Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gwoździec to niewielka wioska W Małopolsce gdzieś schowana, 286 hektarami lasów jest otoczona, Przez dwa nadleśnictwa jest zarządzana. Wszystko to Dunajec.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gwoździec to niewielka wioska W Małopolsce gdzieś schowana, 286 hektarami lasów jest otoczona, Przez dwa nadleśnictwa jest zarządzana. Wszystko to Dunajec."— Zapis prezentacji:

1 Gwoździec to niewielka wioska W Małopolsce gdzieś schowana, 286 hektarami lasów jest otoczona, Przez dwa nadleśnictwa jest zarządzana. Wszystko to Dunajec sprawił Bo stworzył naturalną granicę. Między Brzesko no i Gromnik Podzielono naszą leśną okolicę. Brzesko dba o część państwową I 24 hektary ma, A prywatną część tych lasów Gromnik bardzo dobrze zna. NASZE NADLEŚNICTWO

2 Lasy w Gwoźdźcu są mieszane, Dębów, buków tu od groma, A przeciętna żywotność lasów Na 76 lat jest liczona.

3 NADLEŚNICTWO BRZESKO Nasze Nadleśnictwo Brzesko W Bochni swą siedzibę ma, Dzieli się na siedem leśnictw, Gdzie leśniczy swój fach zna. Pracownicy nadleśnictwa Chętni zawsze do działania, To ratują cisa pospolitego, To biorą się do zalesiania. I tak już od 1977 roku W Małopolsce dba o zieleń, Choć już w latach powojennych Na tych terenach dział wiele. Lasy przydworskie upaństwowiono I od tamtych dawnych czasów, Dbano o gospodarkę leśną Dzięki planom urządzania lasów.

4 Lasy w obrębie Nadleśnictwa Brzesko Są przede wszystkim mieszane, Jednak liściastych drzew jest tu więcej Bo 91 procent według danych. Hodowla lasu jest priorytetem W tym nowych terenów zalesianie, By nie zaburzyć naturalnych zasobów, Oraz istniejących lasów odnawianie. Praca leśników jest bardzo cenna, Dbają o odporność lasu, Hodując sadzonki, zbierając nasiona, Czyszcząc tereny od czasu do czasu. Nadleśnictwo ma na celu lasu trwałości zachowanie, Pilnując go przed pożarami I innymi zagrożeniami.

5 Aby praca ich na marne Nie poszła za lat parę, Akcje edukacyjne w placówkach Prowadzą na wielką skalę. Odwiedzają szkoły, Przedszkolaków nawiedzają, A oprócz tego na swym terenie Cztery ścieżki edukacyjne mają. To dla dzieci i młodzieży Stworzono strefę informacji, Bo nie ma lepszej jak przez doświadczenie Formy edukacji. Poprzez własne doświadczenie I ciekawe opowiadania, Leśnik pokazuje młodym Jak ważne ma w pracy zadania. I uczula drogą młodzież Na dbanie o czystość w lesie, I alarmowanie o pożarach, Bo to korzyść wszystkim niesie.

6 W Gwoźdźcu oprócz lasów zielonych Inną formę współpracy spotkamy, Lasy Państwowe z Brzeska nam pomogły I ścieżkę spacerowo-dydaktyczną teraz mamy. ŚCIEŻKA SPACEROWO – DYDAKTYCZNA GWOŹDZIEC - MELSZTYN Trasa ścieżki się rozpoczyna W Gwoźdźcu przy naszej OSP, Potem jest kościół, wykopaliska, Groby żołnierskie w lesie. Ścieżka się kończy na Melsztynie, Tam gdzie zamku ruiny, A cała trasa to wiedzy źródło I relaks dla całej rodziny.

7 NADLEŚNICTWO GROMNIK Nadleśnictwo Gromnik Na dziewięć leśnictw jest podzielone, A w Gwoźdźcu aż 244 hektary Prywatne ma przydzielone. To nadleśnictwo ma jeden obręb, Jednak 8 tysięcy hektarów, A tam rezerwaty, park krajobrazowy I mnóstwo dodatkowych obszarów.

8 Do 1945 roku lasy nadleśnictwa Były w prywatnym posiadaniu, Dzięki reformom i biegu historii Uległy upaństwowieniu. Od tamtej pory Nadleśnictwo Gromnik Dba nieustannie o te tereny, Odnawia drzewostan, zalesia luki I pilnuje mieszkającej zwierzyny. Dla odnowy drzewostanu, Szkółki leśne tu powstają, A młode drzewka są sadzone ręcznie I przez to jakość lasów zwiększają.

9 Obszar nadleśnictwa położenie ma ciekawe I cenne obiekty na swoim terenie, Wszystkie te miejsca to rezerwaty, Dlatego przyroda podlega ochronie. Pierwszy to Skamieniałe Miasteczko, Czyli skały przypominające gród. Jest tu Borsuk, Ratusz, Baszta I innych ciekawych miejsc w bród. Debrza to też nazwa rezerwatu, Mały obszar koło Tarnowa, Spotkać tu można naturalny grąd, A 300 lat mają drzewa. No i na koniec tego zwiedzania, Został Rezerwat Styr z Bieśnika, Ochroną objęto naturalne zbiorowiska leśne I jest on największy na terenie Gromnika.

10 Nasze Nadleśnictwo konkurs multimedialny Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu Autorzy: Wiktoria Banaś, Arkadiusz Pawlik, Norbert Dudek Klasa: IV Kategoria: szkoła podstawowa Opiekun: mgr Bogumiła Zielonka


Pobierz ppt "Gwoździec to niewielka wioska W Małopolsce gdzieś schowana, 286 hektarami lasów jest otoczona, Przez dwa nadleśnictwa jest zarządzana. Wszystko to Dunajec."

Podobne prezentacje


Reklamy Google