć nieco jej rozmiar. 4.Kolejnym krokiem jest użycie Zaznacz - Odwrotność, dzięki czemu nastąpi odwrócenie selekcji. Dzięki temu zaznaczenie obejmować będzie nie środek kadru, a ramkę wokół. 5.Wybieramy Edycja - Wypełnij i w górnym menu wybieramy Biały, dzięki czemu zaznaczenie zostanie wypełnione bielą. 6.Filtr - Zniekształć - Morskie Fale. Wielkość fali ustawiamy na 1, a Falowanie wedle własnego gustu, tak aby krawędzie zdjęcia były postrzępione.

6 7. Po tej operacji możemy już zrezygnować z selekcji używając Zaznacz – Odznacz. 8. Kolejnym filtrem będzie Filtr – Szum – Dodaj szum. Włączamy opcję Monochromatycznie i używamy trybu Jednolity. Intensywność ustawiamy na około 17 – 20%. 9. Aby fotografia stała się pożółkła i wyblakła ze starości, posłużymy się narzędziem Obrazek - Dopasuj - Barwa/nasycenie. Następnie włączamy opcję Koloruj, dla parametru Barwa ustawiamy wartość 41, dla Nasycenie wartość 11. W efekcie tej operacji uzyskujemy pożółkłą, kiepskiej jakości odbitkę o postrzępionych krawędziach. Efekt jest już zadowalający, ale to jeszcze nie koniec.

7 10. Kolejnym krokiem będzie przekontrastowanie fotografii. Aby to zrobić używamy polecenia Obrazek - Dopasuj - Jasność/kontrast i suwak Jasności oraz suwak Kontrastu przeciągamy do wartości +26. Dzięki takiemu zabiegowi fotografia zostanie pozbawiona dużej liczby odcieni, co w przypadku starych zdjęć często ma miejsce. 11. Możemy także dodać kilka rys i zagięć. W tym celu tworzymy nową czystą warstwę poleceniem Warstwa - Nowa warstwa. Na nowej warstwie operujemy pędzlami o bardzo cienkiej końcówce (1 piksel dla rys i 3-4 piksele dla zagięć). Żeby zagięcia i rysy były liniami prostymi klikamy poza zdjęciem jednokrotnie myszką, a potem przeciągamy kursor w inne miejsce po drugiej stronie obrazka i tym razem klikamy myszką, ale przytrzymując przycisk Shift na klawiaturze. W konsekwencji Photoshop automatycznie połączy dwa wskazane miejsca linią prostą. Zagięcia rysujemy przy rogach, a rysy od dołu do góry zdjęcia. Rzecz jasna wszelkie rysy i zagięcia wykonujemy kolorem białym.

8 12. Korzystając z faktu, że rysujemy na warstwie, którą uprzednio stworzyliśmy, możemy manipulować jej kryciem po to, by zagięcia wyglądały wiarygodnie. Krycie można zmniejszyć do około 60%, ale możemy również poeksperymentować z innymi wartościami. 13. Ostatnim krokiem będzie połączenie warstw. W tym celu wybieramy opcje: Warstwa - Spłaszcz obrazek. POWODZENIA :D


Pobierz ppt "Efekt Starych Fotografii. Inspirując się fotografią z książki,,Zamek Królewski w Warszawie” autorstwa Marii i Andrzeja Szypowskich przedstawiającej Bibliotekę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google