Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Ziemi Klasa III L w olejarni. Wilmar - olejarnia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Ziemi Klasa III L w olejarni. Wilmar - olejarnia."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Ziemi Klasa III L w olejarni

2 Wilmar - olejarnia

3 Kilka słów o Wilmarze… Firma powstała w 1990 roku, natomiast zakład na terenie Gminy Żórawina działa od 2008 roku. Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest 20 pracowników. Wilmar zajmuje się przetwórstwem rzepaku.

4

5 Proces produkcji Surowiec przywozi się z całej Polski oraz wielu krajów UE. Na wstępie waży się go i bada jakość. Jeżeli spełnia wymagane normy, umieszczany jest w silosach. Rzepak przetwarza się na: a)makuch, b)olej.

6 Makuch Jest to najlepsza pasza w intensywnej hodowli zwierząt (trzody chlewnej, kóz i bydła), pokrywa zapotrzebowanie w proteinę surową i ważne aminokwasy. Zawiera: około 35% białka, dużą ilość fosforu.

7

8 Olej Olej produkowany jest na trzy sposoby: a)na zimno, b)na ciepło, c)na gorąco. Wykorzystanie: - jako domieszka do oleju napędowego albo jako samodzielne paliwo, w postaci nieprzerobionej

9

10 Aspekty ekologiczne Do produkcji bioestrów firma Wilmar nie potrzebuje wody, ale ilość zużywanej przez nią energii jest podobna jak w całej Żorawinie. Bioestry są alternatywą dla zmniejszających się energetycznych zasobów nieodnawialnych. Zapach smażonych placków ziemniaczanych wydobywający się z rur wydechowych samochodów jeżdżących na bioestrach na pewno będzie przyjemniejszy od tradycyjnych spalin.

11 Było warto… Po niecodziennej lekcji w terenie wróciliśmy do szkoły w doskonałych nastrojach. Wiedza, którą tam zdobyliśmy, na pewno przyda nam się w przyszłości.

12


Pobierz ppt "Dzień Ziemi Klasa III L w olejarni. Wilmar - olejarnia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google