Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: 40 kl.5 zjawisko o nadzwyczajnym charakterze, traktowane w religiach jako działania nadprzyrodzonej mocy lub jako znak od Boga; (PWN)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: 40 kl.5 zjawisko o nadzwyczajnym charakterze, traktowane w religiach jako działania nadprzyrodzonej mocy lub jako znak od Boga; (PWN)"— Zapis prezentacji:

1

2 Temat: 40 kl.5

3 zjawisko o nadzwyczajnym charakterze, traktowane w religiach jako działania nadprzyrodzonej mocy lub jako znak od Boga; (PWN)

4 CUDA NATURY MEDYCZNE WIARY

5 Podniesienie ręki rozeznaj czy ta umiejętność/ wydarzenie jest cudem ( jeśli tak - ręka do góry)

6

7

8 Niezwykłym zrządzeniem Bożej Opatrzności wydaje się być uzdrowienie także innej zakonnicy – Francuzki Marii Simone-Pierre Normand, której uleczenie z choroby Parkinsona zostało uznane za cud przez wstawiennictwo Jana Pawła II i wybrane w jego procesie beatyfikacyjnym. Zakonnica ze Zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego przez lata cierpiała na chorobę Parkinsona. Tuż po śmierci Jana Pawła II, jej współsiostry zaczęły się za nią modlić przez jego wstawiennictwo. Efekty modlitwy były zdumiewające – dokładnie 2 czerwca 2005 roku, a więc dwa miesiące po śmierci Jana Pawła II, wszystkie objawy choroby całkowicie ustąpiły, a siostra wróciła do pracy.

9 W Kostaryce, w regionie Upala, mieszka Floribeth Mora Diaz - uzdrowiona przez wstawiennictwo Jana Pawła II. Opowiada ona o swojej nagłej, ciężkiej chorobie, diagnozie, która była wyrokiem śmierci, i najważniejszym dniu w jej życiu, dniu beatyfikacji papieża Polaka, kiedy to została uzdrowiona

10 Mk 10,46-52

11

12

13

14

15

16 Poprzez cud uzdrowienia niewidomego Pan Jezus pokazał nam, że zawsze o nas pamięta, a szczególnie w chorobie. Sakrament namaszczenia chorych, który udzielany jest ciężko chorej osobie: -umacnia ją w mężnym przyjmowaniu cierpienia, - jednoczy z męką Chrystusa, - umacnia przeciw pokusom szatana, - przebacza grzechy, -uzdrawia ciało, -przygotowuje na śmierć.

17 Praca domowa: podręcznik str. 132

18


Pobierz ppt "Temat: 40 kl.5 zjawisko o nadzwyczajnym charakterze, traktowane w religiach jako działania nadprzyrodzonej mocy lub jako znak od Boga; (PWN)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google