Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKTUALNA SYTUACJA W BRANŻY BUDOWLANEJ NA RYNKU NIEMIECKIM, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM MOŻLIWOŚCI ROZWOJU DLA POLSKICH EKSPORTERÓW DRZWI I OKIEN mgr.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKTUALNA SYTUACJA W BRANŻY BUDOWLANEJ NA RYNKU NIEMIECKIM, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM MOŻLIWOŚCI ROZWOJU DLA POLSKICH EKSPORTERÓW DRZWI I OKIEN mgr."— Zapis prezentacji:

1 AKTUALNA SYTUACJA W BRANŻY BUDOWLANEJ NA RYNKU NIEMIECKIM, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM MOŻLIWOŚCI ROZWOJU DLA POLSKICH EKSPORTERÓW DRZWI I OKIEN mgr inż. Włodzimierz Jaśniak Prezes Zarządu Metalcoop GmbH Wirtschaftsberatung, Düsseldorf Giełda Kooperacyjna Kolonia, 11.09.2013

2 1.Sytuacja branży budowlanej w Niemczech.1.Sytuacja branży budowlanej w Niemczech. 2.Stan obecny eksportu towarów i usług polskiego budownictwa na rynek niemiecki. 3.Nowe formy działalności gospodarczej polskich producentów i usługodawców z branży „okien, drzwi i fasad” w Niemczech. 4.Praktyczne uwagi i wnioski dla polskich producentów i montażystów stolarki okiennej i drzwiowej, realizujących eksport do Niemiec.

3 1.Sytuacja branży budowlanej w Niemczech.1.Sytuacja branży budowlanej w Niemczech.  Zbliżający się koniec „dekoniunktury“ w niemieckim budownictwie.  Wzrost projektów w branży budownictwa mieszkaniowego, szczególnie wielorodzinnego.  Rosnąca konkurencja firm zagranicznych w niemieckiej branży budowlanej. Stagnacja cen dostaw i usług w Niemczech.  Perspektywy niemieckiej branży budowlanej na kolejną dekadę. 2.Stan obecny eksportu towarów i usług polskiego budownictwa na rynek niemiecki.  Stagnacja usług budowlano-montażowych firm polskich w Niemczech.  Wzrost obrotu eksportu stolarki drzwiowej i okiennej firm polskich na rynek niemiecki.  Czynniki hamujące rozwój eksportu do Niemiec w/w branży firm polskich.  Perspektywy na przyszłość aktywności polskich firm z branży okiennej, drzwiowej i fasadowej na rynku niemieckim.

4 3.Nowe formy działalności gospodarczej polskich producentów i usługodawców z branży „okien, drzwi i fasad” w Niemczech.  Dotychczasowa dostawa i usługa transgraniczna.  Kompleksowa usługa budowlana, forma ARGE, usługa GW.  Przedstawicielstwo handlowe firmy polskiej na rynku niemieckim.  GmbH (Sp. z o.o. według prawa niemieckiego). 4.Praktyczne uwagi i wnioski dla polskich producentów i montażystów stolarki okiennej i drzwiowej, realizujących eksport do Niemiec.  Zadowalający poziom jakości i technologii stolarki okiennej, drzwiowej i fasadowej w Polsce.  Niedoskonałość kalkulacji cen montażu w/w produktów częstą przyczyną porażki przetargowej.  Zasadność doboru niemieckiego partnera do montażu produktu, alternatywa własnego „GmbH”.  Atrakcyjna i tania metoda reprezentacji firmy w postaci „adresu handlowego”.

5 Dziękuję za uwagę !!! Cieszę się na kontakt z Państwa strony i stoję do dyspozycji. w przypadku jakichkolwiek pytań.


Pobierz ppt "AKTUALNA SYTUACJA W BRANŻY BUDOWLANEJ NA RYNKU NIEMIECKIM, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM MOŻLIWOŚCI ROZWOJU DLA POLSKICH EKSPORTERÓW DRZWI I OKIEN mgr."

Podobne prezentacje


Reklamy Google