Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kuki Ikuk. Baśń opowiada o dwóch książętach: Kukim i jego klonie Ikuku. Ikuk porywa Gabi z królestwa Kukiego i zamyka ją w swojej siedzibie w Górze Mgieł.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kuki Ikuk. Baśń opowiada o dwóch książętach: Kukim i jego klonie Ikuku. Ikuk porywa Gabi z królestwa Kukiego i zamyka ją w swojej siedzibie w Górze Mgieł."— Zapis prezentacji:

1 Kuki Ikuk

2 Baśń opowiada o dwóch książętach: Kukim i jego klonie Ikuku. Ikuk porywa Gabi z królestwa Kukiego i zamyka ją w swojej siedzibie w Górze Mgieł. Przyjaciele księżniczki wraz z Kukim wędrują, aby ją uratować. Po drodze przeżywają dziwne oraz niebezpieczne przygody.

3 Kuki Blubek Gabi Ikuk

4  Budyń  Morador  Mara  Korto

5 o Kostka o Nadajnik o Czarny pojazd Ikuka

6  Przyjaźń  Wędrówka  Porwanie Gabi i zamknięcie jej w jaskini

7  Uśpienie i odebranie mocy Gabi  Przesyłanie wiadomości przez Korto  Noc pod dębem  Przygoda na bagnie  Leśna przygoda  Walka dobra ze złem

8  Utulenie bohaterów do snu przez dąb  Poruszanie się drzew i wydawanie przez nie dźwięków

9  Kuki wraz z przyjaciółmi wędruje, aby uratować księżniczkę.

10 Ikuk i Kuki są przedstawieni na zasadzie kontrastu. Ikuk jest postacią negatywną, a Kuki pozytywną.

11 Kończy się szczęśliwie, zwycięża dobro, a zło zostaje ukarane. Pokazuje, że wielka przyjaźń może pomóc w walce ze złem. Udowadnia prawdę o przysłowiu, że: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

12 Aleksandra Kołodziej klasa VI a uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernicy.


Pobierz ppt "Kuki Ikuk. Baśń opowiada o dwóch książętach: Kukim i jego klonie Ikuku. Ikuk porywa Gabi z królestwa Kukiego i zamyka ją w swojej siedzibie w Górze Mgieł."

Podobne prezentacje


Reklamy Google