Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Załącznik do protokółu Sesji nr XXII/12 Rady Gminy Unisław Funkcjonowanie punktu przedszkolnego „Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” Rok szkolny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Załącznik do protokółu Sesji nr XXII/12 Rady Gminy Unisław Funkcjonowanie punktu przedszkolnego „Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” Rok szkolny."— Zapis prezentacji:

1 Załącznik do protokółu Sesji nr XXII/12 Rady Gminy Unisław Funkcjonowanie punktu przedszkolnego „Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” Rok szkolny 2011/2012

2 Grupa SMERFY

3 Realizacja projektu pn. „Punkt przedszkolny Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” odbywa się w ramach placówki przedszkolnej Przedszkole Gminne „Krasnoludek” w Unisławiu. Projektem zarządza kierownik projektu odpowiedzialny za całość realizacji projektu, zawieranie umów, przestrzeganie harmonogramu działań, kontakty z Instytucją Pośredniczącą, weryfikację pracy nauczyciela i realizację podstawy programowej, przeprowadzenie rekrutacji nauczyciela, monitorowanie stopnia osiągnięcia rezultatów. Punkt przedszkolny prowadzony jest przez nauczyciela posiadającego odpowiednie kwalifikacje zatrudnionego w ramach Karty Nauczyciela. Zatrudniony 11.08.2011 r. nauczyciel wychowania przedszkolnego M. Barczykowska jest nauczycielem kontraktowym (licencjat z przygotowaniem pedagogicznym).

4 Edukacja przedszkolna realizowana jest w punkcie przedszkolnym przez 5 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie od dnia 1 września 2011 r. w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i program wychowania przedszkolnego Razem w przedszkolu – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. W codziennych zajęciach edukacyjnych w punkcie przedszkolnym uczestniczy 15 dzieci w wieku 3-4 lat. Przestrzegając zasady równości płci do uczestnictwa w projekcie zaangażowano 8 dziewczynek i 7 chłopców. Edukacja w punkcie przedszkolnym oparta jest na indywidualnych umiejętnościach poznawczych - poprzez doświadczenie, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań. W czasie zajęć nauczyciel kładzie nacisk na rozwój umiejętności edukacyjnych, w tym pamięci i mowy, wzbogacanie wiedzy i słownictwa.

5 Przedszkolne uroczystości W dniu 28.X.2011 r. wszystkie przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka w czasie przedszkolnej uroczystości. Rodzice uczestniczyli w Koncercie Kolędowym dla rodziców „Kolęda dziecięcych serc” w dniu 21.XII.2011 r. Brali też udział w organizacji uroczystości przedszkolnej z okazji dnia Babci i Dziadka w dniu 25.I.2012 r. Rodzice kilkakrotnie uczestniczyli w zajęciach otwartych. Przedszkolaki wraz z panią Moniką zaprosiły swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki Zakończenie projektu w dniu 30.06.2012 r. również odbędzie się w uroczystej atmosferze z udziałem rodziców.

6 Uroczystość z okazji Dnia Matki

7 Zgodnie z projektem nauczyciel punktu przedszkolnego „Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” dwa razy w półroczu przeprowadził zajęcia o tematyce równościowej, przedstawiającej zróżnicowanie społeczne, akcentujące różnorodność i wspierające szacunek. Odbywały się także zebrania z rodzicami. W czasie tych spotkań rodzice mieli okazję przedstawić propozycje funkcjonowania punktu przedszkolnego. Rodzice angażowali się również w organizację wycieczek, uroczystości oraz zajęć otwartych.

8 Bal karnawałowy Dzieci z punktu przedszkolnego „Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” uczestniczyły we wszystkich wydarzeniach, które odbywały się w naszym przedszkolu: -w balu karnawałowym -w przedstawieniach teatralnych -w audycjach muzycznych -w koncertach filharmonicznych -w imprezach plenerowych (z okazji otwarcia placu zabaw, w powitaniu wiosny)

9 Koncert filharmoniczny 11.06.2012 r. „Z muzyką w góry, nad morze czy na Mazury”

10 Przedszkolaki z punktu przedszkolnego – grupa w bieżącym rok szkolnym uczestniczyły w wycieczkach: - do Muzeum Piernika w Toruniu - do Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie - do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu na warsztaty plastyczne „Kolory to humory” - do Opery Nova w Bydgoszczy na balet dla dzieci pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” - do Jura Parku w Solcu Kujawskim

11 Wycieczki przedszkolaków

12 Wycieczka do Jura Park w Solcu Kujawskim

13 Rezultaty prowadzonej w punkcie edukacji przedszkolnej mierzone są poprzez karty obserwacji dzieci, sprawozdania semestralne nauczyciela, scenariusze lekcji „równościowych”, zapisy w dzienniku zajęć przedszkola, informacje o postępach dzieci przekazywane przez nauczyciela rodzicom.

14


Pobierz ppt "Załącznik do protokółu Sesji nr XXII/12 Rady Gminy Unisław Funkcjonowanie punktu przedszkolnego „Radosne dzieciństwo przedszkolaka w Unisławiu” Rok szkolny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google