Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Kościanie rok szkolny 2011/2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Kościanie rok szkolny 2011/2012."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Kościanie rok szkolny 2011/2012

2

3 W roku 2011 po raz szósty odbył się Misiowy Turniej, w którym biorą udział przedstawiciele uczniów klas czwartych wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście. Oprócz dobrej zabawy jest i sportowa rywalizacja oraz nagrody dla najlepszych. Tym razem nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce.

4 Szkoła Bez Przemocy W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła bez przemocy. Przez cały rok realizowaliśmy zadania związane z głównym hasłem programu - Kibicuję fair play. W ramach naszych działań rozgrywaliśmy zawody sportowe, projektowaliśmy strój kibica, układaliśmy Kodeks Kibica oraz uczyliśmy się kibicowania zgodnie z zasadami fair play.

5 DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY Podsumowanie naszych działań w ramach programu stanowił Dzień Szkoły bez Przemocy – 5 czerwca 2012 r. Główne działania w tym dniu dotyczyły wszystkiego co wiązało się z kibicowaniem fair play.

6

7 Tak kibicowali najmłodsi…. Wykonywanie wspólnej pracy

8 Praca w grupie….. Najmłodsi pracują z pomocą nauczyciela….

9 Dziewczęta grają w siatkówkę.. Chłopcy w piłkę nożną…

10 Chociaż pogoda nie dopisała impreza się nam udała Uczniowie najmłodszych klas na boisku w łańcuchu przyjaźni…

11 W listopadzie i grudniu 2011 r. uczniowie szkoły uczestniczyli w projekcie współfinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczącym wpływu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na stan zdrowia. Oprócz zajęć na temat właściwego odżywiania w klasach, zorganizowano konkurs plastyczny oraz zawody sportowe – Turniej Mikołajkowy. Przygotowane przez uczniów ulotki dotyczącej tej tematyki rozdawano rodzicom podczas zebrań.

12 Prace plastyczne wykonane w ramach konkursu plastycznego Tak pracowali uczniowie klas najmłodszych…

13 Uczniowie klasy piątej rozwiązują krzyżówkę i oglądają prezentację multimedialną.…

14 Przygotowano różne konkurencje…

15

16 Jak zwykle w miesiącu kwietniu zorganizowaliśmy Turniej Rodzin. Na to popołudnie zapraszamy najbliższych i dalszych członków rodzin naszych uczniów. Spędzamy czas zdrowo, rozgrywamy konkursy sprawnościowe i plastyczne, można sprawdzić swoją wagę ciała i obliczyć BMI. W tym roku dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Diabetyków można było także oznaczyć poziom cukru we krwi. Zdrową żywność- wyroby mleczarskie i piekarnicze dostarczyli miejscowi wytwórcy.

17 W dniu 5 czerwca odbył się nasz coroczny Festyn Szkolny. Jest on tradycją naszej szkoły. Oprócz prezentacji naszych osiągnięć w różnych dziedzinach przygotowujemy propozycje wspólnego, ciekawego spędzenia czasu wolnego w naszej szkole. Dominuje aktywność fizyczna i ruch…

18 Zabawy i zawody sportowe Rozwiązywanie zadań konkursowych

19 Ponieważ pogoda nie dopisała bawiliśmy się w sali gimnastycznej Tor przeszkód

20 Występy naszych uczniów Inni oklaskują….

21 Zajęcia sportowo-wychowawcze

22


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Kościanie rok szkolny 2011/2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google