Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Kontakt z nami: tel/fax: 42.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Kontakt z nami: tel/fax: 42."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Kontakt z nami: tel/fax: 42 636-51-44 sp2lodz@tlen.pl „Dwójka” zaprasza

3 Jest to jedyna w Łodzi państwowa szkoła, w której uczą się tylko dzieci z klas I – III. Mamy duże, jasne klasy z łazienkami. Jest też miejsce do zabawy na dywanie, gdzie dzieci wraz z wychowawcą spędzają każdą przerwę. W naszej szkole zajęć nie przerywa dzwonek! Nasza szkoła istnieje od 5 listopada 1990 roku. Znajduje się w dzielnicy Śródmieście w otoczeniu bloków tzw. Manhattanu. Tu bawię się i uczę bezpiecznie! Krótka historia szkoły

4 Cztery pory roku wokół szkoły

5 Spacer po szkole

6

7 ŚwietlicaŚwietlica To tutaj przed lub po lekcjach spędzisz czas bawiąc się wesoło, uczestnicząc w różnych zajęciach i konkursach bądź odrabiając prace domowe. Pięciu wychowawców sprawuje opiekę nad dziećmi codziennie w godzinach 7.30 – 17.00. Teraz odpocznę i pobawię się z kolegami.

8 Pedagog szkolny Pani pedagog Iwona Dubel zajmuje się trudnymi sprawami wychowawczymi uczniów, pomocą materialną dla rodzin, profilaktyką. Prowadzi w szkole zajęcia logopedyczne. Nauczyciele, rodzice i uczniowie mogą się do niej zwracać w każdej trudnej sytuacji codziennie w godzinach 9.00 – 13.00. Do pani pedagog przychodzę, gdy mam problem.

9 W każdej klasie oprócz uczniów zdolnych znajdują się też tacy, którzy potrzebują więcej uwagi i pomocy. Dla nich przeznaczone są zajęcia wyrównawcze i terapia pedagogiczna. Nasi uczniowie mogą korzystać codziennie w godzinach 11.30 – 13.00 z pysznych obiadów przygotowanych przez panie kucharki. Na pewno się uda, muszę tylko więcej poćwiczyć.

10 BibliotekaBiblioteka Uczniowie mogą korzystać z księgozbioru i komputerów w godzinach 9.00 – 14.00. Poza wypożyczaniem książek pani bibliotekarka redaguje wraz z dziećmi gazetkę szkolną, organizuje coroczne pasowanie na czytelnika, przygotowuje uczniów do konkursów recytatorskich i czytelniczych, a także prezentuje inscenizacje z udziałem dzieci. Lubię czytać!

11 Oferta edukacyjna szkoły Przez cały okres nauki w naszej szkole wszystkie dzieci uczęszczają na lekcje języka angielskiego, które prowadzi pani Katarzyna Kościelska-Nyk. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Również dwa razy w tygodniu dzieci uczęszczające na naukę religii spotykają się w sali katechetycznej.

12 Każda klasa w naszej szkole realizuje wybrany przez wychowawcę program kształcenia zintegrowanego. Niektórzy nauczyciele wzbogacają go prowadząc w swojej klasie innowacje lub zajęcia dodatkowe, zgodnie z własnymi umiejętnościami, zainteresowaniami i potrzebami uczniów. Pani Ewa Ochota wykorzystuje w nauce czytania i pisania metodę glottodydaktyki Panie Beata Luzak i Monika Pruszyńska od kilku lat prowadzą zajęcia z wykorzystaniem komputerów.

13 Dzieci z klasy pani Beaty Nowickiej mogą uczestniczyć w zajęciach koła ekologicznego. Wychowawczyni współpracuje z LOP, organizuje kiermasze, konkursy, wycieczki, rajdy i przedstawienia z okazji Dnia Ziemi. Kieruje akcją Sprzątanie Świata w naszej szkole. W klasie pani Violetty Matysiak dzieci uczą się żeglarstwa, a latem wyjeżdżają na rejsy.

14 Dzieciom, które najbardziej lubią liczyć i rozwiązywać zadania, nawet te trudne i nietypowe, proponujemy udział w zajęciach „Gry i zabawy matematyczne”. Pani Ewa Ochota prowadzi w swojej klasie kółko teatralne „Zabawa w teatr”, w czasie którego dzieci rozwijają zdolności aktorskie.

15 Działa od 2001 roku pod kierunkiem pani Katarzyny Gronkiewicz i pana Krzysztofa Słomczyńskiego. Podczas zajęć dzieci uczą się śpiewu, słuchają muzyki, uczestniczą w zabawach i tańcach integracyjnych. Zespół jest laureatem bardzo wielu konkursów. Zajęcia dodatkowe Rada Rodziców organizuje wiele zajęć dodatkowych dla naszych uczniów. Zespół muzyczny

16 PlastykaPlastyka Pani wicedyrektor Sylwia Stępień wprowadza dzieci w świat sztuki oraz zapoznaje z ciekawymi materiałami i technikami plastycznymi. Wspomaga i ukierunkowuje naturalne zdolności twórcze każdego dziecka. Osiąga wspaniałe efekty, czego dowodem są liczne wystawy, nagrody i sam wystrój naszej szkoły.

17 Zajęcia komputerowe W roku szkolnym 2008/2009 rozpoczęły się zajęcia z informatyki w nowej pracowni komputerowej. Mamy 10 stanowisk z nowymi komputerami i dostępem do Internetu. Uczniowie korzystają z pracowni w czasie lekcji i zajęć dodatkowych. Drużyna zuchowa W szkole działa drużyna zuchowa z 58 szczepu łódzkich wodnych drużyn harcerskich Hufca Łódź-Śródmieście. Zbiórki odbywają się raz w tygodniu. Dzieci wyjeżdżają latem na kolonie zuchowe.

18 Uroczystości szkolne Przez cały rok dzieje się u nas wiele ciekawych rzeczy. Każdy znajdzie coś, co szczególnie go zainteresuje Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z największych corocznych imprez. Jest wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Pani dyrektor wielkim ołówkiem symbolicznie pasuje na ucznia każdego malucha. Jestem pierwszakiem!

19 W naszej szkole dzieci nie zapominają o nauczycielach i podczas ich święta umilają ten dzień krótkim występem artystycznym, a czasem przygotowują zrobione przez siebie zabawne upominki. Nasza szkoła rozpoczęła swoją działalność 5 listopada 1990r. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Święto Szkoły. Staramy się, żeby co roku przebiegało ono w innej konwencji. Na 10 urodziny szkoły nauczyciele pod okiem prawdziwego reżysera przygotowali przedstawienie pt. „Śnimiodny baton”.

20 „Szlakiem Parków Krajobrazowych woj. łódzkiego” 2003 r. „ Polskie legendy i podania” 2004 r. „Bawimy się wesoło” 2002 r. Ostatnia rocznica była szczególna – obchodziliśmy „Osiemnastkę”!

21 Nasza szkoła do niedawna nie posiadała imienia. W 2007 roku naszym patronem został Jan Twardowski – ksiądz, poeta, przyjaciel dzieci. Co roku, 18 stycznia obchodzimy uroczyście Dzień Patrona.

22 Jasełka przygotowywane przez katechetów i zespół muzyczny są okazją do spotkania wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W tej wzruszającej, nastrojowej scenerii składamy sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Zabawa jest dobra na wszystko, dlatego w okresie karnawału odbywają się w naszej szkole huczne bale przebierańców.

23 W takiej szkole, jak nasza Dzień Dziecka jest najmilszym świętem w roku. Każda klasa obchodzi go na swój sposób, a często organizowana jest impreza ogólnoszkolna o wybranym charakterze np. olimpiada sportowa lub „Podróż Dookoła Świata”. Przedstawienia teatralne Nasze dzieci doskonale sprawdzają się w roli aktorów. Chętnie wczuwają się w swoje role i potrafią oddać cały humor i treść scenariusza. W przygotowanie strojów oraz dekoracji często angażują się rodzice. Lubimy występować na scenie!

24 Bardzo bogata oferta konkursów, zarówno szkolnych jak i międzyszkolnych sprawia, że każde dziecko może sprawdzić się w dziedzinie zgodnej z jego zainteresowaniami. Konkurs ortograficzny dla klas III. Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Międzyszkolny konkurs czytelniczy pt. „Niebieski koralik”. Międzyszkolny konkurs „Zabawa z przepisami ruchu drogowego”. Międzyszkolny konkurs na ilustrację do wiersza ks. Jana Twardowskiego wykonaną w grafice komputerowej.

25 Co najmniej dwa razy w roku odbywają się kiermasze. Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczane są na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły. Kiermasz wielkanocny Kiermasz wydawnictw LOP Kiermasz gwiazdkowy Uczniowie wraz z wychowawcami jeżdżą na wycieczki, rajdy i do zielonej szkoły.

26 Dużą atrakcją dla dzieci są spotkania z ciekawymi ludźmi zaproszonymi do naszej szkoły. Pokaz kendo Spotkanie z aktorem Piotrem Zeltem Z twórcą filmów animowanych Tadeuszem Wilkoszem Spotkanie z policjantem „Trening” z Janem Tomaszewskim Wspomnienia o patronie szkoły z Jerzym Zelnikiem

27 Wszystkie chętne dzieci do nas zapraszamy Zobaczycie ładne klasy, miły uśmiech pani. Rozpoczniecie z nami podróż do Krainy Wiedzy, Tu czekają na was książki, zeszyty, koledzy. W naszej kolorowej szkole jest wesoło i bezpiecznie. Jeśli chcesz się dobrze bawić, odwiedź nas koniecznie! W prezentacji wykorzystano piosenkę pt. „W naszej szkole” w wykonaniu uczniów z zespołu muzycznego SP2. Słowa i muzyka – Krzysztof Słomczyński Akompaniują – Katarzyna Gronkiewicz i Krzysztof Słomczyński


Pobierz ppt "Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego ul. Sienkiewicza 137/139 90-302 Łódź www.sp2.szkoly.lodz.pl Kontakt z nami: tel/fax: 42."

Podobne prezentacje


Reklamy Google