Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

5 rodzajów wolontariatu, jakie młody człowiek może wykonywać: E-wolontariat.pl Pomoc w szkole Pomoc w domu seniora Akcje charytatywne Schroniska dla zwierząt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "5 rodzajów wolontariatu, jakie młody człowiek może wykonywać: E-wolontariat.pl Pomoc w szkole Pomoc w domu seniora Akcje charytatywne Schroniska dla zwierząt."— Zapis prezentacji:

1

2 5 rodzajów wolontariatu, jakie młody człowiek może wykonywać: E-wolontariat.pl Pomoc w szkole Pomoc w domu seniora Akcje charytatywne Schroniska dla zwierząt

3 Kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu młodzi ludzie spotykali się na podwórkach przed kamienicami, grając i spędzając razem czas od rana do wieczoru. Obecnie, młodzież jest coraz bardziej leniwa, zanika trend regularnego uprawiania sportu, aktywności fizycznej a na ich miejsce pojawia się komputer z internetem. W tej prezentacji skupimy się głównie na innowatorskim pomyśle wolontariatu przez internet, stworzonego z myślą o leniwej obecnej młodzieży, ale również o osobach które chcą pomagać, ale nie pozwala im na to np. praca, studia lub szkoła - www.e- wolontariat.plwww.e- wolontariat.pl

4 Jest to portal poświęcony wolontariatowi w Internecie. Dowiedzieć się z niego można jak zostać e-wolontariuszem i jak zorganizować pracę wirtualnych wolontariuszy. Dzięki portalowi e- wolontariat.pl aktywność w Internecie przestała być kojarzona przede wszystkim z negatywnymi zjawiskami społecznymi oraz by zwrócić uwagę na dobro obecne w sieci. Portal e-wolontariat.pl tworzy grupa ludzi, którzy wierzą w to, że Internet jest przestrzenią pełną wspaniałych inicjatyw i przykładów bezinteresownych działań.

5 AKCJE: E-wolontariat to również akcje, w sieci i poza nią. Ich akcje realizują we współpracy z partnerami, promując dobrą energię w sieci. Bo przecież „Razem możemy więcej!”.

6 DOBROCZYNNOŚĆ: Na stronie ewolontariat.pl możemy też znaleźć linki do znanych stron dobroczynnych i akcji, które pomagają na co dzień. Są tutaj akcje polskie (Pajacyk, Okruszek) jak i zagraniczne(Free Rice, Global Giving).

7 Aby zostać e- wolontariuszem wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny - określić jakimi umiejętnościami, wiedzą i formami wsparcia możecie się podzielić z innymi, w ramach wolontariatu wykonywanego przez Internet.

8 Po rejestracji w panelu administracyjnym mamy bazę ofert która jest naprawdę wielka, podzielona na kategorię. Można tutaj znaleźć różne zlecenia, naprawdę opcji jest wiele!

9 Współpracują z dużą ilością fundacji oraz stowarzyszeń.

10 W oczach mediów: „(...)Coraz modniejszy staje się też e-wolontariat, czyli podejmowanie pracy wolontariackiej z wykorzystaniem komputera. Jest to szansa dla osób z mniejszych miejscowości, mniej mobilnych, lub tych, którym czynniki czasowe utrudniają pracą wolontariacką poza siecią. Promowaniem w Polsce idei e-wolontariatu zajmuje się Fundacja "Moje stypendium" (e-wolontariat ). (...)” "Wolontariat - też priorytet" Gazeta Wyborcza 2011-02-02

11 Pomoc w szkole: Jesteś dobry z jakiegoś przedmiotu? Bardzo łatwo możesz pomóc komuś kto ma z tym problemy! Wystarczy że pomożesz mu w lekcjach, wytłumaczysz temat lekcji. Robiąc tak niewiele, naprawdę robisz bardzo dużo!

12 Pomoc w domu seniora: Dotrzymanie towarzystwa starszej osobie, to chyba nie jest trudne, prawda? Zamiast spędzenia czasu grając na komputerze, możesz zagrać ze starsza osobą w partię szachów, wysłuchać historii przy kubku gorącej herbaty. Tej osobie dotrzymasz towarzystwa, a Ty będziesz miał/miała satysfakcję dobrego uczynku.

13 Akcje charytatywne: Już bardzo w młodym wieku możesz zostać wolontariuszem w różnych akcjach charytatywnych, np. wolontariuszem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. To nic trudnego, a taka kwesta pomaga zawsze milionom schorowanych dzieci.

14 Schroniska dla zwierząt: Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! Psy, koty, też jej oczekują. Porzucone przez swoich właścicieli przeważnie trafiają do schronisk. Gdzie siedzą w małych, brudnych klatkach. Możesz pomóc właścicielom takich schronisk. Wyczyszczenia klatki? Przecież to proste. Zabranie takiego zwierzaka na spacer będzie dla niego prawdziwą frajdą.

15 Więc sami widzicie, że wolontariat wcale nie musi być trudny. Możecie czynnie brać w nim udział nie wychodząc z domu, czego dobrym przykładem jest.www.e-wolontariat.pl. Jeśli nie umiesz usiedzieć na miejscu, to wyjdź i zostań wolontariuszem.www.e-wolontariat.pl

16 Bibliografia: Użyte strony: www.wyborcza.pl www.blogi.szkolazklasa.pl www.e-wolontariat.pl www.e-wolontariat.pl Gdzie nas szukać: http://zso11.interpc.pl/ http://tsunamiec.blog.interia.pl Prezentację wykonali: Anna Nolewajka Marcin Łesek Uczniowie Gimnazjum nr 10 w Bytomiu.


Pobierz ppt "5 rodzajów wolontariatu, jakie młody człowiek może wykonywać: E-wolontariat.pl Pomoc w szkole Pomoc w domu seniora Akcje charytatywne Schroniska dla zwierząt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google