Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Logo. Podczas gdy Windows dotąd utrzymywał dość prostą strukturę wersji, z postępującymi iteracji podzielona przez Linux jest znacznie bardziej skomplikowana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Logo. Podczas gdy Windows dotąd utrzymywał dość prostą strukturę wersji, z postępującymi iteracji podzielona przez Linux jest znacznie bardziej skomplikowana."— Zapis prezentacji:

1 Logo

2 Podczas gdy Windows dotąd utrzymywał dość prostą strukturę wersji, z postępującymi iteracji podzielona przez Linux jest znacznie bardziej skomplikowana. Oryginalnie zaprojektowane przez fińskiego studenta Linusa Torvaldsa, Linux Kernel stanowi podstawę dla wszystkich systemów operacyjnych Linux. Jednak, jak to jest open source, to może być modyfikowany i zmieniany przez nikogo, aby utworzyć własne niestandardowe wersje oprogramowania. W rezultacie, istnieją setki różnych systemów operacyjnych Linux oparte na znanych jako rozkładów lub "dystrybucji". To sprawia, że ​​ przeglądanie i wybór między nimi o wiele bardziej skomplikowane niż zwykłe zbieranie Windows 7, Windows 8 lub Windows 10. Te dystrybucje mogą różnić się dziko w zakresie projektowania, funkcjonalności i wyrafinowania, a często są stale się zmienia. Różnice między nimi nie zawsze są oczywiste, albo wybór może wydawała się przytłaczająca.

3 Wspólną cechą systemu Linux "jest możliwość" na żywo "uruchomić je - czyli uruchamiania z płyty DVD lub USB obrazu bez konieczności faktycznego zainstalowania systemu operacyjnego na komputerze. To może być świetnym sposobem, aby szybko przetestować jeśli lubisz distro bez zobowiązać się do niego. Distro następnie mogą być instalowane od wewnątrz żywej rozruch systemu operacyjnego, lub po prostu uruchomić na żywo na tak długo, jak trzeba. Jednakże, pod czas gdy bardziej dopracowany dystrybucje takie jak Ubuntu są doddle założyć, niektóre mniej przyjaznych przykłady wymagają o wiele więcej wiedzy technicznej, aby uzyskać gotowy do pracy. instalacji okna, w przeciwieństwie do tego, podczas gdy bardziej długotrwałe i czasochłonne, są o wiele prostsze i wymagają minimum wejścia użytkownika w stosunku do wielu dystrybucji.

4 Zdecydowana większość programów są napisane głównie dla Windows. Chociaż istnieje wiele, że również wersje kompatybilne z systemem Linux, smutnym faktem jest to, że wiele programów w systemie Windows po prostu nie jest dostępny w systemie Linux. Nie zawsze są sposoby obejścia tego jednak społeczność open source stworzył darmowe alternatywy w zasadzie każdy program można sobie życzyć, a opracowała obejścia, takie jak emulacja je w maszynach wirtualnych dla nielicznych, że nie może odtworzyć. Kolejna kluczowa różnica z Windows jest metoda instalacji. Zamiast pobierania ładny, schludny plik.exe, większość programów Linux zainstalować z poziomu repozytoriów oprogramowania w swojej dystrybucji. Mogą one być instalowane z poziomu wiersza poleceń za pomocą polecenia apt-get, ale większość dystrybucji będzie mieć menedżera pakietów zbudowany. To działa jak ładnym graficznym front-end, który robi to samo zadanie, ale działa w taki sam sposób jako sklepu z aplikacjami, dzięki czemu proces o wiele łatwiejsze do zrozumienia. Dużą zaletą, że Windows ma ponad Linux w stawkach oprogramowania jest to, że praktycznie każdy program jest zaprojektowany od podstaw-up z obsługą systemu Windows w umyśle. Kompatybilność obawy, ogólnie rzecz biorąc, nie mają wpływu na użytkowników Windows. Jak wspomniano powyżej, set-up jest często znacznie prostsza sprawa.

5 Jak to jest tworzone i utrzymywane przez społeczność pasjonatów, Linux ma ogromne bogactwo informacji spadnie z powrotem w formie porady, wskazówki i tutoriale forach innych użytkowników i deweloperów. Jednak jest to dość fragmentaryczne i nieuporządkowane, a trochę w drodze kompleksowej i spójnej konstrukcji nośnej. Zamiast tego, każdy z problemem ma do odważnych puszczy Google, aby znaleźć innego użytkownika z odpowiedzią. Microsoft jest dużo lepiej zestawianie jego zasobów. Choć nie ma wręcz ilość surowca, która jest dostępna informacji dotyczących Linuksa, to upewnić się, że dokumenty pomocy to ma stosunkowo jasne i łatwo dostępne.

6 Bezpieczeństwo jest kamieniem węgielnym systemu Linux, a jednym z głównych powodów jego popularności wśród społeczności IT. Reputacja ta jest w pełni zasłużony, a wynika z wielu czynników przyczyniających. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zabezpiecza swoje systemy Linux jest poprzez przywileje. Linux nie udzieli pełnego administratora - albo 'root' – dostęp do kont użytkowników domyślnie, a system Windows nie. Zamiast rachunki są zazwyczaj niższe poziomu i nie mają żadnych przywilejów w ramach szerszego systemu. Oznacza to, że gdy wirus dostanie się, szkoda może zrobić jest ograniczony i ogranicza się głównie do plików i katalogów na indywidualnym komputerze. Może to być bardzo korzystne z punktu widzenia kontroli uszkodzeń, ponieważ jest o wiele łatwiej jest po prostu zastąpić jedną maszynę niż przeszukać całą sieć w poszukiwaniu śladów szkodliwego oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że liczba komputerów z Windows w świecie znacznie przewyższa liczbę liczba jedynek Linux cyberataki kierowania Microsoft OS są znacznie bardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces, a więc o wiele bardziej opłaca perspektywy dla podmiotów zagrożeń. To nie znaczy, że maszyny Linux są całkowicie odporni na celowniku, oczywiście, ale statystycznie, prawdopodobnie jest bezpieczniejszy niż Windows, pod warunkiem, że przyklejają się do najlepszych praktyk.

7 Bezpieczeństwo jest kamieniem węgielnym systemu Linux, a jednym z głównych powodów jego popularności wśród społeczności IT. Reputacja ta jest w pełni zasłużony, a wynika z wielu czynników przyczyniających. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zabezpiecza swoje systemy Linux jest poprzez przywileje. Linux nie udzieli pełnego administratora - albo 'root' – dostęp do kont użytkowników domyślnie, a system Windows nie. Zamiast rachunki są zazwyczaj niższe poziomu i nie mają żadnych przywilejów w ramach szerszego systemu. Oznacza to, że gdy wirus dostanie się, szkoda może zrobić jest ograniczony i ogranicza się głównie do plików i katalogów na indywidualnym komputerze. Może to być bardzo korzystne z punktu widzenia kontroli uszkodzeń, ponieważ jest o wiele łatwiej jest po prostu zastąpić jedną maszynę niż przeszukać całą sieć w poszukiwaniu śladów szkodliwego oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że liczba komputerów z Windows w świecie znacznie przewyższa liczbę liczba jedynek Linux cyberataki kierowania Microsoft OS są znacznie bardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces, a więc o wiele bardziej opłaca perspektywy dla podmiotów zagrożeń. To nie znaczy, że maszyny Linux są całkowicie odporni na celowniku, oczywiście, ale statystycznie, prawdopodobnie jest bezpieczniejszy niż Windows, pod warunkiem, że przyklejają się do najlepszych praktyk.

8 Wszechobecny OS Microsoftu można nazwać wiele rzeczy, ale "lekki i szybki" nie jest jednym z nich. Windows ma niefortunną skłonność do wzdęć i ospałości, a może bardzo szybko czują się nieaktualne, jeśli nie jest właściwie utrzymane. Linux jest znacznie szybsze, w całości. Sam system operacyjny jest mniej wymagający i wiele dystrybucje poświęcić jakieś wizualne wodotryski, aby zapewnić, że wydajność jest absolutnie najlepszy może być. Decydując się na jeden z tych buildów może być doskonałym sposobem, aby wnieść chorego starszego laptopa z powrotem do dawnej szybkości. Istnieją, oczywiście, wiele sposobów, aby zapewnić, że komputer PC lub laptop pozostaje przyzwoicie Nippy ciągu swojej żywotności, ale komputery Linux będzie średnio przewyższają je w dłuższym okresie.

9 Jeśli chodzi o łatwość obsługi i jak dojechać OS jest dla użytkowników po raz pierwszy, system Windows jest jednoznaczne nad konkurencją. Fakt, że Microsoft produkuje swoje oprogramowanie systemowe dla prawie 30 lat oznacza, że ​​ wiele aspektów tego stały się miarą kultury. W związku z tym niektóre elementy układu i nawigacji zostały wchłaniane przez osmozę, a wielu użytkowników może zasadniczo obsługiwać system instynktownie. Linux nie ma luksus bycia najpowszechniej używanym systemem operacyjnym na świecie. Jako takie, nowi użytkownicy muszą ponownie nauczyć się wykonywania prostych zadań w nieznanym i często skomplikowany system, który może być bardzodpychające dla zwykłego konsumenta. Jednak Linux to system operacyjny, który staje się prostszy w obsłudze tym bardziej zrozumieć ten temat gdy system Windows czasami może być odwrotnie. Kopanie dół obok podstawowych zadań do bardziej skomplikowanych funkcji może opuścić kilka osób z tropu.


Pobierz ppt "Logo. Podczas gdy Windows dotąd utrzymywał dość prostą strukturę wersji, z postępującymi iteracji podzielona przez Linux jest znacznie bardziej skomplikowana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google