Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Białystok 03.06.2011. Wtajemniczeni ludzie i pasjonaci budownictwa zapewne wiedzą, że w naszym największym szpitalu klinicznym trwa ogromna inwestycja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Białystok 03.06.2011. Wtajemniczeni ludzie i pasjonaci budownictwa zapewne wiedzą, że w naszym największym szpitalu klinicznym trwa ogromna inwestycja."— Zapis prezentacji:

1 Białystok 03.06.2011

2 Wtajemniczeni ludzie i pasjonaci budownictwa zapewne wiedzą, że w naszym największym szpitalu klinicznym trwa ogromna inwestycja. Celem głównym przedsięwzięcia jest polepszenie usług oraz osiągniecie standardu europejskiego w lecznictwie.

3 Uniwersytecki Szpital Kliniczny wzbogaci się o dwa nowoczesne budynki ( w tym lądowisko na dachu). Kubatura szpitala wzrośnie dwukrotnie, lecz liczba łóżek pozostanie na dzisiejszym poziomie. Przede wszystkim wzrośnie poziom diagnostyki tzn. zostaną rozbudowane zakłady: Diagnostyki Biochemicznej, Medycyny Nuklearnej, Diagnostyki Medycznej, Diagnostyki Laboratoryjnej itd..

4 Nowe rozwiązania w USK Białystok

5 Wnętrze Nowego Budynku USK

6 Miejsce uszkodzenia - Umieszczenie pakera - Powłoka żywiczna po utwardzeniu- Elewacja nowego budynku USK

7 Niestety jak to przy każdej tego typu inwestycji inżynierowie muszą walczyć z pewnymi wypadkami losowymi. W wyniku budowy nowej infrastruktury inżynierowie z działu Adminstracyjno- Eksploatacyjnego mieli pełne ręce pracy. Rozpoczeło się od niedrożnej sieci kanalizacyjnej, aż po awarie sieci wodociągowej co w przypadku takiej placówki jest sprawą pierwszorzędną !!!

8 Na szczęście nasz Szpital jest zasilany w wodę z trzej źródeł tj.: - Własne – hydrofor pompy i zbiornik rezerwowy - Z Dziecięcego Szpitala Klinicznego - Wodociąg miejski

9 Pierwszymi symptomami, że dzieje się coś niedobrego był spadek ciśnienia w Bloku Chirurgii Twarzowo-Szczękowej oraz na Klinice Ginekologii. Następnie ze zbiornika rezerwowego ubyła ok. połowa jego objętości wody ok. 50 metrów sześciennych Krok po kroku ok. godziny 14 otrzymaliśmy telefon, że zalewa archiwa Kliniki Ginekologii.

10 ETAP I – wprowadzenie rękawa nasączonego żywicą do przewodu elastycznego przez studnię rewizyjną

11 Została zorganizowana szybka akcja. We współpracy z firmą wykonującą nowy wodociąg i kanalizację zostało określone wstępne miejsce wycieku. Obstawialiśmy nowo założoną złączkę pomiędzy nowy i starym rurociągiem Prawda okazała się inna o ok. 2 m ;)

12 Na szybko do akcji wkroczył ciężki sprzęt

13 Po odkryciu nowego wodociągu o średnicy 80 mm okazało się, że jest on cały i „zdrowy”. Woda pod ciśnieniem wydobywała się bliżej przyłącza do budynku Ginekologii. Postanowiono rozebrać chodnik wykonany z polbruku i wykonać wykop o głębokości ok. 2 m Problemem było drzewo, które zostało odpowiednio zabezpieczone.

14

15

16 1.renowacja techniką ciasnopasowaną. 2.redukcja przekroju poprzecznego jest ograniczona do minimum, 3.technologia stosowana jest dla kanałów o średnicach 50-500 mm.

17 Pękniecie zostało zlokalizowane na starym rurociągu żeliwnym o średnicy 80 mm ok. 3 m od budynku. Woda w archiwum przedostawała się poprzez infiltrację i dalej przez stare kanały wentylacyjne. Zalane zostały: archiwum, pomieszczenia techniczne oraz pokoje lekarzy i sekretariat. Ogólnie straty nie były duże, dzięki szybkiej reakcji personelu

18 Awaria została usunięta w godzinach wieczornych poprzez założenie opaski na rurociąg co spowodowało zatamowanie wycieku. Następnego dnia dokończono prace ziemne oraz zakończono osuszanie piwnicy Kliniki Ginekologii

19 Awaria była kolejnym sprawdzianem dla pracowników USK Dzięki zaangażowaniu odpowiednich ludzi okazała się niegroźna w skutkach Niestety należy spodziewać się poważniejszych sytuacji – przed nami wymiana głównej zasuwy – czyli odcięcie całego szpitala na ok. 8 godzin!

20 Dziękujemy za uwagę, Gregorek Bartosz Pura Paweł


Pobierz ppt "Białystok 03.06.2011. Wtajemniczeni ludzie i pasjonaci budownictwa zapewne wiedzą, że w naszym największym szpitalu klinicznym trwa ogromna inwestycja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google