Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet – nasza codzienność. Co to takiego Internet? Co to Internet to chyba każdy wie. Są jednak rzeczy, o których warto wiedzieć ;)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet – nasza codzienność. Co to takiego Internet? Co to Internet to chyba każdy wie. Są jednak rzeczy, o których warto wiedzieć ;)"— Zapis prezentacji:

1 Internet – nasza codzienność

2 Co to takiego Internet? Co to Internet to chyba każdy wie. Są jednak rzeczy, o których warto wiedzieć ;)

3 Internet Co to jest Internet? Najprostsza definicja Internetu to sieć komputerów połączonych ze sobą za pośrednictwem infrastruktury telekomunikacyjnej. Termin ten pochodzi od angielskich słów inter (między) oraz net lub network (sieć). Internet ma zasięg globalny, pozwala na wzajemną komunikację komputerów zlokalizowanych w dowolnym miejscu na Ziemi, gdzie tylko istnieje techniczna możliwość podłączenia komputera do sieci. http://www.co-to-jest.pl/internet/

4 Źródło wiedzy Internet jest źródłem ogromnej wiedzy. Podczas odrabiania lekcji z języka angielskiego bardzo przydatne są strony dotyczące tłumaczenia słów. Jak chcesz poznać znaczenie wybranego przez Ciebie słowa, koniecznie zajrzyj do Wikipedii. Polecamy: https://translate.google.pl/ http://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie-tekstu http://pl.bab.la/slownik/polski-angielski/

5 Niebezpieczeństwa w Internecie W Internecie możemy znaleźć wiele niebezpieczeństw. Najczęściej są to np. ludzie, którzy chcą od nas wyłudzić dane osobowe, podają się za inne osoby. Coraz więcej dzieci daje się oszukać, co kończy się kłopotami. Na szczęście w szkołach podczas zajęć komputerowych nauczyciele uczą nas, jak zachować się bezpiecznie w Internecie.

6 Jak reagować na zaczepki w Internecie? Na pewno gdy nas ktoś zaczepi w sieci, musimy o tym powiedzieć opiekunom. Jest to bardzo ważne, gdyż policja może wtedy zlokalizować tę osobę. NIGDY nie możemy podawać swoich danych w Internecie. Nie możemy też umawiać się z osobami z sieci, chyba że pójdzie z nami opiekun. Możemy również na zaczepki odpowiadać żartobliwie ;)

7 Ciekawostki o Internecie Emotikony mają ponad trzydzieści lat. Pierwsza strona internetowa wciąż jest w sieci. (http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html)http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html Już w 1994 roku pojawiła się pierwsza reklama w sieci. Banner był częścią kampanii reklamowej giganta AT&T. Istnieją specjalne klucze do Internetu, które w razie zamieszek, końca świata lub innych kataklizmów wyłączą sieć na całym świecie. Kluczy jest 7 i tylko wszystkie są w stanie wyłączyć sieć. Klucze należą do przedstawicieli największych państw globu. Ź ródło: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2014/06/10-interesujacych-faktow-o-internecie-1.asp http://www.sochacki.biz/ciekawostki-na-temat-stron-internetowych/

8 Anna Warmke Prezentację przygotowała:


Pobierz ppt "Internet – nasza codzienność. Co to takiego Internet? Co to Internet to chyba każdy wie. Są jednak rzeczy, o których warto wiedzieć ;)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google