Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Obiekty sportowe w Warszawie. Stadion Narodowy Stadion Narodowy w Warszawie – wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) znajdujący się przy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Obiekty sportowe w Warszawie. Stadion Narodowy Stadion Narodowy w Warszawie – wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) znajdujący się przy."— Zapis prezentacji:

1 Obiekty sportowe w Warszawie

2 Stadion Narodowy Stadion Narodowy w Warszawie – wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) znajdujący się przy alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie, wybudowany w latach 2008-2011 w miejscu byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 i oficjalnie otwarty w dniu 29 stycznia 2012. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc (wszystkie dla osób siedzących), w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie i 69 lóż (dla 800 osób).

3 Stadion Legii Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – znajduje się na warszawskim Powiślu przy ul. Łazienkowskiej 3. W 1917 roku po przeprowadzce klubu do Warszawy, drużyna rozgrywała mecze i treningi na Agrykoli. Było to w tamtym czasie jedyne boisko w Warszawie, które nadawało się do rozgrywania publicznych widowisk. Pierwszym spotkaniem rozegranym przez Legię na stadionie Agrykoli był pojedynek z Polonią (1-1), który odbył się 29 kwietnia 1917 roku. Użytkowanie boiska na Agrykoli było zbyt kosztowne by klub mógł na nim rozgrywać systematyczne mecze i treningi. Z tego powodu podjęto decyzję o budowie nowego stadionu. Stadion ten jest jednym z najczęściej uczęszczanych i lubianych warszawskich stadionów, który swoją nowoczesnością ustępuje tylko Stadionowi Narodowemu.

4 Stadion Polonii Stadion Polonii Warszawa użytkowany przez najstarszy w Warszawie klub piłkarski o tej samej nazwie i mieści się na Muranowie przy ul. Konwiktorskiej. Początkowo Polonia nie miała własnego boiska i grała głównie na Agrykoli. Stan ten postanowiono zmienić w połowie lat dwudziestych. Ostatecznie klub otrzymał prawie 5-hektarową działkę kilkaset metrów dalej, przy ulicy Konwiktorskiej. Początkowo planowano zbudować tu dość duży stadion na 20 tys., jednak ten projekt okazał się być zbyt kosztowny. Jednak już w 1916 roku Tadeusz Tołwiński zaprojektował stadion Klubu Polonia na dawnej esplanadzie Cytadeli i to właśnie ten plan stał się podstawą wybudowanego wiele lat później obiektu, który służy do rozgrywania meczów piłki nożnej do dziś.

5 Hala Torwar Hala Torwar – hala widowiskowo-sportowa w Warszawie, mieszcząca się przy ul. Łazienkowskiej, pomiędzy Trasą Łazienkowską i stadionem klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Należy do Centralnego Ośrodka Sportu. Istnieje od 1953. Została zmodernizowana w 1999. Mieści do 4838 widzów. Służy głównie jako sala koncertowa, lodowisko do hokeja na lodzie i jazdy figurowej lub hala koszykówki i siatkówki.

6 Miejskie Siłownie Miejskie siłownie utworzono w takich dzielnicach takie jak : Bemowo, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Ursus,,Wawer, Wilanów, Wola, Śródmieście oraz oczywiście na naszym Targówku.. Każde ze 100 zestawów siłowni istniejących na terenie Warszawy składa się z sześciu urządzeń: · wyciskacz, · wahadło, · biegacz, · twister, · orbitrek, · wioślarz.

7 Górka Szczęśliwicka Górka powstała w wyniku zwożenia tu w latach 50. XX wieku z gruzów Warszawy zniszczonej w czasie wojny, a później także i śmieci. W latach 1967-1970 gruzowisko- śmietnisko obsypano ziemią i utworzono park. W latach 80. istniał tu już wyciąg orczykowy, a stok był oświetlony. Górka miała wysokość 138,0 m n.p.m. W czerwcu 1997 roku ośrodek został wydzierżawiony na 30 lat firmie, która „podsypała” górkę o 14 m (obecnie ma ONA 152 m wysokości n.p.m.) i wybudowała wyciąg krzesełkowy. Operatorem ośrodka jest Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa", działające do 30 czerwca 2014 roku pod nazwą Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

8 Tor na Stegnach Stegny – sztucznie mrożony tor łyżwiarski służący do uprawiania sportu łyżwiarstwa szybkiego, położony w Warszawie (rejon Stegny w dzielnicy Mokotów). Tor został otwarty w 1979 roku. Obiekt jest położony przy ulicy Inspektowej 1 i funkcjonuje w ramach Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (WOSiR). Jest jednym z czterech działających sztucznych torów łyżwiarskich w Polsce.

9 Warszawianka - basen Olimpijski, park wodny Powstanie Warszawianki jest związane z dwoma stołecznymi drużynami piłkarskimi. Pierwszą z nich była drużyna Slavia, drugą Polonia. Obecnie ten zlokalizowany na warszawskiej Ochocie obiekt jest ciągle najnowocześniejszym kompleksem basenowym stolicy z pełnowymiarową niecką olimpijską oraz aquaparkiem.

10 Basen odkryty Moczydło Park Wodny Moczydło, to umieszczony na Woli kompleks rekreacyjno - wypoczynkowy. Do dyspozycji wypoczywających u nas osób pozostają: Basen olimpijski - o wymiarach 20x50 m z ośmioma torami i stopniami, Basen nieregularny - o wymiarach 2500 m2, z głębokością od 30 cm do 150 cm, dodatkowo wyposażony w 3 zjeżdżalnie Brodzik dla dzieci - o głębokości 40 cm wyposażony w zjeżdżalnie Zjeżdżalnia "GIGANT" - o długości 70 m, ze spływającą wodą i spadem do baseniku Skocznia "bungee" - najwyższa w Polsce o wysokości 90 m. Skoki na gumowej linie możliwe 24 h/dobę Hala do jazdy na rolkach (zimą hala lodowiska).

11 Wykonany przeze mnie przegląd kluczowych obiektów sportowych Warszawy pokazuje, że daje ona mieszkańcom możliwość uprawiania całej gamy dyscyplin sportowych. Stadiony piłkarskie, OSiR-y, hale sportowe – umożliwiają uprawianie sportów zespołowych i lekkiej atletyki; kluby osiedlowe i domy kultury mają w swojej ofercie treningi sztuk walki; każda z dzielnic posiada już przynajmniej jedną krytą pływalnię – do celów rekreacyjnych i treningów pływackich. Także obecność akwenów wodnych: Wisły i bliskość Zalewu Zegrzyńskiego, do którego prowadzi z Żerania Kanał Królewski dają możliwość uprawiania kajakarstwa, żeglarstwa i innych sportów wodnych. Uprawianie sportu w stolicy nie wymaga również dużych nakładów finansowych, dzięki możliwości bezpłatnego korzystania z systemu plenerowych siłowni miejskich, „otwartych boisk” w szkołach, czy propagowaniu amatorskiego biegania w organizowanych cyklicznie imprezach miejskich (maratony, półmaratony, biegi przełajowe, biegi dla całych rodzin).


Pobierz ppt "Obiekty sportowe w Warszawie. Stadion Narodowy Stadion Narodowy w Warszawie – wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) znajdujący się przy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google