Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sentencje Pitagorasa. Liczba jest istot ą wszystkich rzeczy. Wszystko jest liczb ą. Liczby rz ą dz ą ś wiatem. Nie ł atwo i ść przez ż ycie kilkoma drogami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sentencje Pitagorasa. Liczba jest istot ą wszystkich rzeczy. Wszystko jest liczb ą. Liczby rz ą dz ą ś wiatem. Nie ł atwo i ść przez ż ycie kilkoma drogami."— Zapis prezentacji:

1 Sentencje Pitagorasa

2 Liczba jest istot ą wszystkich rzeczy. Wszystko jest liczb ą. Liczby rz ą dz ą ś wiatem. Nie ł atwo i ść przez ż ycie kilkoma drogami równocze ś nie.

3 Dwie najkrótsze odpowiedzi: Tak i Nie, wymagaj ą najd ł u ż szego zastanowienia. Milcz, albo powiedz co ś takiego, co jest lepsze od milczenia. Musisz sam sobie zaufać, aby zaufali ci inni.

4 Tak post ę puj z przyjació ł mi, aby nie stali si ę nieprzyjació ł mi, a z nieprzyjació ł mi tak, ż eby jak najpr ę dzej stali si ę tobie przyjació ł mi. Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka. Kto mówi, sieje, kto słucha, zbiera.

5 Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów. Naucz się śmiać z siebie, abyś się uśmiechnął do innych. Nie wyrażaj małej rzeczy w wielu słowach, lecz rzecz wielką w niewielu.

6 Slajd 1 – grafika: pixabay, licencja: Domena Publicznapixabay Slajd 2 – grafika: pixabay, licencja: Domena Publicznapixabay Slajd 3 – grafika: pixabay, licencja: Domena Publicznapixabay Slajd 4 – grafika: pixabay, licencja: Domena Publicznapixabay Slajd 5 - grafika: pixabay, licencja: Domena Publicznapixabay Slajd 2-5 – treść: pl.wikiquote.org, licencja: CC BY 3.0pl.wikiquote.orgCC BY 3.0 Źródła:

7 Opracowała: Monika Kubica nauczycielka matematyki i zajęć technicznych Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie Licencja: CC BY-NC-ND 3.0


Pobierz ppt "Sentencje Pitagorasa. Liczba jest istot ą wszystkich rzeczy. Wszystko jest liczb ą. Liczby rz ą dz ą ś wiatem. Nie ł atwo i ść przez ż ycie kilkoma drogami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google