Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRAWA DZIECKA. Dziecko to istota ludzka, która rozwijając się, dorastając, nie potrafi w pełni sama zadbać o siebie. Potrzebuje do tego rodziców, nauczycieli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRAWA DZIECKA. Dziecko to istota ludzka, która rozwijając się, dorastając, nie potrafi w pełni sama zadbać o siebie. Potrzebuje do tego rodziców, nauczycieli."— Zapis prezentacji:

1 PRAWA DZIECKA

2 Dziecko to istota ludzka, która rozwijając się, dorastając, nie potrafi w pełni sama zadbać o siebie. Potrzebuje do tego rodziców, nauczycieli i wielu innych ludzi. Ważne miejsce w kształtowaniu każdego człowieka zajmuje również Państwo, które winno nieustannie ochraniać i wspomagać dzieci i ich rodziców.

3 „… kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat….” Janusz Korczak

4 Janusz Korczak- pierwszy rzecznik praw dziecka  Janusz Korczak to ceniona osobowość, pedagog, lekarz, psycholog. Jego poglądy wykraczały daleko poza ramy czasów, w których przyszło mu żyć. Przede wszystkim rozumiał dziecko, respektował jego wolność. Co więcej, walczył o prawa dziecka, głosząc idee podmiotowości najmłodszych i szacunku do dziecka.

5

6 Korczak napisał wiele powieści dla dzieci i młodzieży m.in.: i młodzieży m.in.: „Bankructwo Małego Dżeka ” „Król Maciuś Pierwszy” „Król Maciuś Pierwszy”,, Kajtuś Czarodziej”

7 „,, Król Maciuś Pierwszy” jedna z najbardziej popularnych powieści Korczaka. Książka opowiada historię małego władcy, który pragnąc uszczęśliwić wszystkie dzieci w swoim państwie, oddaje rządy w ich ręce.

8  Konstytucja RP (art. 72)  Konwencja o Prawach Dziecka  Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka stanowią najważniejsze odnoszące się do dziecka ustanowione akty prawne. Akty prawne odnoszące się do praw dziecka

9  Każdy człowiek, stanowiąc część społeczeństwa, posiada swoje prawa i obowiązki.  Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Czym są prawa dziecka?

10 Najważniejsze prawa dziecka

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30 PRAWA DZIECKA MAM, SWOJE OBOWIĄZKI ZNAM

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42 Aktualnie Rzecznikiem Praw Dziecka jest pan Marek Michalak powołany na to stanowisko w lipcu 2008roku.

43


Pobierz ppt "PRAWA DZIECKA. Dziecko to istota ludzka, która rozwijając się, dorastając, nie potrafi w pełni sama zadbać o siebie. Potrzebuje do tego rodziców, nauczycieli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google