Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYNIKI SKANOWANIA I ICH ZMIENNOŚĆ. WYNIK SCS (SKIN CAROTENOID SCORE)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYNIKI SKANOWANIA I ICH ZMIENNOŚĆ. WYNIK SCS (SKIN CAROTENOID SCORE)"— Zapis prezentacji:

1 WYNIKI SKANOWANIA I ICH ZMIENNOŚĆ

2 WYNIK SCS (SKIN CAROTENOID SCORE)

3 Wynik SCS (Skin Carotenoid Score) Kiedy otrzymujemy wynik pomiarów skanerem ma on postać liczby i koloru. Każdej części wachlarza kolorów przypisana jest wartość liczbowa, określająca zakres, w jakim znajduje się otrzymany wynik. Przykładowo, każdy wynik z przedziału od 20,000 do 29,000 punktów przypada na pomarańczowy kolor. Każda część wachlarza kolorów podzielona jest na trzy odcienie – jasny, średni i ciemny. Każdy odcień to zakres około 3,000 punktów. W zielonej części skali, najjaśniejszy odcień odpowiada wynikowi od 40,000 do 43,000 punktów, odcień średni to –d 44,000 do 46,000, a odcień ciemny to zakres od 47,000 do 49,000 punktów. Zakres koloru platyny obejmuje 30 000 jednostek, przy czym każdy odzień odpowiada 10 000 jednostek..

4 Wynik SCS (Skin Carotenoid Score) Bieżący wynik punktowy odzwierciedla Państwa poziom karotenoidów. Wynik ten ma mniejsze znaczenie, od tego na jaki odcień koloru w skali przypada.

5 Wynik SCS poszczególnych osób może się różnić. Nawyki żywieniowe, suplementacja diety oraz tryb życia pomagają oszacować prawdopodobne wyniki, ale nie są gwarancją poprawy. Indywidualne różnice genetyczne mogą znacząco wpływać na stopień przyswajania karotenoidów, a więc na osobisty wynik SCS. Wynik SCS (Skin Carotenoid Score)

6 Jak poprawić swój wynik SCS: 1. Pracuj nad swoją dietą spożywając przynajmniej od 5 do 10 porcji owoców i warzyw z wysoką zawartością karotenoidów dziennie. 2. Dbaj o siebie poprzez wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych. 3. Stosuj suplementy diety z atestem skanera. Produkty te zapewniają organizmowi karotenoidy w najlepszej postaci.. Wynik SCS (Skin Carotenoid Score)

7 Wpływ spożycia owoców i warzyw Podobnie jak w przypadku suplementów atestem SCS, korzyści ze spożywania warzyw i owoców są długofalowe. Im częściej je spożywamy, tym wyższy wynik. n = 2,276,345 n = 2,198,277 n = 572,074 n = 191,970 W oparciu o bazę danych uwzględniającą informacje pochodzące z przeskanowania ponad 5 milionów ludzi za pomocą urządzenia Pharmanex Scanner w maju 2008 roku.

8 ZMIENNOŚĆ

9 Czy to normalne? Pierwszy pomiar Drugi pomiar tego samego dnia

10 Zmienność wyników Zmienność wyników skanowania jest powszechna w poniższych sytuacjach: 1) Związki chemiczne, których pomiar jest przeprowadzany są wbudowane w macierz biologiczną (np. występują w tkankach skóry itp.) 2) Związki chemiczne, których pomiar jest przeprowadzany występują w ilościach śladowych. Urządzenie BioPhotonic Scanner działa w obu przypadkach. Dokonuje ono pomiaru karotenoidów w skórze, a te karotenoidy występują w ilościach śladowych.

11 Zmienność wyników Urządzenia do pomiaru poziomu glukozy we krwi to jedne z tych urządzeń biomedycznych, które charakteryzują się zmiennością wyników pomiarów..

12 Zmienność wyników Czynniki, które wpływają na wynik SCS: Czynniki indywidualne: Różnice genetyczne Dieta Suplementacja diety Inne czynniki Czynniki operacyjne: Kalibracja Temperatura Sposób przyłożenia dłoni Przewiewność pomieszczenia Czystość oka sondy skanera

13 Istotność rozruchu urządzenia Nie wolno zapominać, że istotny jest rozruch urządzenia. Jeśli planujemy przeprowadzać pomiary o różnych porach jednego dnia (rano, po południu, wieczorem), a między pomiarami skaner jest wyłączony, wówczas należy wykonać 5 ślepych skanowań jedno po drugim przed każdą sesją pomiarową.

14 Zmienność wyników Badania wykazały, że wyniki kolejnych pomiarów mogą się różnić o +/- 1 zakres barw w 85% przypadków. +1

15 Rozwiązywanie problemów zmienności wyników Należy określić dopuszczalny zakres wyników: Minimum: początek poprzedniego pola koloru Maximum: Koniec kolejnego pola koloru Przykład: Średni wyniki to 42 000. Jest to najbledsze zielone pole. Minimalny dopuszczalny zakres znajduje się od początku ciemnego żółtego pola (37,000) a maksymalny znajduje się na końcu średniego pola zielonego (46 000). Dopuszczalny zakres wyników wynosi od 37,000 do 46,000 punktów w 85% pomiarów.

16 Zmienność wyników Przy tego typu pomiarach kluczowym jest koncentrowanie się na zmianach odcieni koloru w dłuższej perspektywie czasu. Przy regularnych pomiarach konkretnej osoby, urządzenie wyraźnie wskaże progresywny (lub stały) charakter poziomu karotenoidów zależnie od przyjmowanych pokarmów, suplementacji diety i prowadzonego trybu życia. Pomiar co 6 do 8 tygodni idealnie pokazuje, czy przyjmują Państwo odpowiednią ilość karotenoidów.

17 Rozwiązywanie problemów zmienności wyników Najpierw należy sprawdzić wpływ czynników na wynik SCS i upewnić się, że zachowano optymalne czynniki operacyjne. Należy dokonać przynajmniej 5 pomiarów skanera na sobie i innej osobie. Między tymi 5 pomiarami zawsze trzeba przeprowadzać ślepe skanowania i oczyszczać oko sondy skanera za pomocą ściereczki z mikrofibry. O ile możliwe należy wykonać 5 pomiarów za pomocą innego Skanera. Synchronizacja skanera/skanerów. O ile możliwe, należy uśrednić wartość pomiarów dla obu przeskanowanych osób. Należy przesłać numer(y) CS do swojego Lokalnego Biura Nu Skin.

18 THANK YOU


Pobierz ppt "WYNIKI SKANOWANIA I ICH ZMIENNOŚĆ. WYNIK SCS (SKIN CAROTENOID SCORE)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google