Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STOP KRADZIEŻOM SAMOCHODÓW Program przeciwdziałania kradzieżom samochodów „ NOC STOP” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STOP KRADZIEŻOM SAMOCHODÓW Program przeciwdziałania kradzieżom samochodów „ NOC STOP” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z."— Zapis prezentacji:

1 STOP KRADZIEŻOM SAMOCHODÓW Program przeciwdziałania kradzieżom samochodów „ NOC STOP” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z Makroregionem Krakowskim „Warta” S.A. zapraszają do uczestnictwa w akcji prewencyjnej „NOC STOP”. Jest to przedsięwzięcie mające na celu przeciwdziałanie kradzieżom pojazdów.

2 Jego istotą jest oznakowanie hologramami pojazdów, których właściciele deklarują, iż z reguły nie będą się nimi poruszać w godzinach nocnych – między godzinami 23.00 a 5.00. Warunkiem przystąpienia do akcji jest odpowiednie – dobrowolne oznakowanie pojazdu specjalną naklejką z hologramem w przypadku samochodów osobowych:  na przedniej szybie: w lewym dolnym rogu.  na tylnej szybie: w prawym górnym rogu, natomiast w przypadku samochodów dostawczych, o masie całkowitej do 3,5 t.:  na przedniej szybie: w lewym dolnym rogu,  na szybie w prawych drzwiach: w lewym dolnym rogu. Kierowcy pojazdów, oznakowanych w sposób umożliwiający identyfikację przez Policję, a znajdujących się w tym czasie w ruchu, muszą liczyć się z ewentualnością kontroli drogowej. Dla uczestników programu przygotowaliśmy atrakcyjny program zniżek w ubezpieczeniach AC/KR. Szczegółowe informacje oraz naklejki z hologramem uzyskacie Państwo w Przedstawicielstwach TUiR „Warta” S.A. na terenie województwa małopolskiego oraz Agencjach współpracujących.

3 PORADY PREWENCYJNE WARTA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. wraz z Policją  Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo oraz zachowanie zdrowia i życia zależy w największym stopniu od nas samych, od naszego zdrowego rozsądku, przewidywania i zapobiegliwości.

4 Kierując pojazdem:  krytycznie oceniaj swoje możliwości i umiejętności prowadzenia pojazdu, gdyż nie są one tak duże jak myślisz  kieruj pojazdem z prędkością dostosowaną do istniejących warunków – jechać szybko potrafi każdy, dojechać do celu tylko mądry  nie ulegaj namowom i nie pij alkoholu, jeśli masz zamiar kierować pojazdem  zapinaj pasy bezpieczeństwa w samochodzie  bądź partnerem na drodze

5 Ważne informacje dla posiadaczy pojazdów:  odchodząc od pojazdu, sprawdź, czy zamknąłeś wszystkie drzwi i okna  nigdy nie pozostawiaj w samochodzie kluczyków czy dokumentów pojazdu. Jeżeli pojazd zostanie skradziony z dokumentami lub kluczykami ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania  oznakuj pojazd i stosuj inne zabezpieczenia na przykład blokady mechaniczne i elektroniczne. Nawet gdy opuszczasz pojazd na chwilę to załóż blokadę, uruchom autoalarm, itp.  oznakowanie elementów pojazdu spowoduje, że złodziej będzie mniej zainteresowany kradzieżą takich części  korzystaj w miarę możliwości z parkingów strzeżonych, w innych przypadkach pozostawiaj samochód w miejscach oświetlonych, dobrze widocznych  wykup ubezpieczenie autocasco, pozwoli to na zmniejszenie ewentualnych strat  jeżeli w przypadku kradzieży złodziej zaproponuje Tobie odkupienie samochodu nie działaj na własną rękę – zgłoś się do Policji  nie pozostawiaj w samochodzie przedmiotów mogących skusić złodzieja – najczęściej kradzione są saszetki, teczki, portfele, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, torby z laptopami, aktówki itp.  kupując pojazd na giełdzie samochodowej lub w komisach sprawdź dokładnie zgodność numerów nadwozia z numerem w dowodzie rejestracyjnym – najbezpieczniej jest kupować samochód u autoryzowanego dealera  widząc niepokojące zdarzenie, sytuacje, nie bądź bierny, informuj Policję lub Straż Miejską


Pobierz ppt "STOP KRADZIEŻOM SAMOCHODÓW Program przeciwdziałania kradzieżom samochodów „ NOC STOP” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google