Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Julia Jaworska 6c 2016r.. Stroje Dawne stroje angielskie wyglądały tak. Natomiast w dzisiejszych czasach ludzie ubierają się w bluzki, spodnie itp.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Julia Jaworska 6c 2016r.. Stroje Dawne stroje angielskie wyglądały tak. Natomiast w dzisiejszych czasach ludzie ubierają się w bluzki, spodnie itp."— Zapis prezentacji:

1 Julia Jaworska 6c 2016r.

2 Stroje Dawne stroje angielskie wyglądały tak. Natomiast w dzisiejszych czasach ludzie ubierają się w bluzki, spodnie itp.

3 Język W Anglii ludzie mówią po angielsku. Jest to język, którego uczą się ludzie w innych krajach. Najczęściej można go spotkać w szkole jako lekcje. Większość ludzi jak nie potrafi mówić w języku jaki jest w danym kraju to mówi po angielsku

4 Zwyczaje i Tradycje W Anglii jednym ze zwyczajów jest to, że pralki są w kuchni. Najczęściej w domach angielskich podłogi są pokryte wykładzinami. Zwyczaje Tradycje Tradycyjnym śniadaniem w Anglii jest smażone jajko i bekon. Tradycją w Anglii też jest obchodzenie Halloween

5 Angielskie Potrawy Apple pie – zapiekany placek jabłkowy. Bangers and mash – pieczone kiełbaski z porcją tłuczonych ziemniaków. Beef Wellington – polędwica wołowa z dodatkiem grzybów i pasztetu zapiekana w cieście francuskim. Black pudding – kiszka z krwią i podrobami wieprzowymi. Bread and butter pudding – deser z zapiekanego chleba z masłem z dodatkiem rodzynek i przypraw. Głównie gałki muszkatałowej. Bubble and squeak – podsmażona mieszanka krojonych warzyw i tłuczonych ziemniaków, często resztek z potrawy Sunday roast. Cauliflower cheese – kawałki gotowanego kalafiora w sosie serowym. Christmas pudding – tradycyjne ciasto bożonarodzeniowe z dodatkiem owoców, bakalii i przypraw korzennych. Cornish pasty – zapiekany pieróg nadziewany wołowiną, ziemniakami, cebulą i brukwią. Cottage pie – placek składający się z wołowiny z dodatkami zapiekanej pod warstwą tłuczonych ziemniaków. Crumble – zapiekany placek z owocami np. jabłkami lub rabarbarem pod kruchą warstwą ciasta.

6 Religie W Anglii ludzie wichrzą w : - islam - hinduizm - sikhizm - judaizm - buddyzm Chrześcijańskim patronem Anglii jest święty Jerzy, którego symbol – krzyż świętego Jerzego – widnieje na angielskiej fladze.

7 Angielskie Tańce Fokstrot jest typowym tańcem angielskim, a jego nazwa wywodzi się od angielskich słów "fox's trot" oznaczających po prostu "krok lisa". Morris - angielski ludowy taniec. Kategoria zbiorcza, do której należy wiele tańców, charakteryzujących się obrzędowością. Wykonywanie morrisa zazwyczaj wiązało się ze świętem lub uroczystym dniem, np. dożynkami, krzykliwością strojów, liczbą tancerzy oraz ustaloną choreografią dla każdego z tańców. Walc angielski to taniec towarzyski będący odmianą walca. Proste rytmicznie ruchy i obroty świadczą o silnym pokrewieństwie z walcem wiedeńskim. Taniec pochodzi z Anglii i po raz pierwszy został wykonany około roku 1910 w Londynie.

8 Historia Królestwa Anglii Historia Królestwa Anglii obejmuje okres od inwazji Normanów w roku 1066 i podboju południowo-wschodniej części wyspy Wielkiej Brytanii, aż do utworzenia, na podstawie Aktu Unii z roku 1707, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. W tym okresie władza w królestwie wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk, ale głównymi dynastiami rządzącymi były dynastie Plantagenetów, Tudorów i Stuartów. Stonehenge Wał Hadriana

9 Źródła http://www.grafiteria.pl/pl/p/374-francuska-szlachta http://www.canalplus.pl/film-anna-i-krol_21593 http://www.firmabasmar.pl/transport/transport-anglia http://www.eloty.pl/anglia/ http://supergify.pl/gify-gify/uwaga-halloween.html http://supergify.pl/gify-gify/szko-a.html http://supergify.pl/gify-gify/u-mieszki.html http://www.fhzak.pl/panel-smakosza/angielskie-sniadanie-english-breakfast/ https://pl.wikipedia.org/wiki/Christmas_pudding http://www.babble.com/best-recipes/celebrate-summer-with-peach-rhubarb-big-crumb-crumble/ http://irmina.mb4.pl/?attachment_id=75 http://parafia-fasty.pl/nasz-patron/krzyz-sw-damiana/ http://odnowa.przemyska.pl/2016/01/wspolnota-milosci-ukrzyzowanej-krzyz-jest-zrodlem/

10


Pobierz ppt "Julia Jaworska 6c 2016r.. Stroje Dawne stroje angielskie wyglądały tak. Natomiast w dzisiejszych czasach ludzie ubierają się w bluzki, spodnie itp."

Podobne prezentacje


Reklamy Google