Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIAŁANIA WITD W RZESZOWIE W ZAKRESIE BRD W 2013 ROKU Rzeszów, wrzesień 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIAŁANIA WITD W RZESZOWIE W ZAKRESIE BRD W 2013 ROKU Rzeszów, wrzesień 2013."— Zapis prezentacji:

1 DZIAŁANIA WITD W RZESZOWIE W ZAKRESIE BRD W 2013 ROKU Rzeszów, wrzesień 2013

2 Inspekcja Transportu Drogowego powołana została ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Utworzenie tej wyspecjalizowanej służby wynikało z konieczności zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym, poprawy bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Powołanie Inspekcji Transportu Drogowego było także spełnieniem jednego z wymogów akcesyjnych Unii Europejskiej i stanowiło gwarancję wiarygodności Polski jako państwa graniczącego z Unią i ubiegającego się wówczas o członkostwo we Wspólnocie.

3 Pierwszych 80 inspektorów ITD rozpoczęło pracę na polskich drogach 1 października 2002 r.. Od rozpoczęcia działalności kontrolnej w październiku 2002 roku ITD ma zatem za sobą ponad dziesięć lat funkcjonowania. Praca inspektorów przyczynia się do znaczącej poprawy przestrzegania przepisów obowiązujących w transporcie drogowym w zakresie czasu pracy kierowców i przewozu towarów niebezpiecznych, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Wpływa również na poprawę stanu technicznego pojazdów ciężarowych i autobusów poruszających się po polskich drogach.

4 Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie liczy obecnie 38 inspektorów transportu drogowego. W siedzibie w Rzeszowie pracuje 30 inspektorów, natomiast w Oddziale WI w Krośnie pracuje 8 inspektorów. Na wyposażeniu inspektoratu znajduje się 14 oznakowanych pojazdów specjalnych z zabudową biurową i wyposażeniem do prowadzenia kontroli drogowych (wagi, alkotesty, laptopy, laserowy miernik prędkości, analizatory spalin itp.) Ponadto pojazdy dysponują infrastrukturą teleinformatyczną, pozwalającą przeprowadzać kontrole drogowe w systemie „online”. Na wyposażeniu inspektoratu znajduje się również jeden pojazd nieoznakowany typu van wyposażony w videorejestrator oraz dwa oznakowane motocykle.

5

6 W 2012 r. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie uzyskał nową siedzibę, która mieści się przy ul. Hanasiewicza 21 w Rzeszowie

7 Efektem działań kontrolnych inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego jest zauważalna poprawa bezpieczeństwa w szeroko rozumianym transporcie drogowym. W szczególności przejawia się to poprzez poprawę warunków socjalnych pracy kierowców, stanu technicznego pojazdów, ochrony infrastruktury drogowej. Efekt pracy inspektorów transportu drogowego stanowią również wpływy z tytułu nakładanych kar administracyjnych oraz mandatów karnych za naruszenia przepisów przez wykonujących przewozy drogowe, osoby zarządzające transportem jak i kierujących pojazdami.

8 WITD Rzeszów w liczbach Kontrole drogowe - 10 531 Kontrole przedsiębiorstw - 121 Kontrole masy i nacisku - 1383 Zatrzymane dowody - 1157 Mandaty PRD - 1142 Mandaty UTD - 2248

9 KONTROLE Z WYKORZYSTANIEM MOBILNEJ STACJI KONTROLI

10

11

12 Dziękuję za uwagę i cierpliwość


Pobierz ppt "DZIAŁANIA WITD W RZESZOWIE W ZAKRESIE BRD W 2013 ROKU Rzeszów, wrzesień 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google