Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z PIŁKĄ U NOGI PO EUROPEJSKICH STOLICACH. MADRYT Madryt to największe miasto Hiszpanii, położone w środkowej części kraju. Słynie z odbywających się tam.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z PIŁKĄ U NOGI PO EUROPEJSKICH STOLICACH. MADRYT Madryt to największe miasto Hiszpanii, położone w środkowej części kraju. Słynie z odbywających się tam."— Zapis prezentacji:

1 Z PIŁKĄ U NOGI PO EUROPEJSKICH STOLICACH

2 MADRYT Madryt to największe miasto Hiszpanii, położone w środkowej części kraju. Słynie z odbywających się tam walk byków. Przykładami znanych zabytków, które możemy znaleźć w Madrycie są: Biblioteka Narodowa, katedra La Almudena, stadion piłkarski Santiago Bernabeu oraz serce miasta plac Puerta del Sol.

3 REAL MADRYT Real Madryt to hiszpański klub sportowy powstały w 1902 roku. Słynie z wielu sukcesów od chwili założenia klubu, aż po dzisiejszy dzień. Stadion klubu został nazwany Santiago Bernabeu na cześć dawnego prezesa klubu. Najgroźniejszy rywal klubu to FC Barcelona. Od lat między tymi klubami toczy się niezwykle zaciekła walka.

4 SŁYNNI ZAWODNICY KRÓLEWSKICH Jednymi z najlepszych zawodników grających w Realu Madryt są Cristiano Ronaldo, Zinedine Zidane, Luis Figo i David Beckham. Przedstawiony na zdjęciu powyżej CR7 zdobył drugi raz Złotą Piłkę. Nie możemy też zapomnieć o jedynym polskim piłkarzu grającym w Realu Madryt – Jerzy Dudek i o nowym piłkarzu królewskich – Gareth Bale – najdroższy piłkarz na świecie.

5 WARSZAWA Warszawa jest stolicą Polski – naszej wspólnej ojczyzny. Jest ono położone w środkowej części kraju, nad Wisłą. Jednym z symboli tego miasta jest Warszawska Syrenka. W tym mieście znajdują się takie zabytki jak: Złote Tarasy, Sejm Rzeczy Pospolitej Polskiej, Pałac Kultury, Łazienki Królewskie czy Kopernik Office Building - centrum nauki Mikołaja Kopernika.

6 LEGIA WARSZAWA Legia Warszawa – polski klub piłkarski, aktualny mistrz Polski. Legia przyjmuje za rok założenia 1916. Na polskiej ziemi Legioniści radzą sobie bardzo dobrze lecz w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów niestety nie radzą sobie zbyt dobrze ale najważniejsze jest to że próbują, a wyniki na pewno przyjdą z czasem. Mecze rozgrywają na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie– stadion narodowy.

7 SŁYNNI ZAWODNICY LEGII Z wielu sław najlepszego polskiego piłkarskiego klubu możemy wyróżnić takich piłkarzy jak : Kazimierz Deyna, Kazimierz Górski. Jednak aktualnie Legia też posiada wielkie sławy światowej skali takie jak : Jakub Kosecki – młody, szybki i ambitny piłkarz, Ivica Vrdoljak – aktualny kapitan tego zespołu lub Miroslav Radovic.

8 PARYŻ Paryż to stolica Francji. Miasto możemy poznać przez znane nam zabytki takie jak: Wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny czy Panteon. W Paryżu znajdziemy też raj dla dzieci – Disneyland. Właśnie dlatego Paryż co roku odwiedza 30 milionów turystów. Miasto jest określane domem mody i miejscem narodzenia literatury.

9 PARIS-SAINT-GERMAIN PSG jest to francuski klub piłkarski z siedzibą w Paryżu, rozgrywający mecze na stadionie Parc des Princes. Klub ten został założony całkiem niedawno w 1970 roku i aktualnie występuje w rozgrywkach Ligue 1. Drużyna należy do najbardziej utytułowanych w swoim kraju.

10 SŁYNNI ZAWODNICY PSG Według mnie najlepszym piłkarzem klubu Paris-Saint-Germain jest niewątpliwie Zlatan Ibrahimović i to jego możemy najbardziej wyróżnić. Ale PSG posiada teraz też inne gwiazdy takie jak na przykład Edinson Cavani – świetny piłkarz. W klubie tym grał również Ronaldinho – doskonale znany nam wszystkim, świetnie dryblujący piłkarz.

11 LONDYN Londyn to miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica całej Anglii. W tym dużym mieście żyje około 8 milionów ludzi. Budynkiem, dzięki któremu najczęściej rozpoznajemy Londyn jest Big Ben. Słynne nam Drapacze Chmur to siedziby wielu banków, firm, a również domów.

12 CHELSEA I ARSENAL Londyn jest takim miastem, że mieści się w nim bardzo dużo piłkarskich klubów. Jednak Chelsea i Arsenal wyróżniają się najbardziej z nich wszystkich. Mimo to, że kluby pochodzą z jednego miasta raczej nie przepadają za sobą i są tzw. odwiecznymi rywalami. Chelsea rozgrywa mecze na Stamford Bridge, a Arsenal na Emirates Stadium.

13 SŁYNNI ZAWODNICY CHELSEA I ARSENALU Obie drużyny w swojej dziedzinie sportu prezentują się bardzo dobrze. Co rok sieją postrach w różnych rozgrywkach piłkarskich. Obydwie drużyny posiadają i miały swoje sławy na przykład w Chelsea Londyn grał kiedyś Andrij Szewczenko lub Didier Drogba, a w Arsenalu Londyn grał Robin Van Persie i również w tej chwili świetny gracz FC Barcelony Cesc Fabregas.

14 KONIEC Prezentację przygotowali: Bartek Malicki, Czarek Błaszczyk, Mateusz Płaneta i Tomasz Głąb. Pomagał i nam podpowiadał Pan Przemysław Korzec. Źródło: http://www.google.pl/


Pobierz ppt "Z PIŁKĄ U NOGI PO EUROPEJSKICH STOLICACH. MADRYT Madryt to największe miasto Hiszpanii, położone w środkowej części kraju. Słynie z odbywających się tam."

Podobne prezentacje


Reklamy Google