Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cele Programu:  stworzenie warunków dla rozwoju zróżnicowanych instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci w wieku do lat 3 (w wyjątkowych przypadkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cele Programu:  stworzenie warunków dla rozwoju zróżnicowanych instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci w wieku do lat 3 (w wyjątkowych przypadkach."— Zapis prezentacji:

1

2 Cele Programu:  stworzenie warunków dla rozwoju zróżnicowanych instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci w wieku do lat 3 (w wyjątkowych przypadkach do lat 4),  poprawę standardów funkcjonowania instytucji opieki nad małymi dziećmi oraz podniesienie jakości oferowanych usług,  umożliwienie rodzicom i opiekunom dzieci podjęcie aktywności zawodowej (a w szczególności ułatwienie kobietom powrotu na rynek pracy po urlopie macierzyńskim),  wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu instytucji opiekuńczo - edukacyjnych dla małych dzieci, zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności,  zapewnienie dzieciom w wieku do lat 3 miejsc w instytucji opieki do czasu osiągnięcia poziomu rozwoju i umiejętności niezbędnych do edukacji przedszkolnej.

3 Razem Realizacja zadań w województwie lubuskim w latach od początku realizacji Programu (2011 – 2014)

4 Mapa realizacji Programu „Maluch” w województwie lubuskim w latach

5 W 2015 r. konkurs „MALUCH - edycja 2015” realizowany jest w ramach 4 modułów:  „Moduł 1” - utworzenie w 2014 r. nowych miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz zapewnienie ich funkcjonowania,  „Moduł 2” - zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 tworzonych przez gminy do dnia 31 grudnia 2013 r. z udziałem programu „MALUCH”,  „Moduł 3” - zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 działających na podstawie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.  „Moduł 4” - utworzenie w 2015 r. nowych miejsc w instytucjach opieki oraz zapewnienie funkcjonowania nowych i już istniejących miejsc opieki – dla dzieci studentów, doktorantów oraz osób zatrudnionych przez uczelnię lub wykonujących zadania na rzecz uczelni na podstawie umów cywilno-prawnych  Na tworzenie i działanie placówek ministerstwo przeznaczyło na 2015 r zł.  W województwie lubuskim dofinansowanie otrzymało 38 instytucji.

6 Lubsko Gorzów Wlkp W ramach „modułu 1” (utworzenie w 2015 r. nowych miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz zapewnienie ich funkcjonowania) zakwalifikowanych zostało 19 ofert:

7 W ramach „modułu 2” do dofinansowania zakwalifikowano wszystkie oferty z województwa lubuskiego: Lp.GminaInstytucja (nazwa, adres) Forma opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Liczba miejsc Dotacja przyznana (zł) 1Skwierzyna Klub Dziecięcy w Skwierzynie, ul. Mickiewicza 26, Skwierzyna klub dziecięcy Gorzów Wlkp. Żłobek Miejski nr 1, ul. Wróblewskiego 50, Gorzów Wlkp. żłobek Gorzów Wlkp. Żłobek Miejski nr 3, ul. Słoneczna 10, Gorzów Wlkp. żłobek Świebodzin Publiczne Przedszkole nr 7, Os. Widok 24, Świebodzin żłobek Niegosławice Klub Dziecięcy „Eko – Maluch” w Gościeszowicach klub dziecięcy RAZEM dla województwa

8 W ramach „modułu 3” (zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 działających na podstawie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3) dotacje otrzyma 30 podmiotów na łączną kwotę zł. Wsparcie z przeznaczeniem na obniżenie miesięcznych opłat rodziców za jedno dziecko otrzyma ok 559 rodzin.

9 Moduł 4 (utworzenie w 2015 r. nowych miejsc w instytucjach opieki oraz zapewnienie funkcjonowania nowych i już istniejących miejsc opieki – dla dzieci studentów, doktorantów oraz osób zatrudnionych przez uczelnię lub wykonujących zadania na rzecz uczelni na podstawie umów cywilno-prawnych) Lp. Uczelnia (nazwa, adres) Podmiot składający ofertę (nazwa, adres) Instytucja (nazwa, adres) Gmina Liczba tworzonych miejsc opieki Liczba dzieci w ofercie (funkcjonowanie) Dotacja ogółem (zł) żłobek klub dziec. dzienny opiekun żłobek klub dziec. dzienny opiekun 1 Uniwersytet Zielonogórski, ul. Licealna 9, Zielona Góra Centrum Edukacji i Zabawy "Złota Rybka", Norbert Perski, ul. Zacisze 7a, Zielona Góra "Złota Rybka", ul. Zacisze 7a, Zielona Góra Zielona Góra RAZEM dla województwa

10 Na podstawie Sprawozdania Rady Ministrów z realizacji Ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 w latach obejmującego podsumowanie dwuletniego okresu funkcjonowania ustawy ( ) potwierdzono dynamiczny wzrost liczby instytucji opieki nad małymi dziećmi, liczby miejsc oraz liczby dzieci przebywających w tych instytucjach w skali ogólnopolskiej. Wzrost instytucji w skali kraju w latach wykazany jest na poniższym wykresie.

11 W województwie lubuskim zarejestrowano łącznie 67 instytucje opieki nad dziećmi do lat 3.

12 W województwie lubuskim w latach z dofinansowania z Programu „Maluch” skorzystało łącznie 30 instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

13

14 Agnieszka Świątek Dyrektor Wydziału Programów Europejskich i Rządowych


Pobierz ppt "Cele Programu:  stworzenie warunków dla rozwoju zróżnicowanych instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci w wieku do lat 3 (w wyjątkowych przypadkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google