Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania Spain O Hiszpani About Spain Wielu osobom i mnie Hiszpania kojarzy się ze słoneczną plażą, jest to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim. Jego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania Spain O Hiszpani About Spain Wielu osobom i mnie Hiszpania kojarzy się ze słoneczną plażą, jest to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim. Jego."— Zapis prezentacji:

1

2 Hiszpania Spain

3 O Hiszpani About Spain Wielu osobom i mnie Hiszpania kojarzy się ze słoneczną plażą, jest to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim. Jego stolicą jest Madryt. Flaga Hiszpanii

4 Madryt - stolica Hiszpanii Madryt – the capital of Spain Stolicą Hiszpanii jest Madryt. Jest to też największe jej miasto. Madryt to piękna ciekawa miejscowość z wieloma zabytkami.

5 Góry the mountains Hiszpania jest krajem wyżynno-górskim. Około 90% obszaru tego kraju zajmują wyżyny i góry. Najwyższy szczytem w Hiszpanii jest Teide, jego wysokość to 3718 m n. p. m Hiszpania jest krajem wyżynno-górskim. Około 90% obszaru tego kraju zajmują wyżyny i góry. Najwyższy szczytem w Hiszpanii jest Teide, jego wysokość to 3718 m n. p. m.

6 Hymn anthem Hymn pt. Marcha Real ma tekst od czasu gdy Paulino Cubero wygrał konkurs na słowa, wcześniej był to jeden z hymnów, które nie mają słów, ale samą melodię.

7 Flaga the flag Flaga Hiszpanii jest prostokątem podzielonym na trzy poziome pasy: czerwony, żółty, czerwony. Z lewej strony na środkowym pasie znajduje się godło królewskie.

8 Tradycje i zwyczaje Tradition and customs Hiszpania ma wiele tradycji, jednym ze zwyczajów są walki z bykami nazywane Corrida. Istnieje też święto pomidora - La Tomatina, co roku wielu turystów przyjeżdża tu by stoczyć z mieszkańcami walkę na świeże pomidory. La Tomatina Corrida

9 Flamenco Flamenco Flamenco to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji, i tam do dziś można oglądać jego wykonanie.

10 Na plaży … At the beach … Hiszpania leży nad morzem śródziemnym od wschodu, a od zachodu nad atlantykiem, dlatego mamy możliwość wykąpania się w morzu.

11 Moim zdaniem… I think… Moim zdaniem Hiszpania to cudowny kraj który warto zwiedzić np.: zobaczyć walki byków lub tancerkę flamenco.

12 Język i kultura Language and culture W Hiszpanii możemy porozumieć się po angielsku, ale jej urzędowym językiem jest Kastylijski.

13 Zakończenie The end Dziękuje za obejrzenie Źródło: Google grafika, Wikipedia Wykonała: Iga Krzemieniewska


Pobierz ppt "Hiszpania Spain O Hiszpani About Spain Wielu osobom i mnie Hiszpania kojarzy się ze słoneczną plażą, jest to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim. Jego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google