Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach."— Zapis prezentacji:

1 Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach

2 Nasz samorządNasz samorząd

3 Wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole są: powszechne (biorą w nich udział wszyscy uczniowie) tajne (głosowanie jest anonimowe) a przede wszystkim DEMOKRATYCZNE

4

5 Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbywają się w drugiej połowie września.

6 Do Komisji Wyborczej, w skład której wchodzą uczniowie klas II należy przygotowanie i przeprowadzenie wyborów. A więc: -ustalenie regulaminu wyborów -ustalenie daty i godziny wyborów -przygotowanie kart do głosowania -przeprowadzenie głosowania -zliczenie głosów -ogłoszenie wyników

7

8 W wyniku głosowania wybrani zostają: Przewodniczący SU, Zastępca, Sekretarz oraz Skarbnik. Spośród uczniów wybierani są członkowie sekcji: porządkowej, artystycznej i sportowej.

9 Do SU może kandydować każdy uczeń gimnazjum, który uzyskał przynajmniej ocenę dobrą z zachowania oraz ma opracowany program wyborczy. Opiekun SU wyraża zgodę na kandydaturę uczestników.

10 W ramach kampanii wyborczej każdy kandydat do SU przygotowuje plakat z programem wyborczym. Plakaty wszystkich kandydatów wywieszane są tego samego dnia na gazetce ściennej Samorządu Uczniowskiego.

11

12 Ponadto kandydaci mogą zachęcać przyszłych wyborców za pomocą ulotek i spotkań wyborczych. Wszystkie formy przekupstwa wiążą się z natychmiastową dyskwalifikacją.

13 Skąd czerpiemy pomysły? z głowy, czyli nasze własne pomysły z Internetu od koleżanek i kolegów z innych szkół z bieżących potrzeb, czyli co przyniesie nam życie angażując się w akcje prowadzone przez innych

14 Działania realizowane w ramach Samorządu Uczniowskiego Działamy zgodnie z rocznym planem pracy SU. Samorząd Uczniowski angażuje się chętnie w różnego rodzaju działania na rzecz szkoły, uczniów i społeczności lokalnej. Jednym z takich działań są organizowane przez nas akcje charytatywne, jak na przykład:

15 Kartka dla Mai Maja to trzyletnia dziewczynka, która walczy z dość niespotykanym i poważnym nowotworem. Aby dodać jej odwagi przed skomplikowanym przeszczepem szpiku, wysłaliśmy jej mnóstwo miśków i własnoręcznie robionych kartek z ciepłymi słowami.

16

17 Kartka urodzinowa dla Oliwki Oliwka to sześcioletnia dziewczynka chora na raka. Jej marzeniem było otrzymać jak największą ilość kartek urodzinowych. Postanowiliśmy pomóc w spełnieniu jej marzenia.

18

19 Świąteczna Paczka Przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy pomoc dla najuboższych rodzin z naszego gimnazjum

20

21 Dom Dziecka w Skopaniu Od lat współpracujemy z Domem Dziecka w Skopaniu. Przeprowadziliśmy zbiórki chemii, żywności, pościeli oraz ubrań, a rok temu słodyczy.

22

23

24 Kiermasze świąteczne Organizowaliśmy kiermasze świąteczne na rzecz chorych dzieci oraz na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gorzycach.

25

26 Sprzedaż ciast na rzecz Alka Pomagaliśmy finansowo naszemu choremu na stwardnienie rozsiane koledze, Alkowi, sprzedając własnoręcznie upieczone przez nas ciasta. Akcja miała charakter cykliczny. Odbywała się raz w tygodniu.

27

28 Zakręcona Akcja Zbieramy plastikowe zakrętki na rzecz chorego chłopca z naszej gminy.

29 Góra Grosza Włączamy się w ogólnopolską akcję

30 Wielki Koncert Charytatywny na rzecz Domu Samotnych Kobiet im. św. Brata Alberta w Gorzycach Naszym ogromnych sukcesem było zorganizowanie koncertu charytatywnego połączonego ze zbiórką pieniędzy. Z pomocą sponsorów udało nam się zebrać około 2000 zł.

31

32 Dawcy Nadziei Wolontariusze odwiedzają regularnie Dom Samotnych Kobiet im. św. Brata Alberta w Gorzycach, aby wspólnie spędzić czas z samotnymi mieszkankami naszej gminy.

33 Współpraca z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gorzycach Wspólnie spędzamy czas z osobami niepełnosprawnymi

34

35 Czytanie bajek dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Gorzycach W ten sposób chcieliśmy umilić czas najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

36

37 Zbiórka Maskotek dla dzieci ze Szpitala Onkologicznego w Lublinie Zbieraliśmy maskotki dla najmłodszych pacjentów Szpitala Onkologicznego, aby umilić im pobyt w szpitalu i dać radość i nadzieję.

38

39 Samorząd Uczniowski to także akcje profilaktyczne Stop przemocy w Internecie Ogłosiliśmy konkurs na najlepszy plakat, mający na celu przeciwdziałanie przemocy w Internecie

40

41 Samorząd Uczniowski odpowiedzialny jest również za organizację cyklicznych imprez na terenie naszego gimnazjum. Co roku organizujemy:

42 Dzień Chłopaka

43 Dyskoteki z okazji pasowania na ucznia

44 Obchody Dnia Edukacji Narodowej

45 Andrzejki

46 Mikołajki

47 Konkurs na najpiękniej przystrojoną świątecznie salę

48 Zabawy Choinkowe

49 Poczta Walentynkowa

50 Dzień Kobiet

51 Pierwszy Dzień Wiosny

52 Dni Otwarte Szkoły

53 Dzień Dziecka Gry i zabawy sportowe, promocja zdrowego stylu życia, konkursy, nauka Zumby, wspólne grillowanie

54

55

56

57 Państwa Unii Europejskiej Konkurs na najładniej przystrojoną salę, potrawę danego kraju oraz strój narodowy

58 Przygotowanie dekoracji na komers

59 Odwiedzamy także zaprzyjaźnione instytucje z życzeniami bożonarodzeniowymi

60 Poza tym prowadzimy gazetkę ścienną, akcję „Szczęśliwy numerek”, „Kartka z kalendarza”, „Dzień w Kapciach”.

61 Lubimy ze sobą spędzać czas, dlatego zorganizowaliśmy także wycieczkę rowerową zakończoną ogniskiem samorządowym.

62 Współpracujemy z…. w ramach szkoły: -Dyrekcją Szkoły -Radą Pedagogiczną -Radą Rodziców -Szkolnym Kołem PCK

63 Poza szkołą: -Samorządem Lokalnym, czyli Urzędem Gminy i Starostwem Powiatowym Współpracujemy z….

64 - Zaprzyjaźnionymi Szkołami i Przedszkolem Współpracujemy z….

65 Warsztatami Terapii Zajęciowej

66 Współpracujemy z…. Schroniskiem dla Samotnych Kobiet im. Brata Alberta Gorzycach

67 Współpracujemy z…. Domem Dziecka w Skopaniu

68 Współpracujemy z…. Fundacją Kocia Wyspa

69 Współpracujemy z…. zaprzyjaźnionymi firmami:

70 Współpracujemy z…. Policją

71 Współpracujemy z…. potrzebującymi ludźmi z naszego otoczenia

72 Nasze sukcesy to wszystkie akcje, które zorganizowaliśmy. W szczególności dumni jesteśmy z organizacji Wielkiego Koncertu Charytatywnego i Dnia Dziecka. Kosztowało nas to dużo pracy, ale wiemy, że potrafimy i wiemy, że warto! Ponadto naszym sukcesem jest zaangażowanie w pracę Samorządu dużej liczby uczniów.

73 Nasze niepowodzenia Naszym problemem jest zbyt duża ilość pomysłów na pracę zgłaszanych przez członków SU. Często musimy dokonywać wyboru i rezygnować z niektórych pomysłów, gdyż jak twierdzą nauczyciele, musimy też znaleźć czas na naukę i przygotowanie do egzaminów  Czasami zdarza nam się mieć słomiany zapał…

74 Pomysły na rozwój Samorządu Uczniowskiego - Chcemy umożliwić wszystkim koleżankom i kolegom pracę na rzecz SU poprzez zainstalowanie „skrzynki na pomysły” - Planujemy zorganizowanie szkolnej wersji „Kocham Cię Polsko!”, która będzie fajną zabawą dla całej szkoły.

75 Pomysły c.d. - Chcemy się nadal rozwijać poprzez udział w różnego rodzaju warsztatach i szkoleniach

76 Dziękujemy za uwagę! Przygotowanie i opracowanie: Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Gorzycach


Pobierz ppt "Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google