Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Edukacyjny „Hej wodo! Wspólna woda – wspólne możliwości” współfinansowany przez fundację Funduszu Partnerstwa w ramach programu Funduszu Kropli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Edukacyjny „Hej wodo! Wspólna woda – wspólne możliwości” współfinansowany przez fundację Funduszu Partnerstwa w ramach programu Funduszu Kropli."— Zapis prezentacji:

1 Projekt Edukacyjny „Hej wodo! Wspólna woda – wspólne możliwości” współfinansowany przez fundację Funduszu Partnerstwa w ramach programu Funduszu Kropli Beskidu

2 CZAS REALIZACJI PROJEKTU: od czerwca do grudnia 2012 roku. ADRESACI PROJEKTU TO: uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Muszynki.

3 CEL PROJEKTU: przybliżenie uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz społeczności lokalnej problemów środowiska przyrodniczego dotyczących wody oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za środowisko z głównym naciskiem na uświadomienie konieczności ochrony wody.

4 INSTYTUCJE WSPÓŁREALIZUJĄCE PROJEKT: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Muszynka, Pijalnia Główna wody w Krynicy-Zdroju, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krynicy-Zdroju, Rozlewnia Wody Mineralnej Coca-Cola, Przydomowa oczyszczalnia ścieków w Muszynce, Górskie Centrum Badań i Wdrożeń IMBER w Tyliczu. Górskie Centrum Badań i Wdrożeń IBMER w Tyliczu.

5 EFEKTY REALIZACJI PROJEKTU: spotkania szkoleniowe dla mieszkańców Muszynki, warsztaty i prelekcje dla uczniów, wycieczki ekologiczno-edukacyjne dla dzieci szkolnych, konkursy dla uczniów z ZSP i spoza; seria kart „W dolinie Muszynki” – promująca ciekawe miejsca w naszej miejscowości i okolice jako tereny bogate w źródła mineralne.

6 Warsztaty i prelekcje dla uczniów Na początku realizacji projektu próbowaliśmy ustalić właściwości wody oraz ocenić jej wpływ na organizmy żywe, w tym na człowieka.

7 Doświadczenia, czyli eksperymenty z wodą…

8 Układaliśmy: hasła, rymowanki i przysłowia na temat wody.

9 Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat obiegu wody w przyrodzie.

10 Badanie wody Po tak dużej porcji wiedzy i doświadczeń mogliśmy się w końcu zająć badaniem stanu właściwości wody z potoku Muszynka za pomocą nowoczesnej aparatury i sprzętu pomiarowego. Podczas spaceru uczniowie pobierali próbki wody z potoku.

11 Uczniowie będą kontynuować w dalszym ciągu badania. Praca laboratoryjna sprawia im wiele radości.

12 Wycieczki ekologiczno-edukacyjne Podczas wycieczki do uzdrowiska mieliśmy okazję do degustacji wody mineralnej – Słotwinki. Pijalnia wód mineralnych w Krynicy-Zdroju

13 Woda jest niezbędna do życia. Jednak abyśmy mogli ją spożywać musi spełniać określone wymogi. Dzięki wizycie w Stacji Uzdatniania Wody w Krynicy-Zdroju mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd pochodzi woda z naszych kranów oraz zobaczyć jak wygląda proces uzdatniania wody i jej przesyłania do naszych domów.

14 Dzieci miały okazje zwiedzić przydomową gruntowo - roślinną oczyszczalnię ścieków w Muszynce. Gospodarz zapoznał nas z budową i zasadą działania ogrodowej oczyszczalni ścieków, w ciekawy sposób opowiedział w jaki sposób ścieki z toalet, łazienek i kuchni trafiają do oczyszczalni i co się z nimi dalej dzieje. Uświadomił uczniów, że dzięki takim oczyszczalniom nie marnujemy cennej wody, unikamy zanieczyszczania środowiska oraz ryzyka epidemiologicznego dla ludzi. Technologiczne zawiłości przedstawili nam pracownicy górskiego Centrum Badań i Wdrożeń w Tyliczu IBMER, autorzy projektu oczyszczalni.

15 Konkursy W listopadzie ogłosiliśmy konkurs fotograficzny pt. „Dolina Muszynki- cztery pory roku” oraz plastyczny pod szyldem „Z wodą jest wesoło i mogliśmy podziwiać wystawę prac dziecięcych.

16 Spotkania z mieszkancami W listopadzie ogłosiliśmy konkurs fotograficzny pt. „Dolina Muszynki- cztery pory roku” oraz plastyczny pod szyldem „Z wodą jest wesoło i mogliśmy podziwiać wystawę prac dziecięcych. Na spotkaniach z lokalną społecznością przeprowadzono ankietę nt. świadomości społeczności lokalnej nt. obszaru chronionego, podkreślano konieczność zrównoważonego rozwoju, uświadomiono czyhające na nas zagrożenia ekologiczne oraz zachęcono do nowoczesnych rozwiązań w zakresie oczyszczania wody pitnej na przykładzie dystrybutora wody pitnej z filtrem odwróconej osmozy zakupionego do szkoły.

17 Nasze działania zostały sfilmowane i wyemitowane na antenie TVP Kraków przez Fundatora.


Pobierz ppt "Projekt Edukacyjny „Hej wodo! Wspólna woda – wspólne możliwości” współfinansowany przez fundację Funduszu Partnerstwa w ramach programu Funduszu Kropli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google