Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Analiza ankiety przeprowadzonej w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej na temat zdrowego żywienia -Ankieta przeprowadzona we wrześni 2015r -Badanie miało.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Analiza ankiety przeprowadzonej w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej na temat zdrowego żywienia -Ankieta przeprowadzona we wrześni 2015r -Badanie miało."— Zapis prezentacji:

1 Analiza ankiety przeprowadzonej w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej na temat zdrowego żywienia -Ankieta przeprowadzona we wrześni 2015r -Badanie miało charakter anonimowy -Postawione pytania dotyczyły zdrowego odżywiania -Osoba odpowiedzialna za badanie: Emilia Sobieraj

2 Pytanie 1: Wyjaśnij pojęcie zdrowe odżywianie. Najczęstsze odpowiedzi: -Spożywanie warzyw i owoców -Mleko i jego przetwory -Zdrowe odżywianie jest elementem wpływającym na ogólne zdrowie -Spożywanie produktów bez konserwantów i sztucznych barwników - Unikanie jedzenia typu fast food -Regularne spożywanie posiłków – minimum 5 w ciągu dnia -Gotowanie posiłków na parze -Unikanie słodyczy

3 Pytanie 2. Mój styl życia

4 Pytanie 3. Ile posiłków dziennie zjadasz. Komentarz: 15 uczniów zjada w ciągu dnia 3 i mniej posiłków co dla dzieci w wieku szkolnym jest zbyt małą ilością. Posiłki lepiej aby były mniejsze ale spożywane częściej.

5 Pytanie 4. Czy wychodzisz do szkoły bez śniadania? Komentarz: Rodzicu, śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzięki niemu Wasze dziecko może lepiej skupić się na lekcjach.

6 Pytanie 5. Czy spożywasz śniadanie w szkole? Komentarz: Zadowalający jest wynik 53 uczniów którzy jedzą śniadanie w domu i szkole. Należy wśród pozostałych uczniów wypracować nawyk jedzenia pierwszego i drugiego śniadania.

7 Pytanie 6. Czy potrafisz samodzielnie przygotować posiłek w przypadku kiedy rodzicó nie ma w domu? Komentarz: Cieszy nas fakt, iż nasi uczniowie stają się samodzielni, potrafią sami w przeważającej większości przygotować sobie posiłek.

8 Pytanie 7. Jak często podjadasz słodycze w ciągu dnia? Komentarz: Podjadanie słodyczy pomiędzy posiłkami nie jest dobrym nawykiem. Dzieci słodkimi przekąskami zabijają uczucie głodu przez co zjadają mniej w trakcie posiłku. Ilość słodyczy w diecie powinna być ograniczona.

9 Pytanie 8. Czy jesz posiłki wspólnie z rodziną? Komentarz: Cieszy fakt, iż taka duża grupa uczniów zjada posiłki z rodziną codziennie lub często. Atmosfera jaka budujemy podczas wspólnych posiłków sprzyja zasadom zdrowego żywienia ale też wpływa na relacje emocjonalne w rodzinie.

10 Pytanie 9. W zdrowej diecie nie powinno być: Komentarz: Niestety nie wszyscy uczniowie znają produkty, które nie powinny znajdować się w zdrowej i zbilansowanej diecie.

11 Pytanie 10. Jakie danie wybrałbyś? Komentarz: Niestety pomimo deklaracji znajomości zasad zdrowego odżywiania nasze dzieci w większości wybrały danie niezdrowe – kotlet z frytkami i hamburger (40 os.), cieszy natomiast fakt wyboru dania z rybą oraz dania bezmięsnego przez 37 os.

12 Pytanie 11. Jak oceniasz swoją figurę? Komentarz: W tym pytaniu znaczna większość wpisało swoją figurę w normę wagową, niektórzy uczniowie mają też świadomość swoje nadwagi i niedowagi.

13 Pytanie 12. Oceń swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia od 1 do 6 (6 to największa)? Komentarz: Nasi uczniowie deklarują, iż posiadają pewien zasób wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Mimo to zadaniem na bieżący rok szkolny jest zwiększenie tej wiedzy oraz wyrabianie prawidłowych nawyków żywnieniowych.

14 Pytanie 13. Czy samodzielnie robisz zakupy?

15 Pytanie 14. Czy robiąc zakupy czytasz etykiety? Komentarz: Zwracajmy uwagę na wszystkie etykiety produktów jakie kupujemy. Starajmy się wybierać te produkty, które mają jak najzdrowszy skład.

16 Pytanie 15. Jeśli robisz zakupy, to jakie kupujesz produkty? Komentarz: Należy rozwijać w naszych dzieciach świadomość konsumencką.

17 W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas IV – VI wezmą udział w programie profilaktycznym dotyczącym zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, prowadzonym przez Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Wołominie pod tytułem „Trzymaj formę”.


Pobierz ppt "Analiza ankiety przeprowadzonej w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej na temat zdrowego żywienia -Ankieta przeprowadzona we wrześni 2015r -Badanie miało."

Podobne prezentacje


Reklamy Google