Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKADEMIA AQUAFRESH Dzieci z Przedszkola Publicznego im. Bł. Edmunda Bojanowskiego ustanawiają Rekord Guinnessa w myciu ząbków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKADEMIA AQUAFRESH Dzieci z Przedszkola Publicznego im. Bł. Edmunda Bojanowskiego ustanawiają Rekord Guinnessa w myciu ząbków."— Zapis prezentacji:

1 AKADEMIA AQUAFRESH Dzieci z Przedszkola Publicznego im. Bł. Edmunda Bojanowskiego ustanawiają Rekord Guinnessa w myciu ząbków

2 W tegorocznej akcji Akademia Aquafresh wzięło udział 42 dzieci z naszego przedszkola czyli 2 oddziały: Oddział II – 5,6 – latków pod kierunkiem pani Ewy Kwiecień oraz Oddział III 4 – latków wraz z panią Martą Kras. Dzieci te brały udział w biciu Rekordu Guinnessa w dokładnym 2 – minutowym myciu ząbków 30 września o godz. 12.00. Aby dobrze przygotować się do tego przedsięwzięcia oba oddziały uczestniczyły w zajęciach poznając Pastusiów i ucząc się od nich prawidłowej higieny jamy ustnej.

3 Oddział II 5,6 - latki wych. Ewa Kwiecień Starszaki w ciągu całego tygodnia spotykały się z bohaterami programu Akademia Aquafresh – Pastusiami doskonaląc swoje umiejętności prawidłowego szczotkowania zębów oraz zaznajamiając się z zagrożeniami braku dbałości o higienę jamy ustnej i zębów. Dzieci uczestniczyły również w wielu zabawach ruchowych z muzyką, uczyły się piosenek, wykonywały prace plastyczne oraz oglądały filmy edukacyjne o przygodach Pastusiów. Na zakończenie zajęć zdobyły 6 sprawności. W dniu 30 września dzieci zapoznane już wcześniej z podstawowymi zasadami prawidłowego mycia zębów o godz. 12.00 czyściły z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przez 2 minuty zęby. Od tego czasu najchętniej myłyby zęby parę razy dziennie nie wychodząc z łazienki przedszkolnej Ponadto dzieci obiecały myć ząbki 2 razy dziennie do końca roku szkolnego.

4 Oddział III 4-latki wych. Marta Kras Dzieci z grupy III już od pierwszych dni pobytu w przedszkolu zostały zaopatrzone w szczoteczki, pasty i kubeczki do mycia ząbków. Każdego dnia po posiłku doskonaliły umiejętność samodzielnego szczotkowania zębów, a zatem dbania o higiene jamy ustnej. Podczas całego tygodnia poznawały Pastusiową Krainę i jej mieszkańców. Z zainteresowaniem słuchały ich przygód i wysuwały idące za nimi wnioski. Przyswoiły wiedzę i umiejętności z zakresu profilaktyki stomatologicznej zdobywając wszystkie sprawności. Z tak głębokim przygotowaniem teoretycznym i praktycznym 30 września o godz. 12.00, tuż po obiedzie, dzieci przystąpiły do szczotkowania zębów. Radość z wykonywania tej czynności spotkała się z ogromną aprobatą wśród rodziców, którzy ochoczo wraz z dziećmi dbają o higienę jamy ustnej.


Pobierz ppt "AKADEMIA AQUAFRESH Dzieci z Przedszkola Publicznego im. Bł. Edmunda Bojanowskiego ustanawiają Rekord Guinnessa w myciu ząbków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google