Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEGLĄD PRASY 22 maja 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEGLĄD PRASY 22 maja 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."— Zapis prezentacji:

1 PRZEGLĄD PRASY 22 maja 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik prasowy tel. (41) 342-17-54 Zeskanuj kod QR i przeczytaj przegląd prasy w Serwisie Biura Prasowego

2 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Mediacje w sprawie konfliktu władz Sandomierza z PTTK Spór władz Sandomierza z oddziałem PTTK o zarządzanie Bramą Opatowską i Podziemną Trasą Turystyczną był jednym z tematów rozmowy w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Na spotkanie zaproszony został burmistrz Jerzy Borowski. Roli mediatora w konflikcie podjął się Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu kultury i turystyki w urzędzie, zarazem szef Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jak poinformował - jego oferta nie spotkała się z zainteresowaniem burmistrza. Zatem - zdaniem Jacka Kowalczyka - teraz jest to spór nie tyle władz Sandomierza, co Jerzego Borowskiego z PTTK, który może rozstrzygnąć jedynie sąd. Z kolei burmistrz Jerzy Borowski stwierdził, że spór zakończy się, jeśli PTTK zgodzi się na nową ofertę miasta, które gotowe jest obniżyć roszczenia za dzierżawę Bramy i podziemi z 500. do 400 tysięcy złotych rocznie. Sekretarz oddziału PTTK, Marzena Martyńska nie chce na razie komentować tej oferty, stwierdziła jedynie, że burmistrz wiele razy mówił różne rzeczy. Poza tym- jak dodała- decyzję w tej sprawie będzie musiał podjąć cały zarząd oddziału, nie tylko ona. CD 

3 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Przetarg na budowę nowej siedziby szpitalika ogłoszony Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach ogłosił przetarg na budowę nowej siedziby dla szpitalika dziecięcego. Obiekt powstanie przy ulicy Artwińskiego, pomiędzy oddziałem neurologicznym, a kardiologicznym. Dyrektor lecznicy Jan Gierada informuje, że oferenci mają czas na składanie ofert, do 2 lipca. Następnie będą mieć dwa miesiące na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę. W nowej siedzibie szpitala znajdować się będą m. in. oddziały: chorób dziecięcych, kardiologiczny, urazowo- ortopedyczny, nefrologiczny, pulmonologiczny i alergologiczny. Będą również pomieszczenia lekcyjne dla dzieci i hotelik dla matek. Jan Gierada nie wyklucza, że otworzony zostanie jeszcze jeden oddział, na jego potrzeby jest zarezerwowana powierzchnia. Budowa szpitalika powinna rozpocząć się we wrześniu tego roku, a pierwsi pacjenci będą przyjęci w grudniu 2014 roku. W lecznicy będzie 180 łóżek. Inwestycja ma kosztować około 60 mln zł.

4 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Konkurs na stanowisko szefa sandomierskiego Muzeum Okręgowego Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu zostanie wybrany w drodze konkursu, ustalono podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, zorganizowanym przez Marszałka Województwa, z udziałem przedstawicieli 3 organów prowadzących tę instytucję kultury. Głównym jest miasto, które chciało ominąć procedury konkursowe i powołać na dyrektora swojego kandydata. W kwietniu dotychczasowy dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu Paweł Różyło otrzymał od burmistrza wypowiedzenie z pracy. Decyzję uzasadniano brakiem zaufania do dyrektora oraz inną wizją prowadzenia Muzeum Okręgowego. Burmistrz skonsultował odwołanie dyrektora tylko z Zarządem Powiatu. Opinia była negatywna. Magistrat nie wystąpił o opinię do Marszałka chociaż samorząd województwa jest organem współprowadzącym sandomierskie muzeum. Burmistrz Jerzy Borowski po spotkaniu w Kielcach powiedział, że skoro dwie strony optują za konkursem to on nie będzie dalej obstawał przy swoim pomyśle. Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach poinformował, że teraz wszystkie strony wspólnie wypracują szczegóły konkursu. Powtórzył, że jego zdaniem dyrektor Różyło został odwołany bezpodstawnie. Starosta sandomierski Stanisław Masternak stwierdził, że konkurs to najlepsze rozwiązanie, bo wiążą się z nim przejrzyste reguły. Odwołany dyrektor Muzeum Okręgowego Paweł Różyło złożył pozew w Sądzie Pracy. Domaga się przywrócenia na zajmowane stanowisko. Na mocy kontraktu miał je zagwarantowane do końca 2014 roku.

5 PORTAL „E-VIVE.PL” Pełnomocnik ds. młodzieży. W Świętokrzyskim powoła go marszałek województwa Trwają prace nad powołaniem w świętokrzyskim pełnomocnika ds. młodzieży. To odpowiedź na apel minister nauki i szkolnictwa wyższego. Adam Jarubas chce aby przedsięwzięcie nie ograniczało się jedynie do spraw studentów ale zjednoczyło wszystkie środowiska młodzieży. Barbara Kudrycka minister nauki i szkolnictwa wyższego zaapelowała do marszałków o powołanie rzecznika praw studenta. Pierwsze działania w regionie już zostały podjęte, chociaż nadal są na etapie rozważań różnych propozycji. Jedno jednak jest pewne, będzie to projekt, który swoim zasięgiem obejmie nie tylko studentów ale wszystkie środowiska młodzieży. – Zbliżają się wakacje to dobry czas na opracowanie koncepcji projektu. Wówczas na początku roku akademickiego można byłoby powołać pełnomocnika ds. młodzieży – podkreśliła rzecznik prasowa marszałka Iwona Sinkiewicz-Potaczała. Pełnomocnik ds. młodzieży swoimi zadaniami ma objąć nie tylko studentów ale także inne środowiska młodzieżowe. – Młodzi ludzie są ważnym elementem w procesie rozwoju i przyszłości województwa – dodała Iwona Sinkiewicz- Potaczała.

6 PORTAL „ONET.PL” Przetarg na budowę szpitala dziecięcego Ruszył przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Kielcach. Budynek ma być gotowy w listopadzie 2014 roku. Miesiąc później ma przyjmować pierwszych pacjentów. Inwestycja będzie sfinansowana całkowicie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak powiedział dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Jan Gierada, przetarg wygra firma, która zaproponuje najniższą cenę za zaprojektowanie i wybudowanie szpitala. Gierada apeluje do firm, które będą brać udział w przetargu, aby stworzyły konsorcjum i zaproponowały niską cenę. Otwarcie ofert odbędzie się 3 lipca. Budynek, w którym będzie mieścić się pięć oddziałów dziecięcych, ma stanąć na działce przy ulicy Artwińskiego, w sąsiedztwie neurologii i kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Obiekt ma mieć powierzchnię ponad 7 tys. m kw. W szpitalu znajdzie się 180 łóżek, sale operacyjne, izba przyjęć i wszystkie oddziały. Jak powiedział Gierada, będą tam jedno, dwu i trzyosobowe sale chorych. W każdej z nich ma być dostępne także łóżko dla rodzica, który będzie chciał zostać na noc z dzieckiem. Ma powstać również specjalny hotelik z pokojami dla rodziców. Termin zakończenia prac to listopad 2014. Pierwsi pacjenci powinni być przyjmowani miesiąc później. Ogłoszenie o przetargu dostępne jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Obecnie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach znajduje się w kilku starych i mocno zniszczonych budynkach przy ul. Langiewicza. W kwietniu zarząd województwa zdecydował, że po wybudowaniu nowej siedziby szpital dziecięcy zostanie włączony w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach to największa tego typu placówka w regionie i jedna z największych w Polsce - ma 24 oddziały i 1016 łóżek. Zatrudnia 325 lekarzy i blisko 800 pielęgniarek. Rocznie szpital leczy stacjonarnie 38 tys. pacjentów. 130 tys. chorych przyjmują przyszpitalne poradnie specjalistyczne.

7 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP Świętokrzyskie bliżej Chorwacji Na zaproszenie władz miasta Velika Gorica, województwo świętokrzyskie w dniach 10-12 maja br. wzięło udział w targach „Spring Fair” 2013 jako gość – partner. Wydarzenie odbywało się już po raz jedenasty i było organizowane wspólnie przez Komisję ds. Turystyki miasta Velika Gorica oraz Izbę Handlowców i Rzemieślników. Podczas imprezy prezentowane były zwyczaje, folklor, tradycyjne rzemiosło, wyroby artystyczne, owoce, warzywa, kwiaty, nie zabrakło również degustacji zdrowej tradycyjnej żywności oraz potraw regionalnych. Na targach „Spring Fair” Świętokrzyskie miało stoisko promocyjne, na którym można było zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego regionu, pobrać materiały informacyjne, pamiątkowe gadżety oraz skosztować świętokrzyskich specjałów. Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w paszczy dinozaura. Podczas uroczystego otwarcia targów odbyła się również prezentacja Województwa Świętokrzyskiego skierowana do władz regionalnych i lokalnyh oraz zaproszonych gości m.in. ze Słowenii, mediów oraz mieszkańców m.in. Żupani Zagrebackiej. Świętokrzyska delegacja wzięła także udział w szeregu spotkań m.in. z władzami miasta, regionu, agencji rozwoju regionalnego, mediami oraz przedstawicielami szkolnictwa wyższego. Spotkania z całą pewnością pozwoliły na rozszerzenie dotychczasowych kontaktów, zacieśnienie współpracy, doprecyzowanie jej zakresu oraz sektorów, których rozwojem zainteresowane są obie strony. Udział w tych wydarzeniach był konsekwencją wspólnie realizowanego projektu „Uczenie się od najlepszych” w ramach programu Leonardo da Vinci.

8

9


Pobierz ppt "PRZEGLĄD PRASY 22 maja 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google