Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Nasza szkoła na Facebook`u Kontakt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Nasza szkoła na Facebook`u Kontakt."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Nasza szkoła na Facebook`u Kontakt z nami: tel/fax: 42 636-51-44 sp2lodz@tlen.pl sp2lodz@tlen.pl „Dwójka” zaprasza

3 Jest to jedyna w Łodzi państwowa szkoła, w której uczą się tylko dzieci z klas I – III. Mamy duże, jasne klasy z łazienkami. Jest też miejsce do zabawy na dywanie, gdzie dzieci wraz z wychowawcą spędzają każdą przerwę. W naszej szkole zajęć nie przerywa dzwonek! Nasza szkoła istnieje od 5 listopada 1990 roku. Znajduje się w dzielnicy Śródmieście w otoczeniu bloków tzw. Manhattanu. Tu bawię się i uczę bezpiecznie! Krótka historia szkoły

4 Cztery pory roku wokół szkoły

5 Spacer po szkole

6

7 ŚwietlicaŚwietlica To tutaj przed lub po lekcjach spędzisz czas bawiąc się wesoło, uczestnicząc w różnych zajęciach i konkursach bądź odrabiając prace domowe. Pięciu wychowawców sprawuje opiekę nad dziećmi codziennie w godzinach 7.00 – 17.00. Teraz odpocznę i pobawię się z kolegami.

8 BibliotekaBiblioteka Uczniowie mogą korzystać z księgozbioru i komputerów w godzinach 9.00 – 14.00. Poza wypożyczaniem książek pani bibliotekarka redaguje wraz z dziećmi gazetkę szkolną, organizuje coroczne pasowanie na czytelnika, przygotowuje uczniów do konkursów recytatorskich i czytelniczych, a także prezentuje inscenizacje z udziałem dzieci. Lubię czytać! W bibliotece działają koła czytelnicze.

9 Pedagog szkolny Pani pedagog Iwona Dubel zajmuje się trudnymi sprawami wychowawczymi uczniów, pomocą materialną dla rodzin, profilaktyką. Prowadzi w szkole zajęcia logopedyczne. Nauczyciele, rodzice i uczniowie mogą się do niej zwracać w każdej trudnej sytuacji codziennie w godzinach 9.00 – 13.00. Do pani pedagog przychodzę, gdy mam problem.

10 Oferta edukacyjna szkoły Lekcje języka angielskiego, prowadzi pani Katarzyna Kościelska-Nyk. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Również dwa razy w tygodniu dzieci uczęszczające na naukę religii spotykają się w sali katechetycznej. Dla dzieci które potrzebują więcej uwagi i pomocy przeznaczone są zajęcia wyrównawcze i terapia pedagogiczna. Nasi uczniowie mogą korzystać codziennie w godzinach 11.30 – 13.00 z pysznych obiadów przygotowanych przez panie kucharki. Na pewno się uda, muszę tylko więcej poćwiczyć.

11 Zajęcia komputerowe W pracowni komputerowej mamy 10 stanowisk z nowymi komputerami i dostępem do Internetu. Wszyscy uczniowie korzystają z pracowni w czasie lekcji informatyki. Drużyna zuchowa W szkole działa drużyna zuchowa z 58 szczepu łódzkich wodnych drużyn harcerskich Hufca Łódź-Śródmieście. Zbiórki odbywają się raz w tygodniu. Dzieci wyjeżdżają latem na kolonie zuchowe.

12 Każda klasa w naszej szkole realizuje wybrany przez wychowawcę program kształcenia zintegrowanego. Niektórzy nauczyciele wzbogacają go prowadząc w swojej klasie innowacje lub zajęcia dodatkowe, zgodnie z własnymi pasjami i umiejętnościami oraz potrzebami i zainteresowaniami uczniów. Pani Ewa Ochota wykorzystuje w nauce czytania i pisania metodę glottodydaktyki Panie Beata Luzak i Monika Pruszyńska od kilku lat prowadzą koło informatyczne.

13 Dzieci z klas pań Beaty Nowickiej i Agnieszki Król- Konarskiej mogą uczestniczyć w zajęciach koła ekologicznego. Wychowawczynie współpracują z LOP, organizują kiermasze, konkursy, wycieczki, rajdy i przedstawienia z okazji Dnia Ziemi. W klasie pani Violetty Matysiak dzieci uczą się żeglarstwa, biorą udział w konkursach, a latem wyjeżdżają na rejsy.

14 Pani Anita Trzmielak prowadzi w swojej klasie koło regionalne. Uczniowie poznają własne miasto, jego zabytki i zwyczaje regionalne, biorą udział w wycieczkach i grach terenowych. Koło ornitologiczne, które prowadzi pani Barbara Sadowska zrzesza młodych obserwatorów i wielbicieli ptaków.

15 Dzieciom, które najbardziej lubią liczyć i rozwiązywać zadania, nawet te trudne i nietypowe, proponujemy udział w zajęciach „Gry i zabawy matematyczne”. Panie Ewa Ochota i Kamila Jędrzejewska prowadzą w swoich klasach kółka teatralne „Zabawa w teatr” i „Cuda na patyku”. Mali aktorzy rozwijają tam swoje zdolności i poznają różne formy teatralne.

16 Działa od 2001 roku pod kierunkiem pani Katarzyny Gronkiewicz i pana Krzysztofa Słomczyńskiego. Podczas zajęć dzieci uczą się śpiewu, słuchają muzyki, uczestniczą w zabawach i tańcach integracyjnych. Zespół jest laureatem bardzo wielu konkursów. Zespół muzyczny Tęczowa Paleta To koło plastyczne uczniów pani Beaty Rudnickiej. Utalentowana plastycznie wychowawczyni potrafi zarazić swoją pasją dzieci.

17 PlastykaPlastyka Pani wicedyrektor Sylwia Stępień wprowadza dzieci w świat sztuki oraz zapoznaje z ciekawymi materiałami i technikami plastycznymi. Wspomaga i ukierunkowuje naturalne zdolności twórcze każdego dziecka. Osiąga wspaniałe efekty, czego dowodem są liczne wystawy i nagrody. Jest również wspaniałym fotografem!

18 Uroczystości szkolne Przez cały rok dzieje się u nas wiele ciekawych rzeczy. Każdy znajdzie coś, co szczególnie go zainteresuje Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z największych corocznych imprez. Jest wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Pani dyrektor wielkim ołówkiem symbolicznie pasuje na ucznia każdego malucha. Jestem pierwszakiem!

19 W naszej szkole dzieci nie zapominają o nauczycielach i podczas ich święta umilają ten dzień krótkim występem artystycznym, a czasem przygotowują zrobione przez siebie zabawne upominki. Wielkim wydarzeniem były 10 urodziny szkoły, kiedy nauczyciele pod okiem prawdziwego reżysera przygotowali przedstawienie pt. „Śnimiodny baton”. W 2008 roku– obchodziliśmy hucznie „Osiemnastkę”!

20 Nasza szkoła długo nie posiadała imienia. W 2007 roku naszym patronem został Jan Twardowski – ksiądz, poeta, przyjaciel dzieci. Co roku, 18 stycznia obchodzimy uroczyście Dzień Patrona. Jasełka przygotowywane przez katechetów i zespół muzyczny są okazją do spotkania wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

21 Zabawa jest dobra na wszystko, dlatego w okresie karnawału odbywają się w naszej szkole huczne bale przebierańców. Przedstawienia teatralne Nasze dzieci doskonale sprawdzają się w roli aktorów.W przygotowanie strojów oraz dekoracji często angażują się rodzice. Lubimy występować na scenie!

22 Bardzo bogata oferta konkursów, zarówno szkolnych jak i międzyszkolnych sprawia, że każde dziecko może sprawdzić się w dziedzinie zgodnej z jego zainteresowaniami. Konkurs matematyczny dla klas I Konkurs fotograficzny „Łódzkie podwórka”. Szkolny konkurs „You can dance” Międzyszkolny konkurs „Zabawa z przepisami ruchu drogowego”. Konkurs recytatorski wierszy Julina Tuwima.

23 Uczniowie wraz z wychowawcami jeżdżą na wycieczki, rajdy i do zielonej szkoły. Dużą atrakcją dla dzieci są spotkania z ciekawymi ludźmi zaproszonymi do naszej szkoły. Pokaz kendoSzybki kurs ratownictwa Warsztaty muzyczne ze studentem z Kamerunu.

24 Wszystkie chętne dzieci do nas zapraszamy Zobaczycie ładne klasy, miły uśmiech pani. Rozpoczniecie z nami podróż do Krainy Wiedzy, Tu czekają na was książki, zeszyty, koledzy. W naszej kolorowej szkole jest wesoło i bezpiecznie. Jeśli chcesz się dobrze bawić, odwiedź nas koniecznie! W prezentacji wykorzystano piosenkę pt. „W naszej szkole” w wykonaniu uczniów z zespołu muzycznego SP2. Słowa i muzyka – Krzysztof Słomczyński Akompaniują – Katarzyna Gronkiewicz i Krzysztof Słomczyński


Pobierz ppt "Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Nasza szkoła na Facebook`u Kontakt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google