Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mój zawód SPRZEDAWCA Sprzedawca sprzedaje towary swoje. Kasuje czasami za dwoje!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mój zawód SPRZEDAWCA Sprzedawca sprzedaje towary swoje. Kasuje czasami za dwoje!"— Zapis prezentacji:

1 Mój zawód SPRZEDAWCA Sprzedawca sprzedaje towary swoje. Kasuje czasami za dwoje!

2 sprzedawca – handlowiec sprzedawca – handlowiec to jeden z najbardziej popularnych zawodów. Zapotrzebowanie na profesjonalnych sprzedawców wciąż rośnie, co jest związane z rozwojem sektora usług.

3 SPRZEDAWCA SPRZEDAWCA to ciekawy zawód ponieważ: codziennie dzieje się coś nowego, przewijają się wciąż nowe twarze klientów, poznaje się nowych ludzi, zdobywa się ich zaufanie, nawiązuje się nowe znajomości. Zawód ten pozwala rozwijać się, być na bieżąco z modą i nowościami w handlu, tym samym pozwala być fachowcem w oczach nabywców.

4 Droga do zawodu... Warunki formalne umożliwiające pracę w zawodzie sprzedawcy, to przede wszystkim:  Posiadanie wykształcenia w zawodzie sprzedawca, nabytego w wyniku kształcenia w 3 – letniej zasadniczej szkole zawodowej.  Przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – organizator egzaminu OKE Łomża (egzamin odbywa się w szkole).

5 E G Z A M I N  Egzamin składa się z dwóch etapów : etapu pisemnego (składającego się z testu teoretycznego) etapu praktycznego  Egzaminy zdaje się w poszczególnych kwalifikacjach. Dla zawodu sprzedawca wyodrębniono jedną kwalifikację: K1 A.18. Prowadzenie sprzedaży  Absolwent, który zdał egzamin zawodowy, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

6 JAKO SPRZEDAWCA W SZKOLE NABĘDZIESZ UMIEJĘTNOŚCI: obsługi kasy fiskalnej, ważenia towarów na wagach elektronicznych, układania towarów na regałach i półkach, metkowania towarów, obsługi i konserwacji urządzeń chłodniczych i mroźniczych, bezpośredniej obsługi klientów w wybranych działach.

7 Uzyskasz wiadomości.. z zakresu towaroznawstwa: –interpretacji etykiet znajdujących się na opakowaniach, –zasad przechowywania towarów, –składu i wartości spożywczych towarów, –przygotowania towarów do spożycia, w zakresie techniki sprzedaży: –prowadzenia rozmowy sprzedażowej z klientem, –odpowiedniego eksponowania towarów, –właściwego rozmieszczania towarów w sklepie, –sposobu ewidencji dostarczanych towarów.

8 Kilka zdjęć z lekcji

9

10

11 Prawo pracy – młodociany pracownik - urlopy wypoczynkowe. po 6 miesiącach zatrudnienia przysługuje Ci 12 dni urlopu (zaliczkowo udzielanego w czasie ferii szkolnych), po roku pracy otrzymujesz dodatkowo 26 dni urlopu (udzielanego w czasie przerwy wakacyjnej) w drugim roku nauki 26 dni lub 20 dni (w zależności od wieku).

12 Praca w zawodzie.. Współczesny sprzedawca może być zatrudniony w sklepach detalicznych, hurtowniach, kioskach, na targowiskach. Zawód ten można wykonywać prowadząc własny sklep, hurtownię. Sprzedawca może pracować zarówno w sklepach o tradycyjnej formie sprzedaży, gdzie lada oddziela sprzedawcę od klienta, a towar podaje sprzedawca, jak i w sklepach z nowoczesną formą sprzedaży tj. samoobsługowych i preselekcyjnych.

13 Możliwości absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej  kontynuacja nauki w LO - od klasy drugiej! /system stacjonarny lub zaoczny/,  podjęcie nauki na kursie w celu zdobycia tytułu technika handlowca,  zdobywanie nowych kwalifikacje w różnych zawodach /www.staszicostroda.pl/cku/kursy/.

14 CECHY DOBREGO SPRZEDAWCY ;)

15 Z A P R A S Z A M Y ! ! !


Pobierz ppt "Mój zawód SPRZEDAWCA Sprzedawca sprzedaje towary swoje. Kasuje czasami za dwoje!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google