Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DEUTSCHE AUTOS. AUDI W 1932 roku połączyło się czterech do tamtej pory niezależnych producentów: Audi, DKW, Horch oraz Wanderer. Razem z marką NSU, która.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DEUTSCHE AUTOS. AUDI W 1932 roku połączyło się czterech do tamtej pory niezależnych producentów: Audi, DKW, Horch oraz Wanderer. Razem z marką NSU, która."— Zapis prezentacji:

1 DEUTSCHE AUTOS

2 AUDI W 1932 roku połączyło się czterech do tamtej pory niezależnych producentów: Audi, DKW, Horch oraz Wanderer. Razem z marką NSU, która przyłączyła się w 1969r., stanowią fundament dzisiejszej spółki AUDI AG. Cztery pierścienie stanowiące logo Audi symbolizują 4 firmy, które stworzyły markę. Siedziba firmy znajduje się w Ingolstadt. Spółka Audi AG (wraz z Audi-Gruppe, którą tworzą Audi, Seat i Lamborghini) należy obecnie do koncernu VW. Audi ma na swoim koncie wiele wygranych w 24-godzinnym, prestiżowym wyścigu Le Mans we Francji. Posiada wiele ciekawych modeli. Niegdyś bardzo innowacyjny był pierwszy samochód z kierownicą po lewej stronie - Audi Typ K. Złamał on zasadę, że kierownica powinna znajdować się po prawej stronie. W 2009r. Audi obchodziło swoje 100 urodziny. Nazwa Audi wzięła się od słowa horch przełożonego na łacinę ( horchen – nasłuchiwać ). Horch to nazwisko założyciela Audi.

3 AUDI R8 V10

4 BMW H istoria grupy BMW rozpoczęła się w 1916 roku w Monachium. Została wówczas założona firma „ Bayerische Flugzeugwerke AG „ ( Bawarskie Zakłady Lotnicze ). Początkowo firma skupiła się na projektowaniu i produkcji silników lotniczych, a od 1923 r. -motocykli. Historia BMW jako firmy odnoszącej sukcesy w produkcji samochodów sięga roku 1928 r., kiedy zakupiła zakład produkcyjny w Eisenach. Aktualnie spółka BMW AG obejmuje BMW, Mini i Rolls-Royce. Pierwszym samochodem BMW był model 3/15. Zasłynął wygraną w międzynarodowym wyścigu przez Alpy ( 2650km ). Samochodem, który zyskał sławę i wiele wniósł do rozwoju marki jest BMW serii 3. Samochody te ewoluują już od 1975r. – ich produkcja trwa do dzisiaj. Jest to „ najdłuższa ” seria BMW. BMW ma na swoim koncie jedną wygraną w wyścigach F1 oraz jedną wygraną w Le Mans. Obecnie BMW jest na wszystkich kontynentach. Rocznie sprzedaje 1,5mln samochodów.

5 BMW SERII 3

6 MERCEDES-BENZ 22 grudnia 1900 roku spółka Daimler-Motoren-Gesellschaft ( DMG ) wyprodukowała pierwszego Mercedesa. Dzień ten uważany jest za dzień powstania marki. Marka ma swój początek w dwóch nazwiskach: Gottlieb Daimler i Karl Benz. Osoby te można nazwać pionierami w dziedzinie motoryzacji. Wynalazły one silnik szybkobieżny oraz cały samochód. Pierwszy mercedes to samochód wyścigowy o mocy 35KM skonstruowany przez założyciela innej, ekskluzywnej marki ( do dziś istniejącej ) - Wilhelma Maybacha. Do koncernu Daimler AG, do którego należy Mercedes, należą również Maybach oraz Smart. Za stolicę marki uznaje się Stuttgart. W Stuttgarcie znajduje się muzeum Mercedesa, w którym zbierane są pojazdy od 1919r. Znajduje się w nim aż 550 różnych samochodów. Marka Mercedes-Benz i jej poprzednicy to jedne z pierwszych na świecie firm produkujących samochody dla osób prywatnych.

7 MERCEDES SL 63 AMG MERCEDES SSKL ’31

8 OPEL P oczątki firmy Opel sięgają 1862 roku. Założyciel firmy, Adam Opel, zbudował wtedy swoją pierwszą ręcznie wykonaną maszynę do szycia. Stworzył tym samym podstawy firmy, która obecnie działa na całym świecie. W 1886r. rozpoczęto produkcję rowerów, a trzynaście lat później wyprodukowano pierwszy automobil - „ Pojazd mechaniczny patentu Opla ”. Dziś Opel AG należy do amerykańskiego giganta General Motors. Jednym z najbardziej innowacyjnych samochodów Opla był model Olympia. Jego karoseria została w całości wykonana ze stali, co zmniejszyło wagę i zużycie paliwa. Model Olympia wprowadził także na rynek nowoczesny projekt, polegający na częściowej deformacji przedniej części samochodu przy wypadku tzw. strefa zgniotu. Samochodem zasługującym na wyróżnienie jest Opel Kadett produkowany przez 56 lat ( 1937 - 1993 ). Opel zdobył wiele nagród: liczne mistrzostwa świata w Formule 3 oraz zwycięstwa w rankingach producentów.

9 OPEL ZAFIRA

10 PORSCHE M arka Porsche zaistniała w 1900 roku podczas prezentacji samochodu elektrycznego Lohner Porsche na Światowej Wystawie w Paryżu. Zaprojektowane przez konstruktora Ferdynanda Porsche silniki sprawiły, że nazwa Porsche stała się znana na całym świecie. Stolicą Porsche jest Zuffenhausen, należące do Stuttgartu. Porsche jest jedyną marką, która nie należy do innych marek i koncernów. Legendą samochodów sportowych jest Porsche 911. Przyśpieszenia do „ setki ” wynoszą około 4-5 sek. Inny model to nieco kontrowersyjny model Cayenne. Jedni opisują go jako świetny, luksusowy samochód, inni uważają, że zniszczył wizerunek marki. Porsche jest jedną z najbardziej utytułowanych marek, aż 16 razy wygrała Le Mans. W 1984r. odniosła zwycięstwo w rajdzie Paryż-Dakar.

11 PORSCHE CARRERA PORSCHE CAYENNE

12 VOLKSWAGEN H istoria Volkswagena rozpoczęła się 17 stycznia 1934 roku. Wtedy to Ferdynand Porsche przedstawił plany Garbusa. Po wojnie ruszył montaż pierwszych Garbusów, dzięki którym VW stał się jedną z największych marek w Europie. Stolicą marki jest Wolfsburg. Dziś koncern Volkswagen AG ma w posiadaniu 7 marek: Seat, Audi, Skoda, Bentley, SCANIA oraz legendy włoskiej motoryzacji, czyli Bugatti i Lamborghini. VW ma na swoim koncie wiele hitów. Jednym z nich jest na pewno Garbus – pierwsze auto marki VW, ponadto auto, które zmotoryzowało Niemcy. W związku z zaprojektowaniem Garbusa przez Ferdynanda Porsche, ma on swojego brata bliźniaka - Porsche typ 60. Legendą europejskiej motoryzacji marki VW jest Sirocco. Od 31 maja 2000r. VW może pochwalić się „miasteczkiem koncernu Volkswagen” – Autostadt w swojej stolicy, Wolfsburgu. 26 listopada 2001r. w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu z taśmy zjechał 33.333.333 samochód. Takiego wyniku nie osiągnęła żadna inna fabryka samochodów na świecie.

13 VW GARBUS VW SIROCCO

14 DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "DEUTSCHE AUTOS. AUDI W 1932 roku połączyło się czterech do tamtej pory niezależnych producentów: Audi, DKW, Horch oraz Wanderer. Razem z marką NSU, która."

Podobne prezentacje


Reklamy Google