Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPECJALNY OŚRODEK WYCHOWAWCZY ZGROMADZENIA SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPECJALNY OŚRODEK WYCHOWAWCZY ZGROMADZENIA SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY."— Zapis prezentacji:

1 SPECJALNY OŚRODEK WYCHOWAWCZY ZGROMADZENIA SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY

2 „ Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka". (św. Jan Paweł )

3 CEL OŚRODKA Celem pracy Ośrodka jest przygotowanie wychowanków w miarę ich możliwości do samodzielnego udziału w życiu społecznym, w integracji ze środowiskiem oraz stwarzaniu dzieciom i młodzieży jak najlepszych warunków do osiągnięci celów dydaktyczno – wychowawczych i rewalidacyjnych wg programu Szkoły i Ośrodka.

4 NASZE GRUPY WYCHOWAWCZE W naszym Ośrodku są trzy grupy wychowawcze. Dwie grupy chłopców i jedna dziewcząt.

5 Grupa I

6 Grupa II

7 Grupa III

8 NASZE CODZIENNE ŻYCIE

9 Każdy miesiąc to nowe radości, przygody i niespodzianki…

10 W Ośrodku organizowane są spotkania i uroczystości W Ośrodku organizowane są spotkania i uroczystości Dyskoteki, baliki noworoczne Domowe kręgi Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, Dzień Nauczyciela Uroczystości z okazji święta św. Elżbiety Uroczystości z okazji święta św. Józefa Spotkania opłatkowe Spotkanie z okazji „Walentynek” Dzień Papieski, Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II Przywitanie wiosny

11

12

13

14 Wychowawcy dbają o nasz wszechstronny rozwój… Nasi wychowawcy znają nasze potrzeby i organizują zajęcia tak, aby je zaspokajać.

15 Organizujemy i bierzemy udział w konkursach W celu rozwijania naszych zainteresowań współorganizujemy i bierzemy udział w różnych konkursach. Największym zainteresowaniem cieszą się konkursy ekologiczne oraz artystyczne.

16

17

18 Poznajemy ciekawych ludzi… Mając na uwadze nasze dobro Ośrodek zapewnia nam wszechstronny rozwój i atrakcyjne formy spędzania czasu. Mamy możliwość poznawania ciekawych ludzi. Spotkania te mobilizują nas do dobrego zachowania i wzajemnej pomocy. Są zawsze dla nas dużą atrakcją i dają nam wiele radości.

19

20

21 Odwiedzamy ciekawe miejsca Chętnie uczestniczymy w wycieczkach, wyjazdach edukacyjnych. Są one dla nas dużą atrakcją i wiążą się z pozytywnymi emocjami i wpływają na prawidłowe postrzeganie świata. Wyjazdy, wycieczki cieszą się ogromną popularnością w naszym Ośrodku. Uczą nas dyscypliny, troski o bezpieczeństwo własne i kolegów.

22

23

24 Rozwijamy zdolności aktorskie Uczestnictwo w zajęciach teatralnych wspomaga nasz rozwój myślenia, wyobraźni, wrażliwości na piękno i los drugiego człowieka, aktywizuje do twórczego działania. Pomaga nam zrozumieć innych i wczuć się w ich położenie. Poprzez teatr staramy się nie tylko bawić, ale także uczyć i wychowywać. Próby przed występem są trudne i żmudne, ale uczą nas odpowiedzialności, sumienności, pracowitości, wytrwałości i odwagi.

25

26 Rozwijamy zdolności plastyczne Zajęcia plastyczne stanowią bardzo istotną część zajęć rewalidacyjnych. Dzięki nim możemy w przyjemny i stosunkowo prosty sposób uwierzyć we własne, niepowtarzalne możliwości i zdolności plastyczne. Zajęcia te są okazją do rozwijania zdolności plastycznych, są świetną drogą do usprawniania manualnego, wzbogacania doświadczeń poprzez wprowadzanie coraz to nowych technik, ciekawych materiałów i narzędzi. Wykonywanie różnych prac plastycznych jest przyjemnym - przynoszącym nam wiele radości- sposobem spędzania czasu.

27

28

29 Dbamy o swoją kondycję W Ośrodku dbamy również o swoja kondycję organizując zajęcia sportowe. Podczas tych zajęć doskonalimy swoje umiejętności sportowe i rozwijamy zainteresowania. Dbając o swoją kondycję promujemy zdrowy styl życia i uczymy się jak można efektywnie spędzać czas wolny.

30

31

32

33 Uczestniczymy w zajęciach pozalekcyjnych Bardzo chętnie korzystamy z oferowanych przez Ośrodek zajęć. Zajęcia pozwalają nam na odkrywanie talentów i zdolności.

34

35

36 Rozwijamy się duchowo Wychowywani jesteśmy w duchu wartości i zasad katolickich. Wspólnie uczestniczymy różnych uroczystościach kościelnych: Msze Święte Różaniec Roraty Droga Krzyżowa Nabożeństwa Majowe Rekolekcje

37

38 Więcej informacji pod nr telefonu 062/736-21-25 lub zapraszamy do odwiedzenia nas osobiście: Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety ul. Gimnazjalna 13 63-400 Ostrów Wlkp. Strona Internetowa: www.osrodek.osw.pl E-mail: osrodek@osw.pl


Pobierz ppt "SPECJALNY OŚRODEK WYCHOWAWCZY ZGROMADZENIA SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google