Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Www.spa.edupage.org. SPIS TREŚCI Adres strony Elementy strony PORUSZANIE SIĘ PO STRONIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Www.spa.edupage.org. SPIS TREŚCI Adres strony Elementy strony PORUSZANIE SIĘ PO STRONIE."— Zapis prezentacji:

1 www.spa.edupage.org

2 SPIS TREŚCI Adres strony Elementy strony PORUSZANIE SIĘ PO STRONIE

3 ADRES STRONY Strona internetowa naszej szkoły jest dostępna pod adresem: www.spa.edupage.org Można również na nią trafić wpisując w wyszukiwarce internetowej lub pasku adresu przeglądarki, słowa: spa adamowizna, szkoła adamowizna i podobne

4 ELEMENTY STRONY Nagłówek Strona główna Menu główne Menu boczne Stopka Każda strona internetowa składa się z kilku podstawowych elementów, które służą do prezentacji treści, grafiki, nawigacji i wszelkich informacji służących do poruszania się po stronie. Są nimi:

5 ELEMENTY STRONY Nagłówek Body (Strona główna) Stopka Menu główne Menu boczne

6 ELEMENTY STRONY NAGŁÓWEK Tu znajduje się nazwa strony, menu główne, wyszukiwarka, przycisk strony domowej (głównej) pasek języka oraz przycisk logowania. Nagłówek to chyba najistotniejsza część strony – informuje odwiedzającego gdzie się znajduje. BODY (STRONA GŁÓWNA) – centrum strony, to w tym miejscu wyświetlane są wszystkie informacje zawarte na stronie dostępne po kliknięciu w odpowiednią pozycję menu. MENU – pozwala na dostęp do różnych treści umieszczonych na stronie. Bez tego elementu poruszanie po stronie byłoby bardzo trudne. STOPKA – w stopce zamieszczone są dodatkowe informacje: skrót do ostatnich wiadomości, adres i kontakt do szkoły, źródło RSS, mapa strony oraz polityka prywatności oraz obrazy z galerii zdjęć umieszczonej na stronie.

7 PORUSZANIE SIĘ PO STRONIE Do poruszania się po stronie naszej szkoły służy menu, gdzie umieszczone są odnośniki do poszczególnych podstron. Na naszej stronie do dyspozycji są dwa rodzaje menu. MENU GŁÓWNE oraz MENU BOCZNE W każdym z nich możemy odnaleźć interesujące nas informacje..

8 PORUSZANIE SIĘ PO STRONIE MENU GŁÓWNE - PRZYCISKI Strona główna – ten przycisk służy do powrotu na stronę główną Do pobrania – tu można pobrać różne dokumenty potrzebne w szkole Mapa – ten przycisk odsyła nas do strony z mapą, na której widać położenie naszej szkoły O szkole – tu znajdziemy informacje o naszej szkole Więcej – tutaj znajdziemy bieżące informacje i wiadomości

9 PORUSZANIE SIĘ PO STRONIE MENU BOCZNE - jest to dodatkowe menu, w którym znajdziemy więcej odnośników do innych podstron. Strona główna – ten przycisk służy do powrotu na stronę główną Do pobrania – tu można pobrać różne dokumenty potrzebne w szkole Mapa – ten przycisk odsyła nas do strony z mapą, na której wdać położenie naszej szkoły Nabór do zerówek – informacje na temat przyjęć do przedszkola i klas zerowych O szkole – tu znajdziemy informacje o naszej szkole Informacje bieżące – tutaj znajdziemy informacje na temat zajęć dodatkowych Wiadomości – tu znajdziemy informacje o ostatnich wydarzeniach w naszej szkole Kalendarz - tu znajdziemy informację na temat najbliższych świąt i dni wolnych Nauczyciele i pracownicy – tutaj znajdują się podstawowe informacje na temat naszych nauczycieli i innych pracowników szkoły Przedmioty - tu zamieszczona jest lista przedmiotów, których się uczymy Sale szkolne - tu poznacie numerację naszych sal Album fotograficzny - galeria zdjęć z życia naszej szkoły Dziennik elektroniczny - z tego miejsca zostaniemy odesłani do dziennika elektronicznego Blog w SPAniała szkoła – blog (strona) pisana przez naszych uczniów Kontakt - na tej stronie znajdują się dane kontaktowe naszej szkoły Logowanie – miejsce dostępu do strony dla jej administratorów – osób, które mogą zamieszczać na stronie różne informacje.

10 ODWIEDZAJCIE STRONĘ NASZEJ SZKOŁY www.spa.edupage.org


Pobierz ppt "Www.spa.edupage.org. SPIS TREŚCI Adres strony Elementy strony PORUSZANIE SIĘ PO STRONIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google