Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Książąt Mazowieckich nr 4 w Ciechanowie Nauczyciele w programie – 3 Uczniowie w szkole - 343.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Książąt Mazowieckich nr 4 w Ciechanowie Nauczyciele w programie – 3 Uczniowie w szkole - 343."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Książąt Mazowieckich nr 4 w Ciechanowie Nauczyciele w programie – 3 Uczniowie w szkole - 343

2 W połowie października na godzinach wychowawczych i lekcjach informatyki w 9 klasach naszej szkoły odbyły się debaty klasowe. Naszych uczniów zainteresowało zastosowanie Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (TIK) w szkole.

3 Szkolna debata odbyła się w środę, 19 stycznia 2011 roku i wzięło w niej udział około 80 uczniów. Byli tam przedstawiciele wszystkich poziomów klasowych, aby zarówno klasy pierwsze – najmłodsza w szkole grupa uczniów oraz klasy drugie i trzecie mogły wypowiedzieć w sprawie Kodeksu 2,0. Wśród siedmiu uczestniczących w debacie nauczycieli znaleźli się nauczyciele informatyki, matematyki, historii oraz języka polskiego – tak wiec razem w spotkaniu wzięło udział około 90 osób.

4

5

6

7 1. Respektujemy prawa autorskie. 2. Korzystamy tylko ze sprawdzonych stron. 3. Czytamy, nie kopiujemy! Uczymy się, nie spisujemy! 4. W naszej szkole lekcje oraz zajęcia pozalekcyjne prowadzone są ciekawie, z wykorzystaniem nowoczesnych metod informacyjno-komunikacyjnych.. 5. Staramy się o dobry wizerunek szkoły, dzięki aktualnej stronie internetowej, na której mamy możliwość zamieszczać wszystkie interesujące nas informacje.

8 6. Korzystamy z platformy edukacyjnej typu elektroniczny dziennik lekcyjny, między innymi w celu szybkiego przepływu informacji nauczyciel- uczeń-rodzic. 7. Do uczenia się i przygotowywania do lekcji możemy wykorzystywać zasoby technologiczne, nie możemy ich jednak nadużywać. 8. Przeprowadzamy szkolenia dla osób dorosłych. 9. W szkole korzystamy z komputerów tylko w celach naukowych. 10. Nie korzystamy ze stron z ograniczeniami 18+.

9 W ramach zadania TIK przeprowadzono lekcję matematyki w klasie 2d na temat: Symetrie w otaczającej nas rzeczywistości. Jest to lekcja powtórzeniowa po zrealizowaniu działu dotyczącego symetrii osiowej i środkowej. To zadanie jest zastosowaniem reguły 4 naszego Kodeksu 2.0 i brzmi tak: W naszej szkole lekcje oraz zajęcia pozalekcyjne prowadzone są ciekawie, z wykorzystaniem nowoczesnych metod informacyjno- komunikacyjnych. Uczniów 27 osobowej klasy podzieleni zostali na 5 zespołów po 5-6 osób. Każda grupa otrzymuje zadanie domowe, a mianowicie mają przygotować prezentację multimedialną na temat: Symetrie w otaczającej nas rzeczywistości. Przed lekcją uczniowie prześlą mailem nauczycielowi prezentację w celu sprawdzenia jej poprawności.

10 Ulotka wykonana przez uczniów dotyczy naszego gimnazjum i wcześniejszych dokonań w ramach projektu „Szkoła z klasą 2,0”.

11 Uczniowie klasy 1c przygotowali prezentacje, której zadaniem było przybliżenie informacji o kolejnych elementach programu Szkoły z klasą 2.0

12

13 Kinga Kuskowska, Aleksandra Żbikowska i Rafał Grzeszczak to troje uczniów z Gimnazjum nr 4, którzy reprezentowali Ciechanów na Pikniku Naukowym w Warszawie 28 maja 2011. Było to olbrzymie wyróżnienie, gdyż Piknik ten jest największym w Europie wydarzeniem plenerowym, promującym nowoczesną komunikację naukową.

14 Na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej

15 Uczniowie i nauczyciele ze szkół biorących udział w programach "Szkoła z klasą 2.0", "Opowiem Ci o Wolnej Polsce" i "Miłosz od Nowa", którzy na nasze zaproszenie przyjechali na Piknik - wykazali się niezwykłą inwencją i profesjonalizmem, przygotowując pokazy i zagadki. Dziękujemy, że byliście tam z nami! Wspaniale spisali się uczniowie ze Szkół z klasą 2,0 - uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Ciechanowie wraz z nauczycielką panią Agnieszka Wendą sprawdzali wiedzę zwiedzających z zakresu praw autorskich, proponowali rebusy (niełatwe!) oraz krzyżówkę - wszystko związane z wolnością w erze nowych technologii.

16  Impreza pod hasłem „Wolność” była już piętnastą edycją projektu, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Polskie Radio. Wzięło w niej udział 230 instytucji z 21 krajów świata. Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie do udziału w tym projekcie zostało zaproszone przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest to niezależna instytucja edukacyjna, która upowszechnia wiedzę i umiejętności oraz wprowadza do szkół programy, które podnoszą efektywność kształcenia. Organizacja ta od lat prowadzi wraz z „Gazetą Wyborczą” bardzo popularną akcję „Szkoła z klasą”. W ramach akcji przedstawiciele szkoły wzięli udział w konferencji w Warszawie w Ośrodku Rozwoju Edukacji i prezentowali dokonania i przebieg prac szkolnych w tym przedsięwzięciu. Autorski projekt – Internetowe Centrum Materiałów Edukacyjnych - niezwykle spodobał się pani dyrektor Annie Pacewicz oraz koordynatorom „Szkoły z klasą”, którzy wyróżnili uczniów zaproszeniem na prestiżowe przedsięwzięcie, jakim jest Piknik Naukowy. Jako jedna z trzech szkół, wytypowanych spośród kilkuset szkół biorących udział w programie „Szkoła z klasą 2,0”, reprezentowali CEO na 146. stanowisku Pikniku. Omawiali swój projekt, proponowali gry i zabawy interaktywne poświęcone tematowi wolności oraz zachęcali do udziału w quizach multimedialnych na temat praw autorskich. Rozdawali również ulotki o działalności szkoły w programie „Szkoła z klasą” oraz prezentujące szeroką ofertę edukacyjną Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie. Wszystkie prezentowane materiały zostały opracowane przez uczniów specjalnie na Piknik Naukowy 2011 oraz do programu „Szkoła z klasą”. Odwiedziło to stanowisko kilkaset osób. Widzowie z zainteresowaniem brali udział w proponowanych zabawach oraz otrzymywali od organizatorów wspaniałe nagrody. W czasie rozmowy uzyskiwali również sporo informacji na temat Gimnazjum nr 4. To wspaniałe, że nasza ciechanowska szkoła miała możliwość zaprezentowania się na tak ogromnej i prestiżowej imprezie. Wyróżnienie jej przez Centrum Edukacji Europejskiej spośród tak wielu szkół z całej Polski stanowi powód do dumy i dowód, że szkoła ta ma się czym pochwalić. W ramach akcji Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie będzie również prezentowało swój projekt na Festiwalu - 17 czerwca - w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. PIKNIK NAUKOWY – „Czas Ciechanowa”

17

18

19 Nasze blogi :  http://blogiceo.nq.pl/kebabababa/ http://blogiceo.nq.pl/kebabababa/  http://blogiceo.nq.pl/maciejpurzycki/ http://blogiceo.nq.pl/maciejpurzycki/  http://blogiceo.nq.pl/gim4ciech/ http://blogiceo.nq.pl/gim4ciech/  http://blogiceo.nq.pl/yhymd http://blogiceo.nq.pl/yhymd  http://blogiceo.nq.pl/gimczteryciechanow/ http://blogiceo.nq.pl/gimczteryciechanow/

20

21

22

23 Temat naszego projektu brzmiał: „Internetowe centrum materiałów edukacyjnych”. W ramach projektu powstało szereg prezentacji multimedialnych dotyczących matematyki i języka polskiego.

24

25

26 Ostatnim elementem działań w ramach Szkoły z Klasą 2.0 jest Festiwal Nauki 2.0


Pobierz ppt "Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Książąt Mazowieckich nr 4 w Ciechanowie Nauczyciele w programie – 3 Uczniowie w szkole - 343."

Podobne prezentacje


Reklamy Google