Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Woda cudem planety Ziemi Opracowanie: uczniowie zajęć,,Wiem więcej” pod kierunkiem mgr Marioli Marcinkowskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Woda cudem planety Ziemi Opracowanie: uczniowie zajęć,,Wiem więcej” pod kierunkiem mgr Marioli Marcinkowskiej."— Zapis prezentacji:

1 Woda cudem planety Ziemi Opracowanie: uczniowie zajęć,,Wiem więcej” pod kierunkiem mgr Marioli Marcinkowskiej

2 Woda Ci ecz bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi. Bez wody nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina. Jest tak samo ważna dla utrzymania życia jak tlen i pożywienie.

3 Krążenie wody w przyrodzie

4 Wody słodkie: -rzeki, jeziora i bagna, -wody gruntowe i podziemne, -lodowce, -pokrywa śnieżna -para wodna w atmosferze Wody słone: - morza i oceany Podział wód

5 Woda źródłem życia Woda źródłem życia W oda jest źródłem życia, gdyż bez jedzenia można przeżyć około miesiąca, bez wody człowiek nie wytrzyma dłużej niż kilka dni.

6 Zużycie wody i jej oszczędzanie W ciągu ostatnich lat zużycie wody wzrasta, dlatego, że zwiększa się liczba: pralek,zmywarek. Powstają myjnie samochodowe. Popularne stają się urządzenia nawadniające ogródki i działki, a nawet pola uprawne.

7 Oto przykład dużego zużycia wody: Spryskiwacze są wprawdzie niezastąpione, kiedy chce się zachować zieloną trawkę, jednak zużywają nawet do 1000 litrów wody na godzinę, co w dobie oszczędności należy nazwać marnotrawstwem.

8 Wodę zdobywa się budując zapory wodne na rzekach Sposoby zdobywania słodkiej wody:

9 Buduje się stacje uzdatniania wody morskiej.

10 Źródłem wody pitnej mogą być także góry lodowe.

11 Woda jest cudem naszej planety Ziemi, ponieważ ma ogromne znaczenie w życiu wszystkich organizmów żywych. Jak więc wykorzystywany jest ten cud natury?

12 Źródło energii Źródło życia Źródło zdrowia Droga wodna Cele rekreacyjne Wykorzystanie wody

13 Dziękujemy Dziękujemy


Pobierz ppt "Woda cudem planety Ziemi Opracowanie: uczniowie zajęć,,Wiem więcej” pod kierunkiem mgr Marioli Marcinkowskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google