Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejsca które warto zobaczyć Nadleśnictwo Sucha Beskidzka Miejsca które warto zobaczyć.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejsca które warto zobaczyć Nadleśnictwo Sucha Beskidzka Miejsca które warto zobaczyć."— Zapis prezentacji:

1 Miejsca które warto zobaczyć Nadleśnictwo Sucha Beskidzka Miejsca które warto zobaczyć

2 W naszym nadleśnictwie można ciekawie i miło spędzić czas podziwiając widoki lasów

3 Jasień Czarna hala Babia Góra Polica Leskowiec Gdzie leżą zaprezentowane miejsca ?

4 Piękno lasów może zachwycać Miejsca warte odwiedzenia Piękno lasów może zachwycać

5 Polica Polica (1369 m) – szczyt w Paśmie Policy, położonym po północno-wschodniej stronie przełęczy Krowiarki. Jest to miejsce katastrofy samolotowej - na pokładzie znajdowały się 53 osoby (47 pasażerów i 6 członków załogi), wszyscy zginęli. W tle piękne lasy iglaste: świerkowo - sosnowe.

6 Babia Góra Babia Góra –Babią Górę równie często określa się Królową Beskidów co Matką Niepogód. Masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak (1725 m), często nazywany również Babią Górą, jak cały masyw. Jest to najwyższy szczyt całych Beskidów Zachodnich. Zalesione góry tworzą niezwykły klimat

7 Leskowiec Leskowiec (922 m) – szczyt we wschodniej części Beskidu Małego, w Paśmie Łamanej Skały. Miejscowa ludność nazywała Leskowiec w przeszłości "Hrabskie Buty", z powodu dwóch płyt kamiennych z wykutymi śladami stóp. Świerki, jodły, zapach lasu.

8 Czarna hala Czarna Hala, zwana też Halą Czarnego – dawna hala pasterska w Paśmie Babiogórskim w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się na północno-wschodnich stokach grzbietu opadającego z Małej Babiej Góry do Przełęczy Jałowieckiej Południowej i prowadzi przez nią znakowany szlak turystyczny. Hala istniała od XVII wieku i wypasana była jeszcze w latach 60. XX wieku. Pierwotna nazwa – Czarna Hala – pochodzi od pobliskiego potoku Czarna Woda. W okolicy przewaga lasów świerkowych.

9 Kaplica Konfederatów Barskich na górze Jasień Kaplica Konfederatów Barskich na górze Jasień (ok. 500 m n.p.m) - kaplica wyznania rzymskokatolickiego pod szczytem Kocurowej Góry (zwanej też górą Jasień) w Suchej Beskidzkiej. Wysokie drzewa liściaste, które tworzą niezwykły klimat tej okolicy, szczególnie jesienią.

10 Wykonał: Dawid Siepak Klasa I MTA Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej Kategoria: Spojrzenie autorów na walory lasów nadleśnictwa. Źródło: ● Wikipedia ● Galeria Google ● Własny album ● Kupsprzedaj.pl


Pobierz ppt "Miejsca które warto zobaczyć Nadleśnictwo Sucha Beskidzka Miejsca które warto zobaczyć."

Podobne prezentacje


Reklamy Google