Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 KRONIKA WAŻNIEJSZYCH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 KRONIKA WAŻNIEJSZYCH."— Zapis prezentacji:

1 Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 http://www.loso.osw.pl/ http://www.loso.osw.pl/ KRONIKA WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ Rok szkolny 2014/2015

2 1 WRZEŚNIA 2014 Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 Inaugurację roku szkolnego rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Dyrektor Dorota Musiał. Serdecznie powitała wszystkich uczniów i życzyła im wielu sukcesów w szkole. Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIa, którzy swoim krótkim występem, przekonywali, że nauka w liceum nie jest taka straszna jak się wydaje. Po spotkaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, a następnie do kościoła p.w. św. Pawła Apostoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza święta.

3 5 WRZEŚNIA 2014 Narodowe Czytanie W przeddzień Narodowego Czytania, które miało miejsce 6 września, uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej spotkali się, aby wspólnie świętować piękną tradycję głośnego czytania. Już bowiem po raz trzeci w całej Polsce mieliśmy do czynienia z ogólnopolską akcją publicznego czytania wybitnych dzieł literackich. Akcji tej patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

4 19 WRZEŚNIA 2014 Akcja „Sprzątanie świata” Jak co roku, uczniowie naszego liceum aktywnie włączyli się do obchodów Ogólnoświatowego Dnia Sprzątania Świata. W ramach tej akcji zbieraliśmy śmieci i odpady w okolicach ulicy Strzeleckiej i Jankowskiego. W odstawionych na miejsce zbiórki workach znalazły się: odzież, opakowania plastikowe, kartony, buty, butelki i inne.

5 24 WRZEŚNIA 2014 „Przyłapany na znikaniu” Przyłapany na znikaniu to tytuł debiutanckiego tomiku poezji Przemysława Muracha, którego promocja odbyła się w pięknym wnętrzu Forum Synagoga. Młody poeta to absolwent Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej, student pierwszego roku anglistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Młodego poetę fascynują języki, kultura japońska oraz muzyka – to głównie z niej czerpie inspiracje; ceni twórczość Wisławy Szymborskiej oraz Kasi Nosowskiej. Pisze od dawna, ale mało wierszy spod jego pióra go zadawala, dlatego często je modyfikuje.

6 28 WRZEŚNIA 2014 Akcja krwiodawstwa „Podziel się życiem”. W budynku naszej szkoły przez pięć godzin mieszkańcy miasta mogli oddawać krew, a także rejestrować się jako dawcy szpiku kostnego. Poza tym, można było zbadać swój wzrok, ciśnienie, poziom cukru i zawartość tkanki tłuszczowej. Wolontariusze z obu naszych szkół udzielali instrukcji dotyczących udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

7 29 WRZEŚNIA 2014 Wybory Samorządu Uczniowskiego Przewodniczącym został Jakub Matuszczak z klasy IIIa, zastępcą Martyna Rzekiecka z klasy IIa, a sekretarzem Natalia Płotek z klasy Ia.

8 30 WRZEŚNIA 2014 Żonkilowe pola nadziei Wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w inauguracji Jesiennej Edycji Pól Nadziei przy OCK w Ostrowie Wlkp. W ramach współpracy z Hospicjum św. Józefa corocznie uczniowie LOSO biorą udział w zakładaniu rabat żonkilowych. Akcja ta ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi.

9 7-8 PAŹDZIERNIKA 2014 Jesień w Karkonoszach - wycieczka Klasa 3a wraz z wychowawczynią Panią Teresą Stagraczyńską i Panią pedagog Kamilą Chatian wybrała się na wycieczkę do Karpacza, Szklarskiej Poręby i okolic. Głównym celem wycieczki było poznanie uroków Karkonoskiego Parku Narodowego. W pięknej jesiennej pogodzie uczestnicy wycieczki zwiedzali atrakcje turystyczne polskich gór. Podziwiali wodospady Kamieńczyka i Szklarki w Szklarskiej Porębie. Popołudnie spędzili na karpackim deptaku kupując pamiątki i degustując przepyszne oscypki. Po tak intensywnym dniu w pensjonacie na wszystkich czekała doskonała kolacja. W drugi dzień zwiedzali zabytkową Świątynie Wang oraz skocznie narciarską„Orlinek”, która nosi imię byłego polskiego skoczka narciarskiego – Stanisława Marusarza. W drodze powrotnej zatrzymali się we Wrocławiu. Każdy wracał do domu z pogodnym uśmiechem i w dobrym nastoju.

10 8 PAŹDZIERNIKA 2014 Spotkanie z mistrzem Uczniowie klasy 1a spotkali się z Krzysztofem Lijewskim - pochodzącym z Ostrowa Wielkopolskiego, wybitnym sportowcem, piłkarzem ręcznym, wielokrotnym reprezentantem Polski. Na zakończeniu spotkania "oczarowana" mistrzem młodzież, zrobiła sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

11 8 PAŹDZIERNIKA 2014 Jedzmy jabłka na zdrowie Nasze liceum to szkoła promujące zdrowie. W ramach działań związanych z promowaniem zdrowego stylu życia każdy licealista miał okazje poczęstować się zdrową przekąską. Uczniowie otrzymali jabłka od supermarketu Inter Marche.


Pobierz ppt "Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 KRONIKA WAŻNIEJSZYCH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google