Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konferencja RKW Nieprawidłowości wyborcze - stan badań i propozycje zmian prawnych System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory Natalia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konferencja RKW Nieprawidłowości wyborcze - stan badań i propozycje zmian prawnych System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory Natalia."— Zapis prezentacji:

1

2 Konferencja RKW Nieprawidłowości wyborcze - stan badań i propozycje zmian prawnych System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory Natalia Tarczyńska – Stowarzyszenie Solidarni 2010 Warszawa 08-08-2015r.

3 System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory  Ruch Kontroli Wyborów od początku swego istnienia – marzec 2015r. powołał zespół wsparcia informatycznego wszystkich swoich działań w tym najważniejszego: niezależnego systemu informatycznego do liczenia głosów, którego podstawy powstały pod auspicjami Solidarnych 2010 już w 2011 roku w związku z pierwszą akcją „Uczciwe wybory”.  Korzystamy z istniejących portali/stron/FB organizacji i stowarzyszeń, które wspierają społeczny Ruch Kontroli Wyborów.  Zostały stworzone nowe portale/strony/FB - dedykowane do określonych zadań, a także narzędzia i systemy informatyczne, które pozwalają skutecznie wesprzeć wszystkie obszary działań RKW. 1.. 2.Krytyczne jest dostarczenie i wprowadzenie wyników ze 100 % Obwodowych Komisji Wyborczych.

4 System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory  Działa strona www.ruchkontroliwyborów.pl (http://main.ruchkontroliwyborow.pl) z wszelkimi informacjami związanymi z Ruchem Kontroli Wyborów.www.ruchkontroliwyborów.plhttp://main.ruchkontroliwyborow.pl  Działa FORUM www.ruchkontroliwyborow.pl : do rejestracji osób, które chcą pilnować uczciwości wyborów, pozwala na grupowanie i odnajdywanie wolontariuszy wg okręgów, powiatów, wg struktur PKW, wspiera prace Koordynatorów.www.ruchkontroliwyborow.pl  Działa system poczty i komunikacji wewnętrznej dla wszystkich szczebli funkcjonowania RKW specjalnie uruchomiony dla potrzeb RKW sekretariat@ruchkontroliwyborów.pl.sekretariat@ruchkontroliwyborów.pl  Działa FB - gdzie można znaleźć naszych sympatyków, w uzupełnieniu całego zestawu narzędzi informatycznych, które pozwalają skutecznie wesprzeć wszystkie obszary działań RKW.  Działa niezależny system zliczania głosów – sprawdzony w obu turach wyborów prezydenckich – www.siepoliczymy.pl/.–www.siepoliczymy.pl/ 1.. 2.Krytyczne jest dostarczenie i wprowadzenie wyników ze 100 % Obwodowych Komisji Wyborczych.

5 System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory liczy wyniki wyborów niezależnie od PKW poprzez system www.siepoliczymy.pl, w miarę przekazywania przez dzielawww.siepoliczymy.pl

6 System RKW siepoliczymy.pl  System zadziałał nadzwyczajnie dobrze podczas wyborów prezydenckich, biorąc pod uwagę czas jego przygotowania, dostępne zasoby i warunki w jakich wszyscy społecznie pracujemy dla Ruchu Kontroli Wyborów.  Efekty byłyby znacznie bardziej zadawalające gdyby wszyscy, którzy się zobowiązali wprowadzili wyniki oraz … gdyby nas było znacznie więcej min 30 tysięcy – co mamy nadzieję nastąpi podczas jesiennych wyborów parlamentarnych.  Dobrym pomysłem była możliwość przesyłania zdjęć na maila sekretariat@ruchkontroliwyborów.pl, dzięki czemu mieliśmy pokaźną ilość protokołów z obszarów, gdzie RKW nie miało swoich struktur. sekretariat@ruchkontroliwyborów.pl  Siepoliczymy.pl to tylko narzędzie – krytyczne jest dostarczenie i wprowadzenie zdjęć protokołów oraz wyników ze 100 % Obwodowych Komisji Wyborczych.

7  Każdy MOŻE się zarejestrować, kto chce wprowadzić wyniki i przesłać fotografie protokołów i przypisać się do danej komisji: Członek Komisji z RKW, mąż zaufania, wolontariusz  Koordynatorzy MUSZĄ się zarejestrować – widzą spis swoich komisji i listę osób, które będą wprowadzały wyniki z tych komisji  Każdy WIDZI natychmiast wprowadzone przez siebie wyniki oraz wszystkie pozostałe wprowadzone do systemu siepiliczymy.pl

8  P roste logowanie do siepoliczymy.pl  Proste menu, a w Pilnuje zaznaczamy komisje, z których prześlemy wyniki do naszego systemu

9 System RKW siepoliczymy.pl  Dostępne są wszelkie materiały i instrukcje dotyczące rejestracji, obsługi i działania systemu siepoliczymy.pl  System przyjmuje wszystkie dane, nawet po kilka z danej komisji, a liczone są tylko te zaakceptowane przez koordynatora lub pochodzące z zaufanego źródła bądź udokumentowane.  System jest modyfikowany na potrzeby referendum i wyborów parlamentarnych.  System odzwierciedla strukturę podziałów administracyjnych z PKW i zawiera wykaz wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych Nawet najlepszy system informatyczny nie zadziała i nie policzy, jeśli nie będzie miał co liczyć! Cel: wyniki ze 100% komisji!

10 System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory  Wartość „dowodowa” i dokumentacyjna - system gromadzi udokumentowane wyniki z komisji wyborczych w całej Polsce bezpośrednio z wywieszonych protokołów (materiał źródłowy – zdjęcia podpisanych protokołów)  Wartość analityczna – natychmiast po wprowadzeniu wyników cząstkowych, które widzimy, powstają wyniki zagregowane zgodnie ze strukturami PKW (gminne, powiatowe i okręgowe), umożliwia porównanie z wynikami podawanymi przez PKW na każdym poziomie.  System pracuje w czasie rzeczywistym – wyniki dostępne natychmiast po wprowadzeniu, dla wszystkich wprowadzających dane do systemu, dla wszystkich oglądających i analizujących wyniki.

11 System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory  Profesjonalny system do niezależnego liczenia głosów i gromadzenia dokumentów w postaci zdjęć protokołów z wynikami.  System bezpieczny, odporny na ataki, na czas wyborów specjalnie chroniony i umieszczony  System jawny, dostępny dla wszystkich, którzy zechcą wpisać wyniki wyborów ze swojej komisji udokumentowane zdjęciami protokołów. Dziękuję za uwagę i proszę o rejestracje na www.siepoliczymy.pl Wystarczy zrobić zdjęcie protokołu i wprowadzić wyniki do siepoliczymy.pl


Pobierz ppt "Konferencja RKW Nieprawidłowości wyborcze - stan badań i propozycje zmian prawnych System RKW siepoliczymy.pl Uczciwy system na uczciwe wybory Natalia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google