Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania jest znana z wielu pięknych plaż.. Ale… Świat przyrody też jest piękny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania jest znana z wielu pięknych plaż.. Ale… Świat przyrody też jest piękny."— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania jest znana z wielu pięknych plaż.

2 Ale… Świat przyrody też jest piękny

3 ¡Ah! I nie zawsze jest gorąco

4 Jest tam wiele zabytków i obrazów

5 “W miejsu La Mancha, którego nazwy nie pamiętam…” Tak zaczyna się historia "Don Kichota” jednej z najczęściej czytanych książek na całym świecie. Jeje autor to: "Miguel de Cervantes", z którego jesteśmy bardzo dumni.

6 Niedaleko miejsca gdzie Don Kichot jeździł na swoim koniu Rocinante znajduje się Madryt. Madryt jest stolicą Hiszpanii. Jest to duże miasto, które ma powyżej 6 milionów mieszkańców. Madryt mieści się w środku półwyspu Iberyjskiego. W Madrycie mieści się siedziba Rządu i Króla Hiszpanii. Hiszpania jest Monarchią Konstytucyjną.

7 W Hiszpanii jest jeszcze jedno wielkie miasto – Barcelona. Jest tam powyżej pięciu milionów mieszkańców. W Barcelonie odbyły się igrzyska olimpijskie w 1992 roku.

8 Sevilla jest kolejnym miastem. Jest to stolica naszego regionu, Andalusii.Znajduje się niedaleko Chiclany. W Sevillii, Andalusii,można znaleźć wpływy arabskie. Ponieważ przez wiele wieków, Hiszpania należała do imperium muzułmańskiego. Dlatego zabytki są zbudowane w stylu islamskim.

9 Cádiz jest miastem w Andalusii, które dało nazwę naszej prowincji i znajduje się około 20 mil od Chiclany. Cádiz rozciąga się wzdłuż wybrzeża oceanu Atlantyckiego formując ogromną zatokę.

10 Co roku odbywa się karnawał nad morzem.

11 Chiclana

12 W mieście rozwija się turystyka. Turyści uwielbiają plaże, klimat i kuchnię Chiclany. Chiclana mieści się na południowym zachodzie Hiszpanii. Chiclana jest otoczona oceanem Atlantyckim. CHICLANA

13 W Chiclanie uprawia się winogrona i produkuje wino.


Pobierz ppt "Hiszpania jest znana z wielu pięknych plaż.. Ale… Świat przyrody też jest piękny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google